adulique
04.04.07,07:48
Musim zdanovat danou DPH vsetky sluzby, ktore boli mojej firme poskytnute firmou z krajiny EU? Alebo existuju na to nejake vynimky? Kde ich najdem?
Konkretne by som sa chcela opytat na
1. Trajekt z FR do GB
2. Reklamna sluzba poskytnuta na internete spolocnostou z Irska
Znamena to, ze ak zaplatim za sluzbu napriklad 1000 Skk, musim este danovemu uradu odviest 190 Skk na DPH? Cize uvadzam ju do DP DPH?
Vladimír Ozimý
04.04.07,05:59
no čo sa týka tej reklamy mám to chápať že je poskytnutá vám irskou firmou? ak ano ste platiteľ dph?

ak nie ste tak musíte odviesť dph štátu ak ste platiteľ DPH, DPH ide na vstup aj výstup...čo sa týka toho trajektu...zdanenie takýchto služieb je riešené v paragrafe 69 ods 2 musí byť naplnené podmienka že služba musí byť poskytnutá zahraničnou osobou a plnenie nastane v tuzemsku... za trajekt neodvádzate dph.
daniek
04.04.07,06:08
každú službu musíš posudzovať individuálne a nato máš §15 a 16 zákona.
Vladimír Ozimý
04.04.07,07:05
suhlasím a v paragrafe 69 je písané že je povinnýý platiť daň atd....
adulique
04.04.07,12:22
Precitala som si paragraf 69 ods.2 . Z toho mi vyplyva, ze DPH za trajekt platit nemusim, lebo spolocnost, ktora fakturu vytvarala je platcom DPH v rakusku a sluzbu nam dodala vo Francuzsku. Uvazujem spravne? Ide o to ze mi v programe ALFA vypisuje, ze tu dan platit musim, ked dam zavazok ako Faktura EU(sluzba).