Justina
04.04.07,09:56
Dobrý deň,

chcela by som opýtať, či má niekto podobné skúsenosti so Sociálnou poisťovňou, pob. Bratislava, ktorá rozposiela našim klientom výzvy na predloženie dokladov (mesačné výkazy a/alebo registračné listy FO) v stanovenej lehote, v opačnom prípade im bude uložená pokuta do výšky 500 000,- Sk. Podotýkam, že všetky nimi požadované doklady boli na SPpB riadne a včas zaslané. Po troch telefonických rozhovoroch s vedúcimi pracovníkmi nám vždy bolo povedané, že sociálna poisťovňa nemá kapacity na to, aby v hľadala v krabiciach, v ktorých má pohádzané všetky doklady, a má ich tam na milíon. Z toho dôvodu rozposiela výzvy. Nie je predsa v ich kompetencii to všetko stíhať. Ale v koho kompetencii je, aby za poškodzovanie mena a šírenie zlého mena našej spoločnosti, bola sociálna poisťovňa postihovaná? Už sme párkrát odposlali fotokópie dokladov, ale už to nie je v našom záujme. Žiaden klient nám nezaplatí dvakrát za už odvedenú prácu a my odmietame znášať poštovné a stratu času.

STRETOL SA UŽ NIEKTO S TAKÝMTO POSTUPOM ZO STRANY SOCIÁLNEJ POISŤOVNE, KTORÁ SA VEREJNE PRIZNÁVA K TOMU, ŽE MÁ "BORDEL" A ODMIETA VYKONAŤ NÁPRAVU?

Ďakujem za odpoveď.
berry
04.04.07,08:03
Ja tiež nemám so sociálkou dobré skúsenosti. Trochu iný problém: ja som tam raz prišla zaniesť výpis s daňového priznania aby mi vypočítali koľko budeme platiť. Pani pri okienku mi povedala, že tam mám nedoplatok. Ja som jej povedala v poriadku , koľko mám doplatiť až to máme z krku. Ona ma poslala do iných dverí na iné poschodie. Tam som pani nemusela nič hovoriť a ona s úsmevom mi hovorí, že tam máme preplatok. Tak ak si tam pár dverí pobehate tak možno aj zarobite :-))))
Zuzana2
04.04.07,08:04
Justina, ak máš na mysli SP - pobočku na Záhradníckej, stretla som sa. Aj našej spoločnosti "odtajili" mesačné výkazy, ktoré som mala prevzaté od nich osobne. Čo mi iné zostávalo, okopírovala som kópie nimi prevzaté a spolu so sprievodným listom som opätovne zaslala na pobočku.
Dada
04.04.07,08:06
Na Sociálke nikdy poriadok nebol a ani nebude. Mám čerstvú skúsenosť. Písala som list na ústredie do BA, aby mi poradili ako postupovať v jednom prípade. Pekne mi to rozpísali na skoro 2 A4 s tým, že potrebujem nejaké to potvrdenie aj tu z našej pobočky SP. Bola som na pobočke SP a tam mi vraveli, že to mi zle v tom liste napísali, že to tak nie je a bla bla..... tak si vyberte.... jedna inštitúcia a taký kvalitný bordel.....
DanielaSL
04.04.07,08:11
Mne minule na našej SP povedali, že pokiaľ posielam elektronicky mesačné výkazy , nemusím im to už v papierovej forme nosiť. Tak dúfam, že ma to zase iná pracovníčka nebude pýtať...:eek: Ináč našu SP musím pochváliť, ja s ňou mám dobré skúsenosti. Tiež sa nám raz stalo niečo podobné ako v predošlom príspevku, že nám povedali, že nemáme jeden mesiac uhradený, ale všetko sa vysvetlilo . Všetci sme len ľudia a chybička sa "vloudí" každému .Treba to chápať a netreba hneď všetko riešiť emóciami.
Jozef Mihál
04.04.07,12:44
SP treba zrušiť.
Anna1974
04.04.07,12:47
ANo, mám s tým skúsenosti aj ja, myslím,že všetky pobočky teraz robia poriadky, nás vyzývajú doložiť z roka 2001 dokonca, pritom tiež disponujeme na šťastie s potvrdenými kópiami...ale najlepšia obrana je útok a pre nich je to takto jednoduchšie..ale hlavou proti múru sa tiež nedá ísť...:-(
Justina
04.04.07,12:55
Milá Danka /DanielaSĽ/,

