Mirec097
04.04.07,08:00
Ahojte všetci,
viete mi prosím niektoporadiť, ako je to s vystavovaním faktúr na (za) splátkový predaj. Ako firma ponúkame našim zákazníkom formu nákupu na splátky a v súčasnosti používame tento systém:
1) Zákazník zaplatí zálohu za tovar (akontáciu) - potvrdenie o zaplatení je blok z RP, blok je však kvôli párovaniu dokladov vystavený na splátkovú spoločnosť. Údaje o zákazníkovi - meno a priezvisko + číslo zmluvy idú do popisu vystaveného dokladu. Blok je odovzdaný zákazníkovi.
2) Zostatková hodnota tovaru sa fakturuje na splátkovú spoločnosť kvôli párovaniu s prijatou zálohou a následne aj očakávanou platbou za tovar od splátkovej spoločnosti. Údaje o zákazníkovi - meno a priezvisko + číslo zmluvy idú do popisu vystaveného dokladu. Faktúra za tovar je dodaná do splátkovej spoločnosti, zákazníkovi sa neodovzdáva.
3) Doklady pre zákazníka: potvrdenie o zaplatení zálohy - blok z RP a splátková zmluva.

Môže to tak zostať?
Viera
06.06.07,06:11
My faktúry na splátkový predaj vystavujeme nasledovne :
Celú sumu faktúry vystavujeme na meno zákazníka, pričom na faktúru uvedieme číslo zmluvy na splátky.
Na akontáciu vystavujeme príjmový doklad ( nejde cez RP ) ako čiastočnú úhradu faktúry na meno zákazníka s číslom fakúry.
Do splátkovej spoločnosti odošleme zmluvu aj s faktúrou a splátková spoločnosť nám zostatkovú cenu preplatí pod variabilným symbolom faktúry.
Zákazník dostane : faktúru, zmluvu na splátky, príjmový blok na akontáciu.
slezka456
18.04.12,21:16
Dobrý večer všetkým poraďakom, :confused::confused::confused:
potrebovala by som pomôcť ohľadom zaúčtovania..... konkrétne ide o predajňu s elektronikou. Keď predám zákazníkovi tovar, mne uhradí akontáciu a zvyšnú sumu mi poukáže na účet splátková spoločnosť. Poraďte mi prosím ako toto zaúčtujem? A tiež rozmýšľam či mu mám vystaviť doklad z RP na celú sumu alebo iba na tú akontáciu ? Prosím ak ma niekto skúsenosti ........ prosím o radu ako to vlastne robiť a účtovať. Všetkým Vám za akékoľvek odpovede a rady ďakujem. :)