Paula
04.04.07,18:53
Prosím o navigáciu, ako mám do Prehľadu prepašovať zrážkovú daň z výplaty za 12/06, zrazenú a odvedenú 3.1.07. Zrazenú a odvedenú vo februári (výplata za 1/07 ) a v marci (výplata za 2/07) do príslušných mesiacov mi zapísalo, ale január neviem ako mám zadať (prevodný príkaz mám správne zadaný ....teda podľa skutočnosti). Vďaka za pomoc.
vikinka
04.04.07,17:25
V prehľade za I.Q.bude zrážková daň uvedená v 01 kolónke za 12/06, atď.v podstate sa tam bude uvádzať zrážková daň o mesiac pozadu od preddavkov.Aspoň mne to tak vychádza?!:o
Paula
04.04.07,18:57
Prehľad mi je jasný, hľadám návod, ako presvedčiť soft, aby mi to tam zapísal sám....teda aby mi zrazenú daň v januári zapísal do januára.
vikinka
04.04.07,19:02
Ani mne to tam nezapísalo,tak ako to má byť ,takže pekne ručne,myslím že to by mali doriešiť autori softu a dúfam že to je len otázka času a praxe,veď zatiaľ to robíme prvý krát.:o
Jozef Mihál
04.04.07,19:23
Pri tak renomovanom SW to prekvapuje.
judy
05.04.07,05:30
Prehľad mi je jasný, hľadám návod, ako presvedčiť soft, aby mi to tam zapísal sám....teda aby mi zrazenú daň v januári zapísal do januára.
myslim ze nieco robis zle, lebo ja mam podobny pripad a zrazkovu dan z 12/2006 mam spravne zaevidovanu v stvrtrocnom prehlade v januari 2007
Paula
05.04.07,05:34
Vďaka za návod, ako to urobiť dobre .
judy
05.04.07,06:15
Vďaka za návod, ako to urobiť dobre .
a co keby si znova vygenerovala vyplaty za 12/2006 ???
Paula
05.04.07,06:18
a co keby si znova vygenerovala vyplaty za 12/2006 ???

To mi nepripadá obzvlášť praktické...nemám ich síce veľa, ale niekto ich má možno more.....svojim problémom som myslela nielen na seba.
judy
05.04.07,06:20
ja som sa u seba pozrela a prevodny prikaz mam vygenerovany v januari 2007 za 12/2006 .
Paula
05.04.07,06:40
Tak mám aj ja . Dík.
jani73
10.04.07,06:27
Prosím Vás o radu, Vytlačila som si prehľad za 1Q a zastavila som sa na riadku 4 a 9. Mali by tam byť preplatky z RZD zamestnancov. Môj predchodca robil RZD na inom PC, jeho údaje mi však nepreposlal. Preplatky ponižujem z preddavkovej dane, ale teraz mi nesedí ten výkaz. Je možné nejakým spôsobom dohodiť preplatok ručne , alebo si musím vyžiadať nepreposlané údaje na diskete? Ďakujem za radu.
Paula
10.04.07,06:45
Bez podkladu o nedoplatkoch / preplatkoch z ročného zúčtovania nemáš do r.2 (nedoplatky / preplatky) čo zapísať....
jani73
10.04.07,08:21
Ked sa robilo RZD preposlal mi vyplnene tlaciva s preplatkami a nedoplatkami, ale nemam ich cez olymp. Vyplaty zamestnancom robim od 01/07. Preplatky/ nedoplatky mam zahrnute aj do vyplat, ale ide mi teraz o ten vykaz. Neviem co s tym. Je možné doplniť údaje aj ručne? Pýtam sa preto, lebo kým mi prepošle predchodca údaje bude po termíne. Poradte prosím ako riešiť tento problém, akosy sa mi to sype (robím teraz aj za kolegynu)http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif
katka.hesskova
11.04.07,10:14
mam otazku troska od temy, ale kde zozeniem tlacivo prehladu na 2007 (v papiernictve ho nemaju a na stranke drsr sa neda vyplnat)
ako ste postupovali vy???
