BRUSNO
04.04.07,08:12
Prosím o radu - keď je niekto aj zamestnanec a zároveň aj SZČO - platí odvody 2 x? Aj ako živnostník aj ako zamestnanec?
endrju
04.04.07,06:18
Táto otázka bola zodpovedaná na tejto stránke už veľmi veľa krát - prosím pred založením novej témy hľadať odpoveď najprv v existujúcich témach.
Vidím, že autor úvodného príspevku má prístup aj na drak.porada.sk
Odpoveď je k dispozícii aj tam.
Ďakujem za pochopenie.
bravaSK
04.04.07,20:32
Ahojte dobrí ľudia z porady. Potreboval by som radu v nasledovnej veci. Som zamestnancom v školstve, zamestnávateľ za mňa platí odvody do ZP aj SP podľa zákona. Od 1.7.2006 som si založil živnosť a ako SZČO som sa zahlásil aj do oboch poisťovní. Povedali mi, že nemusím platiť preddavky a po podaní daňového priznania podám aj ročné zúčtovanie poistného. Ale počul som, že nemusím platiť nič, ak som sa zmestil s príjmami z podnikania do sumy 80000. Je to pravda? Viete mi toto bližšie vysvetliť? Môžete mi prípadne poradiť zákon, v ktorom sa o tom dočítam? Našiel som tu podobné odkazy, no nie som ekonóm ani mzdár, preto si nie som istý a zakladám túto tému. Ďakujem:)
cloe
04.04.07,20:50
Ak si neprekročil 12-násobok min. mzdy k 31. 12. 2006, t.j. 91200,-- Sk nemusíš platiť odvody do SP, avšak do ZP musíš platiť aj keď si mal taký malý príjem.
macilaci
12.04.07,06:34
Dobrý , chcela by som sa spýtať - som SZČO a mám začať pracovať na polovičnú zmluvu/20 hod táždenne/ aké budú moje odvody - zdravotná, sociálka, atd...? Bude platiť aj zamestnávateľ aj ja ?
dakujem
katkaj
12.04.07,06:37
Dobrý , chcela by som sa spýtať - som SZČO a mám začať pracovať na polovičnú zmluvu/20 hod táždenne/ aké budú moje odvody - zdravotná, sociálka, atd...? Bude platiť aj zamestnávateľ aj ja ?
dakujem


Odvody sa budú platiť ako pri každom inom pracovnom pomere, čiže aj vy aj zamestnávateľ.
sta
12.04.07,06:37
Dobrý , chcela by som sa spýtať - som SZČO a mám začať pracovať na polovičnú zmluvu/20 hod táždenne/ aké budú moje odvody - zdravotná, sociálka, atd...? Bude platiť aj zamestnávateľ aj ja ?
dakujem

Odvody budeš platiť naďalej ako SZČO v takej výške ako doteraz. Zamestnávateľ bude za Teba odvádzať odvody na základe pracovnej zmluvy, ktorú s ním uzavrieš ako zamestnanec.
Takže áno aj aj ;)
macilaci
12.04.07,06:56
Odvody budeš platiť naďalej ako SZČO v takej výške ako doteraz. Zamestnávateľ bude za Teba odvádzať odvody na základe pracovnej zmluvy, ktorú s ním uzavrieš ako zamestnanec.
Takže áno aj aj ;)



DAKUJEM::)
slabikar
18.04.07,10:05
som zivnostnik, platim odvody, zalozil som teraz aj sro, v ktorej sa zamestnam, teda bude tiez platit odvody. ano, chcem platit odvody v sro, lebo preto (tymto sa chcem vyhnut vasim otazkam, ze preco tak) a zivnost bude fungovat dalej v inej oblasti podnikania ako sro, no v zivnosti nechcem platit odvody, len v sro. ako sa to da spravit?