JankaMa
04.04.07,10:22
Prosím o radu - ako zúčtovať

Sme NO, nie sme platca DPH.
Poštou som dostala od člena VPD - nákup prezentu, peniaze som však musela poukázať na jeho účet (mimo sídla organizácie). Ako zúčtovať výdavok z pokladne s výdavkom z účtu. Prosím poradiť, čakám!
Ďakujem
berry
04.04.07,08:52
Nerozumiem presne tvojej otázke. Od akého člena? Od nejakého dodávateľa? A nie je to náhodou Príjmový pokladničný doklad, keď si mu ty dávala peniaze?
Alebo člen štatutárneho orgánu kúpil niečo do firmy v hotovosti a ty si mu poslala peniaze na účet?
Prosím bud trochu konkrétnejšia. ďakujem
Lila
05.04.07,07:06
Výd. doklad 365AE /211AE tu priložíte vkladový lístok banky, do ktorej koruny vložíte /vo výške bločku/
Cez účt. interný doklad zaúčtujete 513/365AE /pri tomto int. doklade priložíte bloček o nákupe prezentu/
JankaMa
05.04.07,07:11
Nerozumiem presne tvojej otázke. Od akého člena? Od nejakého dodávateľa? A nie je to náhodou Príjmový pokladničný doklad, keď si mu ty dávala peniaze?
Alebo člen štatutárneho orgánu kúpil niečo do firmy v hotovosti a ty si mu poslala peniaze na účet?
Prosím bud trochu konkrétnejšia. ďakujem
Sme združenie právnických osôb.Naši členovia sú spoločnosti. Máme predstavensto. On je člen predstavenstva. Pri odchode jedneho člena z predstavenstva odsúhlasilo predstavenstvo pre neho dar. On mu ho kúpil za vlastné peniaze, mal výdavok a doklad mi poslal poštou na preplatenie, nie v hotovosti, ale na jeho účet.
Ďakujem za odpoveď.
Lila
10.04.07,06:26
Tak najskôr si spravte účt.predpis nákladov cez účt. int.doklad MD 543x/DAL365x
Tu priložte doklad o nákupe daru.
Uhrada /preplatenie tohto daru/ MD 365x/ DAL 221x
jenny7
16.04.07,06:06
Ahojte, neviem či môžem zaúčtovať - mám pokladničný doklad z nákupu,kde je nákup kanc.potrieb, na bločiku je jedna položka, ktorú nemôžem zaradiť do nákladov, lebo zamestnanec si niečo kúpil pre seba a nedal na to zvlášť blok, ale všetko je na tom jednom súhrnom s firemnými potrebami. Čo s tou jednou položkou? Môžem ju zaúčtovať ako napr. 335/211 aj s DPH, zamestnanec mi tú hodnotu zaplatil do pokladne, takže 211/335??
Môže mi to prosím niekto pre istotu odsúhlasiť? Ďakujem za názory, pekný deň všetkým;)
Dav
16.04.07,06:54
Odsúhlasujem. Ešte je aj spôsob, ako to skomplikovať, a to predať to zamestnancovi ako tovar, súvzťažne s účtovaním výnosov za predaj tovaru, prípadne iné ostatné výnosy a iné ostatné náklady. Alebo dať do materiálu ako daňovo neuznané výdavky a peniaze ako iné ostatné výnosy nezdaňované. A najjednoduchšie je preplatiť a zaúčtovať len čiastku za kancelárske potreby s príslušnou DPH a zbytok bločku si nevšímať.
Gabi03
16.04.07,06:57
Ja súhlasím s poslednou vetou. Takúto položku jednoducho čiernou fixkou prečiarknem a základ dane, DPH a sumu celkom sčítam a toto zaúčtujem.
jenny7
16.04.07,07:04
Ďakujem za rýchle názory, ste zlatí, ahojte:)