marcelaStanakova
27.01.05,07:58
Mohol by niekto vysvetliť čo spraviť 2% daňou ktorá mi vyšla z DP FO za rok 2004 v čiastke 354,- SK komu sa tie 2% zaplatia a dokedy?

Ďakujem za odpoveď:confused:
ekin
27.01.05,11:33
celkom dobre nerozumiem....ved tie 2% sme iba danovemu uradu oznamovali, kam ich oni maju poslat z nasich dani, cize: ak si zaplatila dan, dan.urad 2% poslal tam, kam si urcila...Alebo si nezaplatila?
marcelaStanakova
27.01.05,11:38
No veď to.Ani ja tomu nerozumiem tie 2% figurujú na DP FO a potom sa už o to ďalej nezaujímame kam idú a komu?
Magma
27.01.05,11:47
Existuje tlačivo, myslím žiadosť o poukázanie 2% dane, ktoré daňovník vyplní, komu chce túto sumu poukázať a odovzdá sa na daňovom úrade. Organizácie ktorým je možné túto daň poukázať boli na stránke www.rozhodni.sk (http://www.rozhodni.sk). Aspoň vlani to tak fungovalo a určite sa to nezmenilo ani v tomto roku.
ekin
27.01.05,11:51
marcelka, ak si napísala, komu maju ísť, tak už len vo vlastnom záujme mozes zistit, co prijímateľ 2% s peniazmi urobil, ale ani to sa nemusis dozvediet, lebo on nevie, ze aj ty si jednou z osob, ktora mu poslala 2% - on iba dostane peniaze na úcet a má pokyny - zmluvu - čo s nimi môže robit, na čo ich použiť..Skutočne ty uz nemas inu starost
Martinková
27.01.05,12:05
marcelka, ak si napísala, komu maju ísť, tak už len vo vlastnom záujme mozes zistit, co prijímateľ 2% s peniazmi urobil, ale ani to sa nemusis dozvediet, lebo on nevie, ze aj ty si jednou z osob, ktora mu poslala 2% - on iba dostane peniaze na úcet a má pokyny - zmluvu - čo s nimi môže robit, na čo ich použiť..Skutočne ty uz nemas inu starost

Marcelka ak prijímateľ dostal z 2% viac ako 100.000,- tak ich musí minúť do konca ďalšieho roka a musí zverejniť použitie týchto prostriedkov v OBCHODNOM VESTNÍKU.

Betka
dana hanakova
27.01.05,12:50
Vážený priatelia Porady.

Rada by som Vás upozornila na možnosť darovať 2% dane Vzdelávacej nadácii Jana Husa. Sme česko-slovenská nadácia a podporujeme vysokoškolské vzdelávanie humanitného smeru, tiež aj stredoškolákov. Vydávanie učebníc, podporujeme študentov. Viac informácií a aj potrebné údaje k 2% nájdete na stránke www.vnjh.sk (http://www.vnjh.sk/)

Vopred Vám ďakujeme.
luebchenko
27.01.05,13:02
Keď už sme pri tých 2% - Mne za r. 2003 prišlo oznámenie od DU, že som čosi nesprávne vyplnila a preto to nepoukázali, takisto mojej klientke (ktorej som to vypĺňala ja - priamo na tlačive, ktoré dostala od nadácie, kam chcela peniažky poslať - vraj bola nejaká chyba v údajoch príjemcu. A ešte mi niekto spomínal, že mu tiež taký oznam došiel! Nemala som čas sa tomu venovať a preverovať si, kde bola chyba - som presvedčená, že som to robila správne!!!Preto moja otázka: nedostali ste viacerí takéto oznámenie? Nebol tam niekde nejaký o..b pardón - chyták :) , žeby štát takto peňiažky šetril :D (potom sa im to chváli, aké vysoké výbery zaznamenali :( !!!!
tibor
27.01.05,13:12
rýchla odpoveď: to nech Ťa netrápi...to sa predsa netýka účtovania!

