sisulienka
04.04.07,11:25
prosím o radu.
prijala som záloh. fa, ktorú som zapísala do prijatých záloh. fa bez DPH
uhradená z BU . Následne som obdržala fa. daňový doklad kde bola vyčíslená DPH a odpočítaná predd.fa tak na úhradu je 0. Túto fa. som zapísala do prijatých fa. cez položky s rozpisom DPH a odčítala som zálohovú fa. Lenže teraz mi červeným vypisuje hodnotu záloh. fa. v záložke likvidácia. Čo robím zle?Ešte podľa manuálu mám vyrovnať DPH a tiež neviem ako .
Dada
04.04.07,10:24
prosím o radu.
prijala som záloh. fa, ktorú som zapísala do prijatých záloh. fa bez DPH
uhradená z BU . Následne som obdržala fa. daňový doklad kde bola vyčíslená DPH a odpočítaná predd.fa tak na úhradu je 0. Túto fa. som zapísala do prijatých fa. cez položky s rozpisom DPH a odčítala som zálohovú fa. Lenže teraz mi červeným vypisuje hodnotu záloh. fa. v záložke likvidácia. Čo robím zle?Ešte podľa manuálu mám vyrovnať DPH a tiež neviem ako .

V ktorej agende ti vypisuje červeným hodnotu zálohovky v záložke likvidácia??? V prijatých faktúrach či v prijatých zálohových faktúrach?
sisulienka
04.04.07,12:36
Dakujem už som na to prišla.
Šelinka
24.04.07,16:49
Pomôžte mi niekto prosím,
ja mám ten istý problém, až na to, že ja som neprišla na to, čo s tým.
Zapísala som zálohovú faktúru do agendy Prijaté zálohové faktúry, keď prišla riadna faktúra, tak som ju zapísala do agendy Prijaté faktúry aj s DPH a teraz neviem ako odpočítať uhardenú zálohu.
Šelinka
24.04.07,16:53
Mám zapísať úhradu zálohy do záložky Položky?
Dada
25.04.07,03:53
Mám zapísať úhradu zálohy do záložky Položky?

Áno, musíš mať položky a cez Záznam - Zálohové faktúry si priradíš tú zálohu k prijatej faktúre. Dohodíš si tam predkontácie aké potrebuješ a je to.
sisulienka
23.05.07,05:03
Rada by som sa ešte poradila či robím zúčtovanie ZF správne.
1.Vydám ZF bez DPH. Po jej úhrade mám vystaviť daňový doklad a ten vystavujem na výšku ZF ale aj s rozpisom DPH. Teraz nastáva môj problém.
Vystavím daňový doklad riadnu fa. vo vydaných faktúrach s číslom ktoré ide následne alebo stačí vystaviť interný doklad ktorý sa mi ponúka v ponuke Záznam - vystaviť daňový doklad. zatiaľ som to robila vo vydaných fa.ale nezdá sa mi to.
2. Končná fa. s odpočtom záloh.fa aj odpočtom DPH. Takže k jednému prípadu mám 3 fa. Je to dobre?
A ešte neviem či svoje príspevky posielam dobre stále to mám iné ako ostatní Kde je nová správa ?
kaja211
12.10.10,11:21
Potrebujem rýchlu radu resp.postup,ako mám vystaviť zálohovú faktúru na prijatú platbu? ,keď som vystavila jednu faktúru zálohovú pred prijatím platby a teraz mi ju uhradili a ja mám vystaviť ešte jednu?Lebo tá prvá je bez DPH a tá druhá musí byť s DPH.
Tweety
12.10.10,11:28
Potrebujem rýchlu radu resp.postup,ako mám vystaviť zálohovú faktúru na prijatú platbu? ,keď som vystavila jednu faktúru zálohovú pred prijatím platby a teraz mi ju uhradili a ja mám vystaviť ešte jednu?Lebo tá prvá je bez DPH a tá druhá musí byť s DPH.
Prečo rovnaká otázka druhykrát v inej téme ?
kaja211
12.10.10,11:36
Lebo chcem vedieť postup v pohode ako sa to zaúčtuje a neviem postup ako na to .Alebo by ste mi tam poradili aj ako to zaúčtovať v Pohode aj tam?