mambi
04.04.07,18:50
Nepoznáte niekto dobrý recept na chrenovú nátierku. V sobotu sme boli na jednej oslave, a tam sme mali ako predjedlo túto nátierku v šunkovej rolke.Mňam, mňam. Manžel sa len tak oblizoval, tak by som ho chcela prekvapiť takýmto predjedlom aj doma.Ďakujem
rada
04.04.07,16:57
6 lyžíc chrenu
6 na tvrdo uvarených vajíčok
250 ml majonézy
lyžička horčice
soľ
čierne korenie

Vajíčka nastrúhame, pridáme do majonézy spolu s chrenom, horčicou, soľou a korením. Vymiešame a papáme na chlebíku, hrianke, v šunkových rolkách...;)
Paula
04.04.07,17:02
Môžeš vymiešať nastrúhaný čerstvý chren, alebo ochutený naložený kúpiť...s taveným syrom, alebo so šľahačkou, alebo so žĺtkami (varenými ), alebo s tatarkou..... Ja tieto rolky uložím do misiek (vyklopené pekne vyzerajú na mise), alebo do väčšej umelohmotnej krabice a zalejem ochutenou želatínou (po stuhnutí sa dajú urobiť rezy)...pekne to vyzerá, najmä ak sa pridá ešte kapia, steril. kukurica, čerstvá petrž. vnať...atp....fantázii sa medze nekladú :) MŇAM!!!
ondrejvla
04.04.07,17:22
Pridám aj ja môj recept, zatiaľ mal vždy úspech.
1 šľahačka, 1 stužovač šľahačky vyšľahať do tuha, pridať 1 fľaštičku cca
150 ml strúhaný chren s jabĺčkom, alebo čerstvý chren, ale toho podstatne menej.
Plátky šunky plniť chrenovou šľahačkou a ukladať na misu. Touto šľahačkou aj zdobím slané misy ozdobným vreckom, zaujímavé a veľmi chutné sú i plnené cherry paradajky - vylúpnuť vnútro paradajky lyžičkou, nastriekať šľahačkovým chrenom a vrch ozdobiť čerstvo nasekanými bylinkami.
Soňurka
04.04.07,17:40
My máme veľmi obľúbené plniť plátky šunky plnkou z čerstvého postrúhaného chrenu zmiešaného s kyslou pochúťkovou smotanou, mierne posoliť.
Dobrú chuť! ;)