555
04.04.07,18:53
ahojte,
prosim vas potrebujem surne vediet, co vsetko ma obsahovat auditorska sprava. problem je v tom, ze firma si dala urobit audit a dostala jeden papier A4 taky vseobecny, k tomu boli prilozene kopie danoveho priznania a vykazov. moze to takto byt? dakujem
Zoltán Kovács
04.04.07,16:56
ahojte,
prosim vas potrebujem surne vediet, co vsetko ma obsahovat auditorska sprava. problem je v tom, ze firma si dala urobit audit a dostala jeden papier A4 taky vseobecny, k tomu boli prilozene kopie danoveho priznania a vykazov. moze to takto byt? dakujem

Doteraz som sa stretol iba takouto správou. V správe audítor vlastne sa vyjadrí k vedeniu účtovníctva, či je v súlade s právnymi predpismi, resp. ak najde niečo čo nie je celkom v poriadku tak to vytkne, a uvedie spôsob nápravy.
555
04.04.07,16:59
to znamena, ze ked auditorska sprava vyzerala iba ako som napisala, tak je vsetko v poriadku? to znamena, ze cele uctovnictvo je ok a auditor nema ziadne namietka a navrhy?
smith tebe dlhujem este ten citat od auditora, pracuju na tom. mali toho vela. poslem ti to. nezabudla som.
koňo
04.04.07,17:37
pre 555
audítor by mal v správe uviesť, že zodpovednosť má vedevie spoločnosti a on vyjadrí názor.
Zvykom je, že audítor posiela ešte dôvernú správu pre spoločnosť, kde napíše viac a detailnejšie o všetkých nedostatkoch.
tamik
06.04.07,20:19
Auditor sa musí presne vyjadriť k účtovne závierky, teda jasne napísať či súhlasí s pravdivým a verným účtovným zobrazením stavu účtovníctva.Náš audit nám dáva ešte bokom zoznam chýb na opravu.Horšie je keď sa takáta správa dostane do rúk človeku, čo nemá šajn o účtovníctve a z hrôzou pozerá aké sú tam chyby.Tiež dostaneme správu ako ty iba z vyjadrením na stav účtovnej závierky s ostatnými prílohamy.