ak môžem takto dôverne. Neviem, či by si to aj ty nebrala emotívne, keby Ti za posledné tri mesiace prišli výzvy do deviatich rôznych firiem s tým, že svoje povinnosti ako dodávateľská spoločnosť si neplníš od roku 2004. Robiť fotokópie z rokov 2004, 2005 a 2006, kde vyžadujú asi 50 kusov, ísť do archívov spoločností, pretože sa nejedná len o jednu, či dve, vysvetľovať konateľom, že na sociálke je bordel a že ty to máš riadne odoslané, nie je zrovna najpríjemnejšia predstava o trávení času, ktorý sa dá využiť aj ináč. Nemôžem to považovať za chybičku, "která se jenom tak vloudí". Jedná sa o problém, ktorý by už mala riešiť sociálna poisťovňa, keď neprávom označuje klienta, či už za neplatiteľa alebo za toho, kto si neplní riadne a včas svoje povinnosti. Tu už humor naozaj nie je na mieste. Jedine tak Gogoľov smiech cez slzy...
wicolka
04.04.07,12:57
Ja som mala kontrolu zo SP od roku 1997 - 2006!!!!!Nakoľko som si všetko poctivo prefocovala, nič nenašli, akurát v r.1998 bola o dva dni neskoršia úhrada/zodpovednosť za škodu.../, tak nám dali 400,-Sk pokutu.
katkaj
04.04.07,13:00
SP treba zrušiť.


A nielen SP :D
cloe
04.04.07,13:14
Mala som aj podobnú skúsenosť asi pred 2 rokmi. Tiež vypisovali do rôznych firiem naraz. Všetky kópie som zasielala. Asi si vtedy tiež robili poriadok alebo čo. Alebo si robili poriadok v bordeli?:D Neviem, ale teraz sa mi to už dlhšie nestalo. Je to fakt nepríjemné. Jednak aj pracné ale aj to, že podnikateľ keď dostane taký list, hneď myslí, že si niečo zanedbala. To ma fakt otravovalo.
katkaj
04.04.07,13:21
O bordeli v týchto inštitúciách by sa dalo rozprávať dlho ;) Asi pred tromi mesiacmi mi volali z SP a zisťovali si nejaké info, z ktorého som pochopila že nahadzujú do systému jeden RLFO z roku 2004 :eek:
Muška
04.04.07,13:23
Fuuuuuuj, ani neviete ako mi odľahlo.
tiež som minulý týždeň riešila, že všetkým mojim klientom chýbali výkazy za 3/2004 a 3/2005. Posielam ich v jednej obálke. A taký istý výhražný list ako píše Justína prišiel každému môjmu klientovi.
Myslela som si , že mi asi v daňovom období zašibalo /keďže to bolo v obidvoch rokov marec/ a jednoducho som sa na výkazy v tomto mesiaci vykašľala :D
....a teraz zisťujem, že možno to daňové obdobie mali na SP. :D
Paula
04.04.07,13:26
Nielen SP, ale aj DÚ si "zvykne" nahadzovať údaje do systému na základe kópií našich kópií (mimochodom s ich pečiatkou o prevzatí :D ) ...a sa vyhovárajú, že im spadol systém :cool: . Chcela by som vidieť ich interné školenia s tématických zameraním "Ako klamať klientovi" :cool:
bepo
04.04.07,13:33
Nielen SP, ale aj DÚ si "zvykne" nahadzovať údaje do systému na základe kópií našich kópií (mimochodom s ich pečiatkou o prevzatí :D ) ...a sa vyhovárajú, že im spadol systém :cool: . Chcela by som vidieť ich interné školenia s tématických zameraním "Ako klamať klientovi" :cool:
Alebo ich registratúrny poriadok a denník :D
katkaj
04.04.07,13:34
Takže ako to tu čítam, môžem v blízkej dobe očakávať list z SP o zaslanie kópie výkazov aj napriek tomu že podávame výkazy elektronicky a cez saldo tam vidím že majú všetko vypárované :eek::D
Paula
04.04.07,14:12
Katka, moje dve nedávno absolvované rozsiahle a veľmi dôkladné kontroly (resp. kontrolórky) mi potvrdili, že ak elektronicky, potom už naozaj v súčasnosti netreba nič posielať. Vyjadrili sa v zmysle: Čo bolo, to bolo, už netreba.
katkaj
04.04.07,14:19
Katka, moje dve nedávno absolvované rozsiahle a veľmi dôkladné kontroly (resp. kontrolórky) mi potvrdili, že ak elektronicky, potom už naozaj v súčasnosti netreba nič posielať. Vyjadrili sa v zmysle: Čo bolo, to bolo, už netreba.

