viktorm
04.04.07,17:32
Zdravim všetkych a prosím o pomoc s takymto problemom.
Na zaklade cenovej ponuky nam odberateľ zaplatil na ucet zalohovu platbu za dodávku počitačov a skladoveho systemu. Vystavili sme mu fakturu na prijatu zalohovu platbu. V tom čase ešte odberateľ nebol platcom DPH. O mesiac sme dodavku zrealizovali, ale odberateľ sa medzi tým už stal platcom. Ako to mám teraz vyfakturovať ? Sme platcom DPH.
Ďakujem za pomoc, lebo v tom mam trošku chaos.
Zoltán Kovács
04.04.07,15:58
Zdravim všetkych a prosím o pomoc s takymto problemom.
Na zaklade cenovej ponuky nam odberateľ zaplatil na ucet zalohovu platbu za dodávku počitačov a skladoveho systemu. Vystavili sme mu fakturu na prijatu zalohovu platbu. V tom čase ešte odberateľ nebol platcom DPH. O mesiac sme dodavku zrealizovali, ale odberateľ sa medzi tým už stal platcom. Ako to mám teraz vyfakturovať ? Sme platcom DPH.
Ďakujem za pomoc, lebo v tom mam trošku chaos.

Dňom prijatia platby na účet u teba nastalo plnenie,preto si mal povinnosť vystaviť daňový doklad na zálohu. Po realizácii a dodaní vystaviť vyúčtovaciu faktúru v ktorej zohladníš už skôr vystavenú zálohovú fa.

Prikl. ZD DPH
Záloha 84.033,60 15.966,40

Vyúčtovanie 200.000 38.000
Odpocet zál. -84.033,60 -15.966,40

K úhrade 115.966,40 22.033,60 = 138.000,-

To,že odberateľ medzičasom sa stal platiteľom dph nemá vplyv na tvoju fakturáciu.
anaka
01.07.08,14:53
Zdravím, chcela by som poprosiť o odpoveď.
Neplatca DPH, keď vystaví zálohovú faktúru. Dokedy musí vystaviť faktúru daňový doklad? Podľa už uvedených príspevkov sa neriadi podľa zákona o DPH, ale potom podľa akého zákona postupuje? (dani z príjmov? - aký paragraf to je?)
Prosím odpovedzte mi súrne to potrebujem.:confused: