Robo
27.01.05,07:01
Dobry den. chcem sa poradit, najmä s niekym kto pozna oba uctovné softvery pripadne presiel z DOSu na WINDOWS (podvojne uctovnictvo). Chcem si niektory kupit ale nakolko nepoznam ani jeden s nich prosim o radu, ktory z nich je lepsi, prehladnejsi, priatelskejsi na pouzivanie atd. mam demoverzie ale za taku kratku chvilu som nestihol vyskusat vsetko.
Dakujem velmi pekne.
Robo
27.01.05,08:15
ozaj nevie nik poradit ci kupit MRP pre DOS alebo Windows? Fakt by som rad vedel nazor niekoho kto ma s tymi progamami skusenosti.
vopred dakujem za kazdy nazor.
Luna
27.01.05,08:25
Windovs.Dos nie,robí problémy.Tiež som zvažovala,ktorý kúpiť,teraz som rada,že mám windovs.
Robo
27.01.05,13:09
aspon nieco. dakujem Luna.
lenkak
27.01.05,15:06
S Dosovskou verziou som robila veľmi málo, pod ňou som robila mzdy, ale už obojo robím pod Windowsom, a som spokojná. Jednoznačne Ti odporúčam PU pod Windowsom. Má viacej možností. Lenka
ivan01
27.01.05,15:18
ak je pre teba doležitá skladová evidencia tak DOS je lepší.(sklad má jednoznačne viac funkcií a aj viac variácií výstupov) Ale z perspektívneho hľadiska je win asi lepšie riešenie
anina
27.01.05,15:24
No ja by som Ti poradila pozriet sa po inom SW. Myslim, že MRP-aci zaspávaju na vavrínoch, zle sa s nimi robi.
m.hladka
27.01.05,17:57
Robím 10 rokov na DOSe JU,PU a Mzdy, bola som spokojná. Výhoda je, že lepšie vidim veci na obrazovke, lepšie môžem opravovať, nepoužívam myš a preto rýchlejšie pracujem s klávesnicou Takže som sa ťažko lúčila so starými programami, pretože teraz začínam prechádzať na WIN a to z dôvodu, že môžem cez internet mať aj Upgrade, čo v DOSe nie je. No zatiaľ sa to len zaúčam. Neviem, či sa nevrátim k pôvodnému programu. Mzdy som už zmapovala a sú celkom dobre. Nevidím žiadny rozdiel. Dám vedieť.
Jan B
29.01.05,16:46
Suhlasim s predchadzajucou ze v DOSe sa lepsie a hlavne rychlejsie da pohybo-
vat klavesnicou cez klavesove skratky a funkcne klavesy F1-10, tiez pre oci je lepsie viditelny. Pracujem v JU uz 9 rokov a som spokojny neuvazujem o zmene. Upgrade sa da stiahnut z internetu aj ked nie praimo z programu. Mzdy ale radsej robim vo Windows OBERON. Je rozdiel uctovat do dennika jednotlive polozky pripadne nahadzovat faktury a robit mzdy. Takze mzdy MRP nie. Velmi zlozite nastavovanie,
v OBERONe je prevazna cast prednastavena podla legislativy.
Denisa
30.01.05,15:59
7 rokov som robila v DOSe všetko (PU,JU,MZDY) Rok robím vo Wind. tiež všetko.

Je to všetko iba zvyk, ale predsa by som sa priklonila Windowsu. Lepšie komunikuje s tlačiarňami a vôbec. Myslím, že DOS je už prežitok.
Ale priznávam, že DOS je lepší na zrak ;)
anithocka
06.12.09,11:19
ahojte, neviete mi poradiť kde v sa dá v MRP PÚ nájsť predkontácie? neviem ich nájsť z programom sa iba zoznamujem nakoľko od 1.1.2010 chcem začať s ním robiť tak som si stiahla demoverziu. prosííííííííím o radu...
Dav
06.12.09,13:06
ahojte, neviete mi poradiť kde v sa dá v MRP PÚ nájsť predkontácie? neviem ich nájsť z programom sa iba zoznamujem nakoľko od 1.1.2010 chcem začať s ním robiť tak som si stiahla demoverziu. prosííííííííím o radu...
Pokiaľ ja viem, tak nikde. Zadávaš si ich sama na tie účtovné prípady, ktoré potrebuješ, prípadne najčastejšie účtuješ.
Nevýhoda - že si ich nahráš sama.
Výhoda - že sa nemusíš polhodinu hrabať v predkontáciách, aby si dokázala niečo zaúčtovať, a pred každým účtovaním nemusíš robiť najprv predkontáciu. Môžeš účtovať priamo, čiže píšeš účet MD, MD AE, D, D AE, podľa predkontácie dokladov.
anithocka
06.12.09,13:10
a môžem sa spýtať ako na to? to každý účtovný prípad si musím zaúčtovať tým, že zadám účet MD a účet D? a čo v prípade, že mám 100 faktúr mesačne, ktoré sa účtujú rovnako? vtedy ako sa postupuje?
Dav
06.12.09,13:14
a môžem sa spýtať ako na to? to každý účtovný prípad si musím zaúčtovať tým, že zadám účet MD a účet D? a čo v prípade, že mám 100 faktúr mesačne, ktoré sa účtujú rovnako? vtedy ako sa postupuje?
Zadať faktúru do knihy došlých faktúr, potvrdiť zaúčtovanie, v tele dokladu ísť na Text, kliknúť myšou, otvoria sa predkontácie, dať Editácia, a napísať si predkontáciu. Pri ďalšej faktúre zapísať fa, zaúčtovať, znovu na Text, vyhľadať predkontáciu.
anithocka
06.12.09,13:23
ďakujem za veľmi skorú odpoveď a ešte mám jednu otázku teda ak Vás to nezaťažuje...akurát si všetko skúšam vo fiktívnej firme a neviem kde mám nastaviť aby na vydaných faktúrach mi vypisovalo meno ako to tam mám dostať kto vystavil faktúru? ďakujem
mysimis
06.12.09,14:29
ďakujem za veľmi skorú odpoveď a ešte mám jednu otázku teda ak Vás to nezaťažuje...akurát si všetko skúšam vo fiktívnej firme a neviem kde mám nastaviť aby na vydaných faktúrach mi vypisovalo meno ako to tam mám dostať kto vystavil faktúru? ďakujem

