m.milada
05.04.07,10:14
:confused:
Dobrý deň! Odhlasujem dohodára...a tuším nejaký problém.Takže: Odhlasujem ho na tlačive REGISTRAčNý LIST FO, krížik" odhláška", krížik "dohoda"...a potom kolonky 1, 2, 7, 9 a 10? a v 10 dátum vzniku poistenia a dátum zániku poistenia? alebo ešte niečo iné?? a pošlem im aj odhlášku zamestnanca?
Ešte niečo.:ozývala som sa sem pred asi troma týždňami, mali sme kontrolu zo sociálky za r.2005,dorobila som podľa Vašich rád to,nad čím účtovníčka hodila rukou.Kontrola dopadla dobre, ale mám ciťáka,že nám to tak ľahko neprejde.
Zároveň chcem poďakovať všetkým,čo mi minule pomohli. Ďakujem!:o
monnica
05.04.07,08:19
Dáš len krížikom odhláška a vyplníš identifikáciu dohodára a zamestnávateľa a dátum zániku poistenia a to je všetko odnesieš na sociálku o kópiu si dáš potvrdiť.
Lydka R
05.04.07,08:19
:confused:
Dobrý deň! Odhlasujem dohodára...a tuším nejaký problém.Takže: Odhlasujem ho na tlačive REGISTRAčNý LIST FO, krížik" odhláška", krížik "dohoda"...a potom kolonky 1, 2, 7, 9 a 10? a v 10 dátum vzniku poistenia a dátum zániku poistenia? alebo ešte niečo iné?? a pošlem im aj odhlášku zamestnanca?
Ešte niečo.:ozývala som sa sem pred asi troma týždňami, mali sme kontrolu zo sociálky za r.2005,dorobila som podľa Vašich rád to,nad čím účtovníčka hodila rukou.Kontrola dopadla dobre, ale mám ciťáka,že nám to tak ľahko neprejde.
Zároveň chcem poďakovať všetkým,čo mi minule pomohli. Ďakujem!:o

2,3,7,9 a v 10 iba dátum zániku poistenia. No a samozrejme doručiť odhlášku do SP.
Farks
05.04.07,08:19
Keď odhlasuješ dohodára vypĺňaš krížik dohada a odhláška. Ďalej vypĺňaš 2,3,6,7,9,10,12 Dátum zániku poistenia bude dňom ukončenia dohody. Odhlášku zamestnanca neposielaš
Lydka R
05.04.07,08:22
Keď odhlasuješ dohodára vypĺňaš krížik dohada a odhláška. Ďalej vypĺňaš 2,3,6,7,9,10,12 Dátum zániku poistenia bude dňom ukončenia dohody. Odhlášku zamestnanca neposielaš

Nie, nie. Odhláška musí byť doručená.
Farks
05.04.07,08:38
[/b]

Nie, nie. Odhláška musí byť doručená.
No veď áno, ale len odhláška dohodára na čo by posielala odhlášku aj pre zamestnanca? Keď je dohodár tak odhláška len dohodára
Lydka R
05.04.07,08:47
No veď áno, ale len odhláška dohodára na čo by posielala odhlášku aj pre zamestnanca? Keď je dohodár tak odhláška len dohodára
Žeby to myslela takto, že aj, aj? Tak potom jasne, že len 1x - dohodár.
Už asi veľmi komplikovane rozmýšľame o jednoduchých veciach.
m.milada
05.04.07,09:16
Ja som už po tej kontrole taká zmagorená,že ozaj komplikovane rozmýšľam aj o jednoduchých veciach.
Som v tomto obore nováčik a Vy-PORAĎÁCI mi veľmi pomáhate.
Ozaj,keď u nás nie je SP, pobočka len 1xtýždenne/ bola v utorok/, stačí im to poštou??
Lydka R
05.04.07,09:24
Ja som už po tej kontrole taká zmagorená,že ozaj komplikovane rozmýšľam aj o jednoduchých veciach.
Som v tomto obore nováčik a Vy-PORAĎÁCI mi veľmi pomáhate.
Ozaj,keď u nás nie je SP, pobočka len 1xtýždenne/ bola v utorok/, stačí im to poštou??
Keď máš možnosť, radšej faxom a potom dodatočne do 3 dní osobne. Je to istejšie, budeš mať ich štempeľ na kópii. Včera sme akurát rozoberali prípady, že veľa dokumentov zaslaných poštou do SP nepríde!?
m.milada
05.04.07,09:33
Ďakujem. To je paradox, pracovala som na pošte, a teraz som na druhom brehu... čo k tomu dodať...
Želám príjemný deň všetkým!
Lydka R
05.04.07,09:35
Ďakujem. To je paradox, pracovala som na pošte, a teraz som na druhom brehu... čo k tomu dodať...
Želám príjemný deň všetkým!
Nie, nie to nebolo myslené, že chybuje pošta, to bolo myslené, že v SP sa strácajú doklady, lebo tam majú (jemne povedané) neporiadok.