Paula
11.04.07,10:17
Na každom DÚ :)
katka.hesskova
11.04.07,10:19
čize len ososbne,
na internete ho zrejme nevyplnim...

dakujem
kačenka
11.04.07,10:32
tlačivo tam síce nevyplníš, ale môžeš si aspoň čisté stiahnuť a také potom ručne vyplniť a odoslať na stránke drsr.
Majka
26.01.08,22:53
Ja si nejak neviem dat rady z dokumentom o zdanitelnej mzde, ked si dam vytlacit na jednotliv.zamestnancov /kt. mali len zrazkovu dan/ tak mi nevypise dan do kolonky zrazkovej dane ale preddavkovej.
prosim Vas kde mozem mat problem v nastaveniach na jednotlivom zamestnancovi?
Majka
26.01.08,22:54
Prosim Vas kde v dokumentoch najdem ten prehlad o odvedenej dane z miezd?
Paula
26.01.08,22:56
Prosim Vas kde v dokumentoch najdem ten prehlad o odvedenej dane z miezd?


V Dokumentoch klikni na odvod dane .
Janika
08.04.08,16:53
Ked sa robilo RZD preposlal mi vyplnene tlaciva s preplatkami a nedoplatkami, ale nemam ich cez olymp. Vyplaty zamestnancom robim od 01/07. Preplatky/ nedoplatky mam zahrnute aj do vyplat, ale ide mi teraz o ten vykaz. Neviem co s tym. Je možné doplniť údaje aj ručne? Pýtam sa preto, lebo kým mi prepošle predchodca údaje bude po termíne. Poradte prosím ako riešiť tento problém, akosy sa mi to sype (robím teraz aj za kolegynu)http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif
Mna to tiež zaujíma, mám ten istý prípad za r. 2007. Mzdy robím v Olympe od 01/2007, ak zadám ručne preplatky a nedoplatky z RZ, objavia sa v Q prehľade? A ako tam dostanem zrážkovú daň z 12/07?
Janika
10.04.08,09:43
Mna to tiež zaujíma, mám ten istý prípad za r. 2007. Mzdy robím v Olympe od 01/2007, ak zadám ručne preplatky a nedoplatky z RZ, objavia sa v Q prehľade? A ako tam dostanem zrážkovú daň z 12/07?
Pardon, zle som napísala začiatok, Olymp používam od 01/2008 a potrebujem do prehľadu za I. Q 2008 dostať zrážkovú daň odvedenú 15.1.2008. A ešte prosím o radu ohľadne preplatkov a nedoplatkov z RZ, po ručnom zadaní sa objavia v prehľade? Poraďte, prosím!
Lubica3
10.04.08,14:39
Tiež robím mzdy od nového roku pre novú firmu a takisto mi nastal problém ako dostať do Q.výkazu zrážkovú daň, volala som aj s Kros-om, ako to vyriešiť, žial, musela by som nahodiť aj výplaty z 12/2007 a vtedy by tam ťahalo aj zrážkovú daň. S ročným zúčtovaním určite problém mať nebudeš, pokial si ho správne zadala vo výplate, pekne sa ti v prehľade objaví. Akurát kvoli zrážkovej dani to budem musieť prepísať ručne....
Janika
10.04.08,18:54
Ďakujem, rýchlejšie bude fakt vypísať prehľad ručne, ako nahadzovať mzdy za 12/2007.
drobeceva
23.04.08,06:51
Zatiaľ spracuvávam mzdy v PACKETE od SOFTIPU, ale zvažujeme aj jednu z možnosti, prejsť na OLYMP od KROSU. Tí, čo robite v tom programe, čo poviete? Ste spokojní? Doporučujete?
Dnes som skúšobne zadávala, samozrejme, veľa vecí neviem, ale zdá sa mi, že by to aj mohlo byť. Len neviem prísť na to, kde sa zadávajú priemery.
liba2
23.04.08,08:02
Zatiaľ spracuvávam mzdy v PACKETE od SOFTIPU, ale zvažujeme aj jednu z možnosti, prejsť na OLYMP od KROSU. Tí, čo robite v tom programe, čo poviete? Ste spokojní? Doporučujete?
