petacuckova
04.04.07,10:31
Dobrý deň. Môžete mi poradiť? Veľké haló je okolo novely ZP. Prosím Vás, viete od kedy by mala tá novela účinnosť ? Ja som si myslela, že od 1.7.2007 a dnes mi prišla pozvánka na školenie ohľadom novely ZP platnej a účinnej od 1.5.2007. Ďakujem za odpoveď.
Jozef Mihál
04.04.07,08:35
Novela by mala byť účinná najskôr až od 1.7.2007.
petacuckova
04.04.07,08:36
Ďakujem za odpoveď. Pekný deň.
endrju
04.04.07,08:39
Dobrý deň. Môžete mi poradiť? Veľké haló je okolo novely ZP. Prosím Vás, viete od kedy by mala tá novela účinnosť ? Ja som si myslela, že od 1.7.2007 a dnes mi prišla pozvánka na školenie ohľadom novely ZP platnej a účinnej od 1.5.2007. Ďakujem za odpoveď.

:eek:
Čo sa novelizuje od 1.5.2007?
:eek:
V ktorej čiastke a pod akým číslom bola tá novela vyhlásená v Zbierke zákonov?
:eek:
Je niečo také v tej pozvánke uvedené?
:eek:

Veľmi vážne pochybujem o tom, že nejaká novela Zákonníka práce bude schválená v dohľadnom čase tak, aby mohla nadobudnúť účinnosť od 1.7.2007.
Vládna koalícia sa zatiaľ nedokázala definitívne dohodnúť na tom, čo vlastne v novele bude a čo nie. Ak by to mali poslanci stihnúť, je najvyšší čas, aby novela bola už v parlamente.
Podľa mojich informácií túto novelu zatiaľ neprerekovala ani vláda (a asi ani legislatívna rada vlády, ktorá pripravuje poradné stanovisko pre rokovanie vlády). Pôjde teda v tomto prípade ešte o beh na dosť dlhú trať. :cool:
fialka m
04.04.07,15:51
Ja som bola dnes na skoleni ohladom novely Zakonnika prace. Dostali sme materialy, v ktorych bol "stare" informacie, lebo tie materialy vypracovavali pred 10 dnami a medzitym sa zasa nieco zmenilo :) Takze uvidime ako to cele dopadne :)
STRELEC
04.04.07,15:55
Ja som bola dnes na skoleni ohladom novely Zakonnika prace. Dostali sme materialy, v ktorych bol "stare" informacie, lebo tie materialy vypracovavali pred 10 dnami a medzitym sa zasa nieco zmenilo :) Takze uvidime ako to cele dopadne :)
Vidí sa mi značne predčasné organizovať školenie o novela, ktorá je ešte len v stave zrodu. Skutočne by ma veľmi zaujímalo - čo tak asi na tom školení mohlo byť prednášané????
Určite také školenie by malo význam, keby sa zúčastnili "tvorcovia", ale pre užívateľov .... ????
rada
04.04.07,16:35
Tak toto je citácia z návrhu novely ZP uvádzanej na stránke MPSVaR.




" Tento zákon nadobúda účinnosť 1. júla 2007 okrem čl. II prvého bodu a štvrtého bodu a čl. IV prvého bodu a druhého bodu, ktoré nadobúdajú účinnosť 1. januára 2008."
fialka m
05.04.07,06:00
Vidí sa mi značne predčasné organizovať školenie o novela, ktorá je ešte len v stave zrodu. Skutočne by ma veľmi zaujímalo - čo tak asi na tom školení mohlo byť prednášané????
Určite také školenie by malo význam, keby sa zúčastnili "tvorcovia", ale pre užívateľov .... ????

Ja viem, lenze sme sa prihlasovali niekedy v januari, s tym, ze sme mysleli, ze dovtedy to bude schvalene :) takze bolo skoda tam neist, ked to bolo zaplatene :)
Paula
05.04.07,06:03
mimotemy Bolo by férové, keby vrátili poplatok za školenie o "ničom".
Jana Motyčková
05.04.07,06:10
Určite také školenie by malo význam, keby sa zúčastnili "tvorcovia", ale pre užívateľov .... ????
mimotemy Dávam tomu ocenenie MÚDROSŤ DŇA