holubik13
04.04.07,09:56
Môžete mi prosím pomôcť v otázke či sa považuje za príjem posledná dávka v nezamestnanosti, ktorá je priznaná za február 2007 a logicky je vyplatená až v marci 2007. Či je možné požiadať si o pomoc v hmotnej núdzi už v marci 2007
(ktorá bude vyplatená až v apríly 2007) alebo sa musí požiadať o pomoc v hmotnej núdzi až v apríly a dávka bude vyplatená až v máji - čiže v mesiaci apríl nebude poskytnutá žiadna finančná pomoc. A ešte by ma zaujímalo, či je nárok na ochranný príspevok ak trvá PN od januára 2007 do 31.03.2007 a posledná dávka v nezamestnanosti je priznaná za február 2007.
Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc a prajem pekný deň:eek:
leonka5
20.07.07,08:42
V takýchto prípadoch vzniká nárok na dávku až po mesiaci keď sa vyplatila posledná dávka v nezamestnanosti. Dávka v hmotnej núdzi sa vypláca pozadu. Teda ja keď som dostala (na papieri) nezamestnanecké v marci, ale táto mi bola v skutočnosti vyplatené v apríli, žiadosť na dávku soc. pomoci si môžem podať až v máji. Lebo podľa zákona o soc. pomoci som mala príjem v apríli. A mesiac máj sa bude vyplácať v júni. Týmto pádom vlastne je jeden mesiac keď občan ostane bez príjmu.