Paulínka určite máš pravdu ale človek nikdy nevie čo môže očakávať :)
endrju
04.04.07,16:51
Usmejte sa, zajtra bude horšie :)

Je až prekvapujúce aká vzácna zhoda tu panuje pri posudzovaní "poriadku" v evidencii Sociálnej poisťovne. :cool:
katkaj
04.04.07,16:56
Usmejte sa, zajtra bude horšie :)

Je až prekvapujúce aká vzácna zhoda tu panuje pri posudzovaní "poriadku" v evidencii Sociálnej poisťovne. :cool:

Andrejko myslím že zhodnúť sa na niektorých veciach nie je v týchto prípadoch problémom :D:D
Lydka R
04.04.07,17:06
Presne o tom som písala pred niekoľkými dňami, že sme mali kontrolu a SP chýbalo neuveriteľné množstvo prihlášok a odhlášok dohodárov. Tak najprv boli na koni, ale keď som im predložila všetky kópie chýbajúcich dokladov zamrzol im úsmev. Ešte mali snahu skúmať pravosť ich pečiatky na kópiách, čo ma dorazilo totálne. No nebyť tých kópií, tak sa nedoplatíme na pokutách.

Dnešný postreh: Klient zamestnáva dohodárov nepravidelne a teda za mesiace, kedy nikoho nemá som dávala (tak ako mi poradili v SP niekoľkokrát) nulové výkazy - bez RČ. Dnes sa na mňa pracovníčka oborila, čo za výkazy jej predkladám, že oni sa už konečne dohodli, že je potrebné zamestnávateľa stále prihlasovať a odhlasovať.

No kým sa oni dohodnú sami so sebou vo všetkom, tak to si ešte užijeme.
Monikov
04.04.07,17:11
Ja som sa prvýkrát vtedy zarazila, keď kontrolovali tzv. čiernu prácu. Prišli ku klientovi a pýtali si kópie prihlášok do SP dohodárov, a bolo potrebné im to aj prefotiť. Keď som sa ich spýtala, že veď v SP majú odovzdaný originál odpoveď bola, že povinnosť je prihlasovať dohodárov, ale ony nato ešte nemajú software, takže si to nevedia skontrolovať. Tak toto ma fakt nahnevalo.
Antea
04.04.07,17:14
Presne o tom som písala pred niekoľkými dňami, že sme mali kontrolu a SP chýbalo neuveriteľné množstvo prihlášok a odhlášok dohodárov. Tak najprv boli na koni, ale keď som im predložila všetky kópie chýbajúcich dokladov zamrzol im úsmev. Ešte mali snahu skúmať pravosť ich pečiatky na kópiách, čo ma dorazilo totálne. No nebyť tých kópií, tak sa nedoplatíme na pokutách.

Dnešný postreh: Klient zamestnáva dohodárov nepravidelne a teda za mesiace, kedy nikoho nemá som dávala (tak ako mi poradili v SP niekoľkokrát) nulové výkazy - bez RČ. Dnes sa na mňa pracovníčka oborila, čo za výkazy jej predkladám, že oni sa už konečne dohodli, že je potrebné zamestnávateľa stále prihlasovať a odhlasovať.

