luluhaha
05.04.07,10:19
Pozrite sa aký príjmový doklad sa mi dostal do rúk :o)

PS: Viem že som asi trochu mimo témy, ale nevedela som to zaradiť
účtovník 007
05.04.07,08:22
:D :D :D dobré, len mi povedzte- ako sa ten Peter volá?:D
účtovník 007
05.04.07,08:34
Len ten praklad aby nestál 1/2 sumy uvedenej na doklade. Neviem či hovorím správne, ale zdá sa mi, že je tam 30 Euro.Alebo sú to nejaké ich peniaze?

A nemôžeš prosím Ťa napísať,na akú platbu sa vzťahuje ten doklad?:)
luluhaha
05.04.07,08:43
Ja som to sem dala len zo srandy - nebudem o tom účtovať, ale Ďakujem za úsilie..
Jozef I
05.04.07,08:47
Ja som to sem dala len zo srandy - nebudem o tom účtovať, ale Ďakujem za úsilie..
Ja som sa pobavil dosť dobre. Keď som to zbadal tak som vybuchol do smiechu, ale potom si uvedomil, že onedlho sa asi budeme s takýmito bločkami stretávať častejšie. :o Už ich tu z tej oblasti sveta podniká viac než dosť. ;)
Braňo
05.04.07,08:56
Jedná sa o doklad na 3000 japonských yenov. :)
iri-guši-šita-nivo-da
Lydka R
05.04.07,08:57
Super doklad. Ja som mala česť rozprávať s účtovníkom - číňanom (alebo vietnamcom, ja ani neviem čo bol), ktorý viedol normálne slovenské účtovníctvo s.r.o. s DPH. Klient im prenajíma priestory. Myslela som, že puknem od smiechu.
renča1
05.04.07,09:45
Jednoznačne ide o čínsky doklad. Moji kolegovia často cestujú do Číny-Peking a nosia mi presne takéto bločky zo SC, ktoré účtujem do daňovo uznaných výdavkov (nákladoch). Jediný rozdiel je, že tam nie je uvedené "PETER", ale jeho priezvisko a krstné meno. Suma by mala byť v USD , v niektorých prípadoch aj v EUR.

PS: mne to už teraz príde normálne, ako smiešne...:)
Jendo
05.04.07,10:15
Ja by som to bez prekladu, hoci neformálneho (aspoň jedna veta písaná do dokladu, alebo pod doklad) do účtovníctva nedal. Ani uznané ani neuznané náklady.:cool:
ucetni_fantozzi
05.04.07,10:59
pozeram kolegovia, ze ste este nerobili ucto cinanom... ja som mal to potesenie, niekedy v roku 1998-2000 to bolo - takychto dokladov tam bola slusna kopa...

zaujimave aspekty cinskeho myslenia su napriklad aj: a to si naozaj nemozem danovo uplatnit tu zlatu retaz, co som kupil svojej tretej manzelke za 200 000 Sk???
zlatica76
05.04.07,11:15
toto poznám - už tri roky študujeme čínštinu :) Aj auditori sa na tom smeju, ale preklady zatial nechceli.
Lydka R
05.04.07,11:15
Ja robím účto chorvátom a tí si to tiež predstavujú ako Hurvínek válku. A práve títo chorváti prenajímajú číňanom. To by ste žasli nad ich komunikáciou a keď sa majú na niečom dohodnúť - no katastrofa! A vysvetľujte jednej i druhej strane aspekty DPH a dane z príjmu!