Vystavíš si fa, ideš na výstupy - faktúra - objaví sa Ti okienko kde zadáš meno toho kto vystavil faktúru.
anithocka
06.12.09,15:52
ešte mám ďalšie otázky ako nahrávať ID a bankové výpisy? mne sa ten program MRP zdá komplikovaný ale veľa účtovníkov ho vychvaľuje...
mysimis
06.12.09,15:56
ID a aj bankové výpisy účtujem cez účtovný denník, zaúčtujem dátum, sumu a potom už idem na MD a D a cez F4 si určíš číselné rady pre ID a keď účtujem bankové výpisy tak do dokladu zapíšem číslo výpisu z bú.
anithocka
06.12.09,16:13
a keď mysimis robíš vzájomné zápočty pohľadávok a záväzkov?

skúšam tu F4 a nič mi to nerobí :( kde sa využíva?
mysimis
06.12.09,16:15
Všetko čo sa týka pohľadávok a záväzkov aj úhrady sa robí cez knihu pohľadávok príp. cez knihu záväzkov.
Dav
06.12.09,16:16
a keď mysimis robíš vzájomné zápočty pohľadávok a záväzkov?
Účtujem cez interný doklad , používam účet 395 a zápisy
MD321/D395,
MD395/D311
vema
07.12.09,20:29
Potrebovala by som poradiť, pracujem v MRP Dos a nevien si zadať tvorbu sociálneho fondu. Viem, že sa počíta z HM - náhrady t.j. dovolenky, sviatky a nejdu do toho dohodári. Keď zamestnanci majú sviatok ako pomernú časť mzdy, čo s tým. Mám to prepočítať a odrátať sumu, ktorá by prislúchala za ten sviatok. Je to krkolomne napísané, ale mám v tom guláš. Poradí mi niekto?
Andyke
07.12.09,21:29
Soc. fond tvoríš z hrubej mzdy (vrátane odmien a prémií) , ale bez náhrady mzdy (dovolenka, náhrada pri doč.PN, náhr.za prac.pohotovosť atď). Netvoríš ani zo mzdy dohodárov.
vema
08.12.09,07:29
Soc. fond tvoríš z hrubej mzdy (vrátane odmien a prémií) , ale bez náhrady mzdy (dovolenka, náhrada pri doč.PN, náhr.za prac.pohotovosť atď). Netvoríš ani zo mzdy dohodárov.Andyke, prosím Ťa a čo tie náhrady za sviatok, keď je to ako pomerná časť mzdy, treba odrátať tiež? Niekde som tu čítala, že to nie je náhrada, ale ako odpracovaný deň. Ďakujem.
Andyke
08.12.09,07:41
Netreba odrátať, lebo je to platené ako pomerná časť mzdy u mesačne odmeňovaných.
vema
08.12.09,07:55
Netreba odrátať, lebo je to platené ako pomerná časť mzdy u mesačne odmeňovaných.
Andyke nemôžem Ti dať bod, tak pekne ďakujem.
vema
27.12.09,21:05
Mám program MRP DOS a vytvorila som si DDS v mzdovom číselníku. Všetko funguje, ale do ZP mi neodvedie aj z tej čiastky, ktorú mi vypočíta pre DDS. Napr. HM 1000€, 2 % z toho 20€ a do zdravotnej mi odvedie nie z 1020 ale z 1000€, neviem kde mám ešte niečo zadať. Ďakujem.