No kým sa oni dohodnú sami so sebou vo všetkom, tak to si ešte užijeme.
To je fakt. Aj my sme mali pred časom kontrolu a mali sme určitý problém, ktorý nám na školeniach vysvetľovali a podľa toho sme sa zariadili, ale kontrolórka nám povedala, že oni už majú v tom jasno, tak nám naparili penále
DanielaSL
04.04.07,17:23
Milá Danka /DanielaSĽ/,

ak môžem takto dôverne. Neviem, či by si to aj ty nebrala emotívne, keby Ti za posledné tri mesiace prišli výzvy do deviatich rôznych firiem s tým, že svoje povinnosti ako dodávateľská spoločnosť si neplníš od roku 2004. Robiť fotokópie z rokov 2004, 2005 a 2006, kde vyžadujú asi 50 kusov, ísť do archívov spoločností, pretože sa nejedná len o jednu, či dve, vysvetľovať konateľom, že na sociálke je bordel a že ty to máš riadne odoslané, nie je zrovna najpríjemnejšia predstava o trávení času, ktorý sa dá využiť aj ináč. Nemôžem to považovať za chybičku, "která se jenom tak vloudí". Jedná sa o problém, ktorý by už mala riešiť sociálna poisťovňa, keď neprávom označuje klienta, či už za neplatiteľa alebo za toho, kto si neplní riadne a včas svoje povinnosti. Tu už humor naozaj nie je na mieste. Jedine tak Gogoľov smiech cez slzy...

Práve preto chválim našu pobočku...... že sa v nej takéto niečo nedeje.
jamis
04.04.07,17:23
Pravideľne mesačne odovzdávam na SP výkazy 3 klientov v jednej obálke. A svete div sa, z tých 3 výkazov sa na SP našiel iba jeden ale aj ten bol bez prílohy. A viete, kto bol na vine ? No predsa ja. Vraj som do tej obálky nič viac nedala. Ešte šťastie, že ostatní klienti si to odovzdávajú osobne, lebo by asi vtedy nikto nemal výkazy odovzdané.
atka4
04.04.07,20:03
Pravideľne mesačne odovzdávam na SP výkazy 3 klientov v jednej obálke. A svete div sa, z tých 3 výkazov sa na SP našiel iba jeden ale aj ten bol bez prílohy. A viete, kto bol na vine ? No predsa ja. Vraj som do tej obálky nič viac nedala. Ešte šťastie, že ostatní klienti si to odovzdávajú osobne, lebo by asi vtedy nikto nemal výkazy odovzdané.

