zuzanna
04.04.07,18:38
Prosim vas vie mi niekto poradit odchadzam na matersku dovolenku a vo firme som konateľkou len ja a chcem miesto seba niekoho ineho:mee: :mee: co mam urobit ked nikto nesuhlasi s tym ze chcem odstupit od konateľstva z dovodu nastupu na matersku. Ako sa to da vyriesit?
betka
04.04.07,16:45
zuzanna
04.04.07,17:12
Diky za radu len ja potrebujem vzdat sa konatelstva, aby som nefigurovala ako konatelka kym budem na MD.
betka
04.04.07,17:31
zuzanna
05.04.07,04:26
Ak niekto este vie poradit prosim poradte dakujem
zuzanna
05.04.07,12:39
nikto mi faaakt nevie v tomto poradit pan Mihal ani vy?
Evanka
05.04.07,13:58
Prosim vas vie mi niekto poradit odchadzam na matersku dovolenku a vo firme som konateľkou len ja a chcem miesto seba niekoho ineho:mee: :mee: co mam urobit ked nikto nesuhlasi s tym ze chcem odstupit od konateľstva z dovodu nastupu na matersku. Ako sa to da vyriesit?
Kedy nastupuješ materskú?
Si okrem konateľa aj zamestnancom v tejto firme?
Si aj spoločníkom vo firme?
Poberáš za výkon konateľstva príjem?
Si zamestnaná popri konateľstve u iného zamestnávateľa?
Chceš po vyčerpaní MD zastávať znova fciu konateľa?
Je v spoločenskej zmluve konkretizované prípadné odstúpenie od výkonu funkcie konateľa?

K zrušeniu výkonu funkcie konateľa počas materskej:
Keď nepomohlo ústne oznámenie z tvojej strany, oznámiš písomne povahu prekážky, pre ktorú nemôžeš vykonávať funkciu konateľa počas materskej dovolenky. Pokiaľ viem, počas materskej dovolenky (poberania materského príspevku) je povolená iba príležitostná práca na Dohodu o vykonaní práce.
Druhá strana toto tvoje rozhodnutie musí prijať. A to najneskôr do nasledujúceho zasadnutia VZ. Ak by valné zhromaždenie nezasadlo do troch mesiacov od doručenia, nadobúda účinnosť tvoje oznámenie o pozastavení výkonu fcie konateľastva do troch mesiacov od doručenia.
Ďalšia možnosť je úplné vzdanie sa funkcie konateľstva. Postup je obdobný ako pri pozastavení výkonu konateľstva.
Podotýkam, že je to akt jednostranný, teda nie je viazaný na súhlas druhej strany.
zuzanna
05.04.07,18:09
Si okrem konateľa aj zamestnancom v tejto firme?
Si aj spoločníkom vo firme?
Poberáš za výkon konateľstva príjem?
Si zamestnaná popri konateľstve u iného zamestnávateľa?
Chceš po vyčerpaní MD zastávať znova fciu konateľa?
Je v spoločenskej zmluve konkretizované prípadné odstúpenie od výkonu funkcie konateľa?

K zrušeniu výkonu funkcie konateľa počas materskej:
Keď nepomohlo ústne oznámenie z tvojej strany, oznámiš písomne povahu prekážky, pre ktorú nemôžeš vykonávať funkciu konateľa počas materskej dovolenky. Pokiaľ viem, počas materskej dovolenky (poberania materského príspevku) je povolená iba príležitostná práca na Dohodu o vykonaní práce.
Druhá strana toto tvoje rozhodnutie musí prijať. A to najneskôr do nasledujúceho zasadnutia VZ. Ak by valné zhromaždenie nezasadlo do troch mesiacov od doručenia, nadobúda účinnosť tvoje oznámenie o pozastavení výkonu fcie konateľastva do troch mesiacov od doručenia.
Ďalšia možnosť je úplné vzdanie sa funkcie konateľstva. Postup je obdobný ako pri pozastavení výkonu konateľstva.
Podotýkam, že je to akt jednostranný, teda nie je viazaný na súhlas druhej strany.[/quote]

Diky moc uz studujem vsetko co mozem, ale ako je to v pripade, ze toto oznamenie o odstupeni z funkcie konatela poslem postou doporucene do vlastnych ruk a spolocnici kedze to tomto vsetkom vedia po ustnom rozhovore to nepreberu co potom? Ako budem postupovat v takomto pripade?
liba2
05.04.07,19:49
Si okrem konateľa aj zamestnancom v tejto firme?
Si aj spoločníkom vo firme?
Poberáš za výkon konateľstva príjem?
Si zamestnaná popri konateľstve u iného zamestnávateľa?
Chceš po vyčerpaní MD zastávať znova fciu konateľa?
Je v spoločenskej zmluve konkretizované prípadné odstúpenie od výkonu funkcie konateľa?

K zrušeniu výkonu funkcie konateľa počas materskej:
Keď nepomohlo ústne oznámenie z tvojej strany, oznámiš písomne povahu prekážky, pre ktorú nemôžeš vykonávať funkciu konateľa počas materskej dovolenky. Pokiaľ viem, počas materskej dovolenky (poberania materského príspevku) je povolená iba príležitostná práca na Dohodu o vykonaní práce.
Druhá strana toto tvoje rozhodnutie musí prijať. A to najneskôr do nasledujúceho zasadnutia VZ. Ak by valné zhromaždenie nezasadlo do troch mesiacov od doručenia, nadobúda účinnosť tvoje oznámenie o pozastavení výkonu fcie konateľastva do troch mesiacov od doručenia.
Ďalšia možnosť je úplné vzdanie sa funkcie konateľstva. Postup je obdobný ako pri pozastavení výkonu konateľstva.
Podotýkam, že je to akt jednostranný, teda nie je viazaný na súhlas druhej strany.


Diky moc uz studujem vsetko co mozem, ale ako je to v pripade, ze toto oznamenie o odstupeni z funkcie konatela poslem postou doporucene do vlastnych ruk a spolocnici kedze to tomto vsetkom vedia po ustnom rozhovore to nepreberu co potom? Ako budem postupovat v takomto pripade?
Zuzanka, pozorne si prečítaj čo ti píše Evanka, je tam uvedená odpoveď aj na tvoju druhú otázku.
zuzanna
08.04.07,12:19
libuska diky moc, ved ja to citam stale len som si nebola na 100% ista takze ked to aj spolocnici nepreberu a mne sa to vrati spat tak sa to povazuje za dorucene a po troch mesiacoch to mozem dat na sud a poziadat o vymazanie z funkcie ano?
zuzanna
12.04.07,14:55
tak nikto tu z porady nema z tymto skusenosti co?
zuzanna
08.08.07,15:46
tak uz som to poslala teraz mam cakat tri mesiace kym ma vymazu z obchodneho registra ok? Dajte mi este niekto radu ak viete dakujem