Dnes som skúšobne zadávala, samozrejme, veľa vecí neviem, ale zdá sa mi, že by to aj mohlo byť. Len neviem prísť na to, kde sa zadávajú priemery.
Priemer zadáš len prvýkrát, keď začínaš a olymp ho nemá odkiaľ vziať. ďalej ich počíta sám.
drobeceva
23.04.08,08:19
Jedná sa mi práve o tom, že chcem urobiť na istej vzorke skúšobne výplaty. Sú to ľudia, čo už robia, tak im potrebujem zadať aktuálny priemer a akosi nevidím, cez čo ten priemer vložím.
Predpokladám, že v tom programe robíš. Si s ním spokojná? Má načas podchytené všetky legislatívne zmeny?
liba2
23.04.08,09:50
Jedná sa mi práve o tom, že chcem urobiť na istej vzorke skúšobne výplaty. Sú to ľudia, čo už robia, tak im potrebujem zadať aktuálny priemer a akosi nevidím, cez čo ten priemer vložím.
Predpokladám, že v tom programe robíš. Si s ním spokojná? Má načas podchytené všetky legislatívne zmeny? tak na toto sa môžeš spoľahnúť :)
denisie
23.04.08,10:00
Zatiaľ spracuvávam mzdy v PACKETE od SOFTIPU, ale zvažujeme aj jednu z možnosti, prejsť na OLYMP od KROSU. Tí, čo robite v tom programe, čo poviete? Ste spokojní? Doporučujete?
Dnes som skúšobne zadávala, samozrejme, veľa vecí neviem, ale zdá sa mi, že by to aj mohlo byť. Len neviem prísť na to, kde sa zadávajú priemery.
Kros má podľa môjho názoru dobré programy, či už Omega, Alfa, Olymp...a dokonca aj stavebné softvéry...Ja tiež v ňom začala najskôr skúšobne ale aj tak je lepšie ísť na školenie. Nie je priveľmi drahé, vyjde okolo 2000,- a naučia predovšetkým tie ich premakané "triky"...a čo sa týka legislatívy, je vždy včas podchytená a upozornia na to aj mailom
liba2
23.04.08,10:02
Nájdeš to v záložke "ostatné" vpravo hore "výpočtové priemery":
cit. z príručky:
Nastavenie typu priemeru, zmeny v spôsobe výpočtu (skutočný, predpokladaný) alebo návrat k preddefinovanej hodnote (v prípade ručného nastavenia) uskutočníte vo formulári "výpočet priemeru dovolenky, ktorý sa zobrazí po stlačení tlačidla Sk/d alebo Sk/h umiestneného vpravo od tohto textového poľa. Formulár ale nie je možné zobraziť, ak je aktuálny mesiac uzatvorený. V hornej časti formulára sú uvedené základné údaje pracovníka, ktorému počítate priemerný zárobok pre pracovnoprávne účly. Pomocou prepínačov skutočný a predpokladný nastavíte z akých podkladov sa má tento priemer vypočítať....
Choď do tej záložky a cez F1 sa ti otvorí návod ako máš postupovať :)
liba2
23.04.08,10:03
Kros má podľa môjho názoru dobré programy, či už Omega, Alfa, Olymp...a dokonca aj stavebné softvéry...Ja tiež v ňom začala najskôr skúšobne ale aj tak je lepšie ísť na školenie. Nie je priveľmi drahé, vyjde okolo 2000,- a naučia predovšetkým tie ich premakané "triky"...a čo sa týka legislatívy, je vždy včas podchytená a upozornia na to aj mailom
Súhlasím. Avšak po zakúpení programu poskytnú bezplatné školenie (do 3 mesiacov sa dá táto možnosť využiť) - odporúčam.
LubenaK
29.04.08,11:20
Priemery zadáš vo výplate na záložke Ostatné - Výpočtové priemery.