Ja som mala podobné problémy. Tiež som v rámci úspory finančných prostriedkov posielala výkazy za viac spoločností naraz v jednej obálke a postupne som striedala, ktorá firma to cvakla, aby na tom boli finančne rovnako. K tomu som ešte aj prikladala zoznam, za kt. spoločnosti, príp. SZČO výkazy predkladám. A čuduj sa svete, neprišli všetky.:eek: Nuž tak to už potom neviem, kde úraduje nejaký škriatok, ktorý cestou z pošty do SP nejaké tie Výkazy zlikviduje. Fakt zaujímavé čítanie??? A na SP som tiež nepochodila s tým zoznamom, vraj som si tam mohla dať čokoľvek, ich taký zoznam nezaujíma..... OK, súhlasím, že je ťažké dokazovať, že to tam bolo, ale babrali by ste sa s tým, keby to tak nebolo?
Takže "poučenie z krízového vývoja": Presvedčila som väčšinu z nich na zasielanie prostredníctvom EZS a ostatný si to cvakajú každý mesiac za 25,-. + Prihlášky, odhl..............sólo navyše podľa potreby.
nikolett007
05.04.07,13:47
Ahoj všetci. Ja som počula, že keď prihlasujem nového zamestnanca do SP, tak mám prihlásiť za každým aj zamestnávateľa? Je to naozaj takto?
Anja111
05.04.07,13:52
Ahoj všetci. Ja som počula, že keď prihlasujem nového zamestnanca do SP, tak mám prihlásiť za každým aj zamestnávateľa? Je to naozaj takto?
Nie. Je to nezmysel.
nikolett007
05.04.07,13:53
Ale veď to povedala pracovníčka SP v Komárne, tak odkiaľ zobrala takúto blbosť? Ináč aj mne to pripadá čudné.
ďakujem za odpoveď :)
tamik
06.04.07,19:13
Ja už najmenej tretí krát posielam výkaz na socialnu poisťovňu nakoľko im chýbal raz za 2005 potom za 2006 júl jún tak som sa natretí krát naštvala a poslala celý rok 2005 a rok 2006 komplet výkazy čuduj sa svete asi za pol roka pýtali znovu za júl 2005 a 2006 i keď mali poslané všetky výkazy za celý rok a vôbec im nevadilo že sú dokonca opečiatkované na soc.poisťovni, dotyčná dáma si len vzdychla a zahlásila no veď viete aj mi sme len ľudia.ale vysvetlite svojmu zamestnávateľovi no šéfe ja som len človek aj keď tretí raz podpisuješ tie isté výkazy.
brm
09.04.07,18:28
Práve preto chválim našu pobočku...... že sa v nej takéto niečo nedeje.
bolo by dobré porovnať, koľko firiem a ľudí prežúva pobočka stará ľubovňa a koľko bratislava...a porovnať trebárs metre štvorcové čo majú k dispozícii a prerátať to na počet prežúvaných ľudí...pri čísle za bratislavu by sme sa smiechu nezdržali...ved len tá plocha expozitúry na záhradníckej je urážkou verejnosti...to nevravím o parkovaní, kvalite "kyslíka" na expozitúre v exponovaných časoch...vy mimobratislavskí si neviete predstaviť, že na cca 20 metroch štvorcových sa melú invalidné vozíky, slepecké psy, šóra s pn-kármi, dve šóry vždy dobre naladených penzistov, dve šóry ešte pozitívnejšie naladených szčo....zo dve šóry /ak fungujú dve okienka/ na prihlášky odhlášky materské rodičáky a iné dobroty...zabudla som šóru na výkazy...a vo vestibule dav ľudí čakajúcich na všetky dva vnútorné telefony a ešte väčší dav čakajúci na devuchy z kancelárií čo chodia pre tých šťastnejších a berú si ich hore...a o esertívnom správaní arane na podateľni radšej pomlčím...
brm
09.04.07,18:29
Ale veď to povedala pracovníčka SP v Komárne, tak odkiaľ zobrala takúto blbosť? Ináč aj mne to pripadá čudné.
ďakujem za odpoveď :)
bola triezva?
olinka6226
10.04.07,05:37
Aj mne teraz prisli vyzvy do 2 firiem ze mame dodat vykazy od zaciatku roku 2005. No radost.
Lydka R
10.04.07,05:59
Ahoj všetci. Ja som počula, že keď prihlasujem nového zamestnanca do SP, tak mám prihlásiť za každým aj zamestnávateľa? Je to naozaj takto?

No ono to bolo myslené zrejme tak, ako som písala vyššie. Doteraz, keď zamestnávateľ nemal žiadneho zamestnanca ani dohodára, som dávala nulový výkaz a zamestnávateľ bol stále prihlásený. Teraz vymysleli, že keď odhlásim posledného zam. alebo dohodára, musím odhlásiť aj zamestnávateľa. A keď pôjdem o 2 dni nejakého prihlásiť, tak prihlásim aj zamestnávateľa. A takto dookola. To aby sme sa nenudili.
PS: Bolo mi to vysvetľované tak, že keď odovzdám nulový výkaz, tak si počítač od nich stále pýta RČ zamestnanca, lebo nevie pochopiť, že momentálne žiadny zamestnanec nie je !
katkaj
10.04.07,06:32
No ono to bolo myslené zrejme tak, ako som písala vyššie. Doteraz, keď zamestnávateľ nemal žiadneho zamestnanca ani dohodára, som dávala nulový výkaz a zamestnávateľ bol stále prihlásený. Teraz vymysleli, že keď odhlásim posledného zam. alebo dohodára, musím odhlásiť aj zamestnávateľa. A keď pôjdem o 2 dni nejakého prihlásiť, tak prihlásim aj zamestnávateľa. A takto dookola. To aby sme sa nenudili.
PS: Bolo mi to vysvetľované tak, že keď odovzdám nulový výkaz, tak si počítač od nich stále pýta RČ zamestnanca, lebo nevie pochopiť, že momentálne žiadny zamestnanec nie je !

Je jednoduchšie hodiť riešenie problému na mzdárku ako sa zaťažovať riešením priamo u nich :mee:
Nie som PC expert ale toto sa určite dá vyriešiť nejakou úpravou softwaru
monickab
11.04.07,06:46
Ja mám s sociálnou poisťovňou celkom dobré skúsenosti. :)
nikolett007
17.04.07,06:25
bola triezva?