To je len Tvoja dobrá vôľa, resp. vedenia, že si našlo čas a dalo na miestny DÚ vyplnené tlačivo o puokázaní časti Vašich daní.
bodliak
27.01.05,13:40
luebchenko - hej, mal som podobny pokus z DU, ale kedze som trval na spravnosti danych udajov a chcel som vediet, co konkretne sa im nepaci, tak to overili a potvrdili, ze je to OK.
Muška
31.01.05,11:50
Poradíte mi?
Pacienti lekárky poukážu 2 % na neakú zdravotnú nadáciu. Tieto 2 % poukáže nadácia lekárke - FO. Zaúčtujem uvedenej lekárke túto sumu ako príjem podľa § 6?:confused:
marcelaStanakova
10.03.05,05:42
Zamestnanec ma požiadal aby sa pokukázali 2% z jeho dane príspevkovej organizácii.
Aký je pri tomto prevode 2% postup.Prosím poraďte!
Naile
10.03.05,06:30
Zamestnanec ma požiadal aby sa pokukázali 2% z jeho dane príspevkovej organizácii.
Aký je pri tomto prevode 2% postup.Prosím poraďte!Príspevková organizácia musí byť zaregistrovaná medzi prijímaťeľmi podielu dane v Notárske komore SR.
Ak výkonavate zamestnancovi ročné zúčtovanie preddavkov dane, tak pre účely odvodu podielu dane musíte vyplniť tlačívo "VYHLÁSENIE o poukazaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane..." a tlačívo "POTVRDENIE o zaplatení dane z príjmov zo závislek činnosti". Tlačíva sú nové pre tento rok a najdete ich na stránke MF SR www.mfsr.sk (http://www.mfsr.sk/) medzi tlačívami. Možno sú aj na stranke Porady.
Zmeny od roku 2005: Výška podielu je do 2 %, to znamená môže byť aj 2 % aj menej. Tieto dve tlačíva zamestnanec má doručiť na DÚ podľa mesta svojho trvalého pobytu. Pre FO, ktorý podáva daňové priznanie a pre každú PO, ktorí chcú poukazať podiel dane je osobitné mesto v daňovom príznaní.
Pre zamestnanca, ktorý podáva tlačiva na DÚ, lehota je po starom do konca apríla.
Podiel dane sa vypočíta zo zaplatenej dane minus daňový bonus.
SilviaS
14.03.05,08:00
Vyššie uvedenú adresu nám neide zobraziť. Môžte mi poradiť inú? Ďakujem.
Naile
14.03.05,09:01
možno www.rozhodni.sk
ajula1
14.03.05,09:10
Ahojte! chcem sa k tomu opýtať je pravda že ak chcem poslať tie dve percentá niekomu tak mi musí vychádzať zaplatiť daň DU minimálne 1000SK???????
SilviaS
14.03.05,10:01
Naile, ďakujem.Silvia
Muška
14.03.05,12:21
Ahojte! chcem sa k tomu opýtať je pravda že ak chcem poslať tie dve percentá niekomu tak mi musí vychádzať zaplatiť daň DU minimálne 1000SK???????Áno. Lebo najnižšia možná poukázaná suma ja 20,- Sk , t.j.2 % z 1000,- Sk
ajula1
14.03.05,12:39
dík za info....
Hanka
18.03.05,09:35
Zamestnancovi som robila ročné zúčtovanie dane, priniesol si este povrdenia od viacerych zamestnavatelov. Tieto prijmy som mu dala do rocneho zuctovania.
Teraz prisiel, ze chce poukazat 2% a ja mu to mam potvrdit. Len neviem teraz z coho. Vsade sa odvolavaju na riadky z rocneho zuctovania.

a/Mam mu dat potvrdenie z toho- kde su aj prijmy od inych zamestnavatelov?
b/Mam mu dat potvrdenie o zaplateni dane iba z prijomov, ktore mal u nas?
Dakujem vsetkym za odpovedhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
lenkak
18.03.05,10:09
2% z toho ročného zúčtovania, kde si mu ty sčítala aj tie ostatné potvrdenia. Čiže a/.
Hanka
18.03.05,10:11