ajka777
03.04.07,16:16
prosím o radu,
zahraničná osoba školila na Slovensku 8 mesiacov - 5 dní v mesiaci na základe školiteľskej zmluvy uzavretej podľa §269 ods. 2 Obchodného zákonníka medzi ním a a.s. Suma, ktorá jej je vyplácaná z a.s./ a.s. platiteľ DPH/ za tieto služby je brutto, táto osoba je platiteľom DPH vo svojej krajine. Kde platí DPH tu alebo vo svojej krajine ?
Vdaka
ALBO
04.04.07,05:24
Podľa § 15/4 je miesto dodania služby (vzdelávacej) tam kde sa vykoná, teda Slovensko. ZO fakturuje bez DPH a vy samozdaňujete.
ajka777
04.04.07,06:36
ďakujem za rýchlu odpoveď, to znamená, že ZO si vystaví faktúru bez DPH ale my ju na Slovensku v mene a.s. odvedieme??
Vďaka
Vladimír Ozimý
04.04.07,06:39
no dph ide na vstup aj na výstup ak ste registrovaní pre DPH
Tweety
04.04.07,06:42
ďakujem za rýchlu odpoveď, to znamená, že ZO si vystaví faktúru bez DPH ale my ju na Slovensku v mene a.s. odvedieme??
Vďaka
Urobíte k fa samozdanenie 343/343.Kedže ste platiteľom dph tiež, konečný výsledok bude 0.
LUBY
02.08.10,11:28
Dobrý deň, viete mi prosím poradiť aká forma spolupráce by sa mala uzavrieť medzi slovenskou sro ktorá chce dovážať operačné inštrumentáriá a školiteľom zo zahraničia - súkr. osoba, chirurg, ktorý by mal školiť slovenský personál na používanie týchto prístrojov? Slovenská firma mu bude vyplácať honorár na základe uskutočnených školení. Treba to doriešiť zmluvne , aby bolo všetko daňovo prehľadné a v poriadku, ale neviem ako:confused: Keby to bola firma zo zahraničia, je mi to jasne, ale súkr. osoba? Zmluvou o dielo? Mandátnou zmluvou?
petovsan
08.03.13,13:33
Dobrý deň,
Aké povinnosti má slovenský podnikateľ - neplatiteľ DPH, ktorý poskytol službu - školenie , pre českú firmu platiteľa DPH. Školenie bolo vykonané v Čechách. Kde bude v tomto prípade miesto dodania služby. A aké povinnosti z toho pre slovenského podnikateľa vyplývajú??
Ďakujem za odpoved.