No vidíš, asi nie. Je to nezmysel, ale predsa o tom hovoria už viacerí :cool:
nikolett007
17.04.07,06:32
No ono to bolo myslené zrejme tak, ako som písala vyššie. Doteraz, keď zamestnávateľ nemal žiadneho zamestnanca ani dohodára, som dávala nulový výkaz a zamestnávateľ bol stále prihlásený. Teraz vymysleli, že keď odhlásim posledného zam. alebo dohodára, musím odhlásiť aj zamestnávateľa. A keď pôjdem o 2 dni nejakého prihlásiť, tak prihlásim aj zamestnávateľa. A takto dookola. To aby sme sa nenudili.
PS: Bolo mi to vysvetľované tak, že keď odovzdám nulový výkaz, tak si počítač od nich stále pýta RČ zamestnanca, lebo nevie pochopiť, že momentálne žiadny zamestnanec nie je !

No mne povedali, že za každým, keď niekoho prihlásim, či dohodára, al. na HPP, musím prihlásiť aj zamestnávateľa. Potom keď niekoho odhlásim, mám odhlásiť aj zamestnávateľa.
Ja chápem, že už aj pracovníčky SP sú z tých stálych zmien zmätené, ale potom odkiaľ ja mám vedieť, ako to teraz naozaj je???
Johanka
17.04.07,19:09
Je tu niekde téma o bordeli v zdravotných poisťovniach ? O Všeobecnej by som napísala román :--- .
endrju
18.04.07,03:51
... O Všeobecnej by som napísala román :--- .
Už som niekedy počul o tom, že existuje aj nejaká slovenská stránka, na ktorej nádejní nositelia Nobelovych cien za literatúru uverejňujú svoje literárne pokusy. ;)
VERONIKA6
18.04.07,04:12
Mám čerstvú skúsenosť so zdravotnou poisťovňou. Žiadali sme potvrdenie o platbách zo zdravotnej poisťovne. Pani mi zavolala, že za tento mesiac nám nemôže dať potvrdenie, nakoľko nemáme za marec zaplatené odvody a termín výplat máme do 10. Povedala som jej, že vo všetkých poisťovniach máme termín výplat pohyblivý a ona sa rozčertila, že si to nevycucala z prsta, vraj sme to mali určite na prihláške zamestnávateľa uvedené, keď to tam majú nahraté. Keď chceme mať termín výplat pohyblivý, nech nahlásim zmenu zamestnávateľa na našu pobočku a v tej uvediem nový termín výplat. Samozrejme, že mi to nedalo a tak som zistila, že keď sa zlučovali poisťovne Garant, MV SR, Vojenská zdrav. poisťovňa na Spoločnú zdravotnú poisťovňu, automaticky prešli poistenci do tejto zdravotnej poisťovne. Žiadna prihláška sa nedávala a tak som znovu volala našu pobočku, kde mi pracovník povedal, že asi sme mali v tých prihláškach zamestnávateľa uvedený dátum do 10. a nech zbytočne nediskutujeme a pošlem zmenu. Nakoľko mám obavy aby nám neprišli penále, že neskoro platíme, povedala som mu, že pošlem spolu so zmenou aj prihlášky zamestnávateľa, odkiaľ vraj dátum nahrali a tam je termín pohyblivý. Pracovník mi povedal, že nemusím nič posielať a nakoniec mi povedal, pošlite čo chcete a položil telefón.
endrju
18.04.07,04:17
Uvažujem nad premenovaním tejto témy. :cool:

Napríklad, "Bútľavá vŕba" ;) :rolleyes:
Ondrejková
18.04.07,04:26
Ja mám tiež nie veľmi dobré skúsenosti so sociálnou poiťovňou. Dva krát som im posielala mesačné výkazy, nakoľko sme na začiatku podnikania nemali veľa zamestnancov a tak sme výkazy posielali vypísané ručne. Nakoniec ma to naštvalo tak som ich tam doniesla osobne a pýtala si potvrdenku a pani pri okienku na mňa pozerala akoby som od nej pýtala kilo zemiakov. Ona sa ma spýtala, že načo mi to potvrdenie je a tak som jej obratom dala rýchlu odpoveď. Nebaví ma vybavovať jednu vec sto krát a so mňa nebude nikto robiť blázna v našej firme. Ono to vyzerá tak, že ja mám v dokladoch taký neskutočný boldel a ono to bude asi trošku inak!!!

