majamiro
04.04.07,10:20
Zamestnankyňa je u nás zamestnaná od 26.4.2006. Od 26.3.2007 nebola v práci ani nedala vedieť, čo je s ňou. 2.4.2007 sme jej prerušili poistenie z dôvodu neospravedlnenej absencie (nakoľko bol ôsmy deň, čo sa neozvala) a zaslali sme jej okamžité skončenie pracovného pomeru z dôvodu závažného porušenia prac. disciplíny podľa § 68 ZP ods. 1 písm. b/ ZP.
3.4.2007 zaslala potvrdenie od lekára na 26.3.2007 a 27.3.2007, od 29.3.2007 má PN. Na 28.3.2007 nezaslala žiaden doklad.
Prerušenie poistenia sme stornovali a zaslali sme prerušenie len na 28.3.2007.
Bol náš krok správny, ak sme uznali spätne paragrafy a PN?
V prípade vrátenia doručenky do vlastných rúk, končí prac. pomer dňom prevzatia aj keď je na PN?
Gabi03
04.04.07,08:25
Váš postup po zaslanie skončenia PPa uznanie PN-ky bol správny . Bohužial však nie je nikde napísané, dokedy musí doložiť potvrdenie od lekára či už paragraf alebo PN-ku. Takže okamžité skončenie PP nie je platné. Neviem aká ste firma, ale keď nedoložila žiaden doklad na toho 28.3., tam jej môžete asi tak vyzvať na dodržiavanie pracovnej disciplíny. V málo prípadoch je takáto absencia závažné porušenie PD. Treba skúmať prípad od prípadu. Inak ja by som ju aj nejako finančné alebo inak postihla za neskoré dodanie dokladov. Jednoznačne to znie ako špekulácia...
Chobot
04.04.07,08:40
Váš postup po zaslanie skončenia PPa uznanie PN-ky bol správny . Bohužial však nie je nikde napísané, dokedy musí doložiť potvrdenie od lekára či už paragraf alebo PN-ku. Takže okamžité skončenie PP nie je platné. Neviem aká ste firma, ale keď nedoložila žiaden doklad na toho 28.3., tam jej môžete asi tak vyzvať na dodržiavanie pracovnej disciplíny. V málo prípadoch je takáto absencia závažné porušenie PD. Treba skúmať prípad od prípadu. Inak ja by som ju aj nejako finančné alebo inak postihla za neskoré dodanie dokladov. Jednoznačne to znie ako špekulácia...

Súhlasím a dopĺňam, že keby naozaj "horelo", tak vám predloží nejaký doklad aj na toho 28.3., takže ani absenciu by ste jej nemohli dať, tobôž nie okamžitú výpoveď.

Ak nedoloží ten doklad, môžete jej dať absenciu a krátiť nárok na dovolenku o 2 dni.
ZlaticaB
04.04.07,11:54
Ešte doplním, že ak máte nejakú odborovú organizáciu, tá sa musí k absencií vyjadriť a tiež sa k nej musí vyjadriť aj tá pracovníčka, ktorej sa absencia týka
katjab
13.04.07,06:35
Dobý deň!
Podľa § 68 ods. 1 písm b/ ZP sme okamžite skončili pracovný pomer so zamestnankyňou, z dôvodu, že závažne porušila pracovnú disciplínu tý, že bez ospravedlnenia počnúc dňom 11.03.2007 do 28.03.2007 nenastúpila do zamestnania. Čerpanie dovolenky jej schválené nebolo.
Keďže zamestnanci organizácie nemajú svojich zástupcov, okamžité skončenie pracovného pomeru nebolo možné so zástupcami zamestnancov prerokovať.
Okamžité skončenie pracovného pomeru jej bolo doručené 29.03.2007, keď odpracovala ešte celodennú zmenu.

postupovali sme správne?
RLFO dať prerušenie od 11.3 do 28.03, a o skončení 29.03.2007???
za jednu absenciu sa odpočíta z dovolenky kolko dní???