Prajem príjemný deň
dana99
05.06.07,09:00
Ahojte. Prosím Vás, stretli ste sa s niečím takým aj mimo Košíc?

Bola som na OČR-ke s dcérou 10 dní, potom bola 3 dni pauza (pondelok - streda) a od štvrtka som mala zasa OČR-ku 4 dni. Zo soc.pois. mi volali, že akú diagnózu mala dcéra, že či to isté ako pri 1. OČR-ke, lebo že mi môžu preplatiť len prvých 10 dní. A ja na to, že dcéra bola medzi tým v škôlke a že tam niečo chytila a že sme zase museli ostať doma. Diagnózu neviem, nech si zavolá k doktorke. A ona, že na jednu diagnózu môžu preplatiť len 10 dní. A ja že - 10 dní do mesiaca. alebo do roka, alebo ako - a ona nepovedala nič. Iba, že oni to mali na porade a že to tak musia robyť. Viem, že to je blbosť. Robia to aj v iných mestách?

Dana
Jana Motyčková
05.06.07,10:03
No comment.
ajobs
05.06.07,19:11
Ahojte. Prosím Vás, stretli ste sa s niečím takým aj mimo Košíc?

Bola som na OČR-ke s dcérou 10 dní, potom bola 3 dni pauza (pondelok - streda) a od štvrtka som mala zasa OČR-ku 4 dni. Zo soc.pois. mi volali, že akú diagnózu mala dcéra, že či to isté ako pri 1. OČR-ke, lebo že mi môžu preplatiť len prvých 10 dní. A ja na to, že dcéra bola medzi tým v škôlke a že tam niečo chytila a že sme zase museli ostať doma. Diagnózu neviem, nech si zavolá k doktorke. A ona, že na jednu diagnózu môžu preplatiť len 10 dní. A ja že - 10 dní do mesiaca. alebo do roka, alebo ako - a ona nepovedala nič. Iba, že oni to mali na porade a že to tak musia robyť. Viem, že to je blbosť. Robia to aj v iných mestách?

Dana

Čistá blbosť - treba dať SP na súd (ja sa to už chystám urobiť čoskoro).
dana99
06.06.07,06:26
Čistá blbosť - treba dať SP na súd (ja sa to už chystám urobiť čoskoro).
No uvidím, či mi to zaplatia.
Dana
dana99
20.06.07,09:06
Tak volala mi pani zo Soc.poist., že OČR-ku mi preplatia časť v 6/2007 a časť v 7/2007 lebo si nevšimla do uzávierky, že je všetko schválené. Že vraj sa ospravedlňuje.
PS: diagnózu si overovala u našej detskej lekárky

Ahojte. Dana
alenad
20.06.07,09:46
Takto postupujú aj na pobočke v Žiline. Najskôr si overujú u pediatra, či nejde o rovnakú diagnózu, až potom preplácajú.
sadžika
20.06.07,10:15
ajobs
21.06.07,19:05
Takto postupujú aj na pobočke v Žiline. Najskôr si overujú u pediatra, či nejde o rovnakú diagnózu, až potom preplácajú.

To, či ide o rovnakú alebo o rôznu diagnózu je irelevantné z hľadiska zákona - ak je dieťa nutné ošetrovať podľa rozhodnutia pediatra-detského lekára-je možný kľudne scenár: 10 dní ošetrovné (ukončené) - 11.deň začiatok nového obdobia ošetrovania (čiže nové obdobie od 1. dňa) do 20.dňa, nové obdobie od 1.dňa (21. deň) atď.
Všetky ostatné postupy SP sú protiprávne, a teda aj žalovateľné na súde.
lenka.ba
22.06.07,19:46
stačí použiť jedno slovo: katastrofa
a pod tým si človek už vie predstaviť kadejaký bordel. My máme termíny dodržiavať a oni už nemusia svoju robotu spraviť v termíne!? Ked rozposielali výpisy z období zamestnaní, tak ani jeden nebol úplný, niektorým, ktorí pracovali napr. 20 rokov a platili odvody, nemali aj 10 rokov zarátaných. Takže do dôchodku pôjdem asi ako bezdomovec...