ZuzanaP
27.01.05,08:03
K DP FO, ak si chce uplatniť daňový bonus vo výške 4 800,-- na každé dieťa stačí potvrdenie zo školy, ktoru dieťa navštevuje?


Dobre som to pochopila?
SlavkaS
27.01.05,07:16
u školopovinných stačí iba rodný list, do dovršenia povinnej školskej dochádzky.

Ja iných nemám, možno pomôže niekto iný.
ZuzanaP
27.01.05,08:29
SlavkaS ďakujem veľmi pekne, ale ja mám práve stredoškolákov. Ale podľa mňa bude stačiť potvrdenie o návšteve školy.
Romana
27.01.05,08:31
Ak dieťa navštevuje základnú školu, tak stačí rodný list, ak už je na strednej prípadne vysokej a svojím štúdiom sa pripravuje na budúce povolanie, tak treba potvrdenie o návšteve školy.
jess
27.01.05,08:45
Ak dieťa navštevuje základnú školu, tak stačí rodný list, ak už je na strednej prípadne vysokej a svojím štúdiom sa pripravuje na budúce povolanie, tak treba potvrdenie o návšteve školy.Keď si to uplatňujem ako SZČO, mám kópie rodných listovy detí priložiť k daňovému priznaniu ?
Romana
27.01.05,09:19
Keď si to uplatňujem ako SZČO, mám kópie rodných listovy detí priložiť k daňovému priznaniu ?

myslím si že áno, aj keby nebolo treba, tak za kópie nič nedáš, ja robím zatiaľ len zamestnancom, takže tam robím len ročné zúčtovanie a následne hlásenie. rodné listy mám priložené pri vyhlásení na zdanení príjmov, ale minulý rok som robila aj FO daňové priznanie a priložili sme rodný list a na daňovom úrade nepovedali nič, či treba alebo nie, ale nárok na daňový bonus sa preukazuje aj rodným listom, tak by som radšej priložila.
jess
27.01.05,09:26
Ďakujem veľmi pekne.
Magma
27.01.05,11:33
Ja som vlani neprikladala kopie rodných listov, iba potvrdenie o návšteve SŠ, VŠ a doteraz to nikto nepýtal.
accad
27.01.05,16:05
Rodné číslo dieťaťa je už uvedené v daňovom priznaní FO a tak si myslím, že ho netreba prikladať. Predpokladám, že aj potvrdenie o návšteve školy by mal daňovník predložiť iba na požiadanie DU prípadne pri kontrole.
ik-a
27.01.05,16:19
K samotnemu dan.priznaniu, ktore ide na DU by som neprikladala nic. To je ako keby podnikatel prikladal vsetky doklady. Do min.roku som tak robila x pripadov. Rodne listy a potvrdenia o navsteve skoly neprikladas ani k Hlaseniu o vyuctovani dane zo zav.cinnosti. Tieto dokladz predkladas az na poziadanie od DU alebo pri dan.kontrole.
AdaG
27.01.05,16:21
V novom tlačive FO typ B je na str. 2 dolu drobným písmom napísané: ... Prílohou daň. priznania sú aj doklady preukazujúce nárok na daňový bonus, a to potvrdenie školy, že dieťa žijúce s daňovníkom v domácnosti sa sústavne pripravuje na štúdium ...
Odporúčam prečítať na DP!
ik-a
27.01.05,16:25
V novom tlačive FO typ B je na str. 2 dolu drobným písmom napísané: ... Prílohou daň. priznania sú aj doklady preukazujúce nárok na daňový bonus, a to potvrdenie školy, že dieťa žijúce s daňovníkom v domácnosti sa sústavne pripravuje na štúdium ...
Odporúčam prečítať na DP!
Mas pravdu, je to tam. To na DU maju malo papierov?
AdaG
27.01.05,16:27
Čo sa týka tohto potvrdenia, neubudnú im ani nepribudnú. Toto potvrdenie vyžadovali aj v minulých rokoch.
Luckasari
27.01.05,20:22
ja som tiež tieto potvrdenia prikladala, a aj naďalej budem - ale podľa mňa to nemuselo byť povinné, keď už tam uvádzame to rodné číslo, môžu si to preveriť, a pri kontrole by si to tiež vedeli pozrieť, ...
ale možno ozaj je na daňových úradoch málo papierov ... :)
Nike
28.01.05,06:05
Na tlačive DP B na strane 2 dolu je poučenie "....Prílohou DP sú aj doklady preukazujúce nárok na daňový bonua a to potvrdeni školy .......
anka
08.03.05,11:28
Ake potvrdenie k danovemu priznaniu na uplatnenie dan.bonusu je potrebne prilozit za dieta, ktore ma 11 rokov? Na uzemnom urade, kde poberá zamestnanec pridavok na dieta tvrdia, že ziadne potvrdenia nevydávaju.
Nike
08.03.05,12:07
Ake potvrdenie k danovemu priznaniu na uplatnenie dan.bonusu je potrebne prilozit za dieta, ktore ma 11 rokov? Na uzemnom urade, kde poberá zamestnanec pridavok na dieta tvrdia, že ziadne potvrdenia nevydávaju.Určite vydávajú. Je to potvedenie o tom, že sa vypláca na dieťa XX PnD rodičovi xy.
anka
08.03.05,12:14
Zamestnancovi povedali, že ziadne take potvrdenia nevydavaju, asi tam bola velmi ochotna pracovnicka, asi si budeme musiet na nu dupnut, aby nam vydala to co potrebujeme.
brm
08.03.05,15:35
anka, oni sú povinní to potvrdenie vydať...skús k DP pridať prehlásenie o tom, že pracovníčka xy z tohoatoho miestneho úradu odmietla vystaviť toto potvrdenie a daj to prehlásenie na vedomie aj tej koze xy...
ale vážne,čo takto priložiť kópie výpisov z účtu, kam chodia prídavky?...
ondrejvla
08.03.05,15:41
anka, oni sú povinní to potvrdenie vydať...skús k DP pridať prehlásenie o tom, že pracovníčka xy z tohoatoho miestneho úradu odmietla vystaviť toto potvrdenie a daj to prehlásenie na vedomie aj tej koze xy...
ale vážne,čo takto priložiť kópie výpisov z účtu, kam chodia prídavky?...Karkulka a nemá to byť náhodou len pri deťoch po skončení povinnej školskej dochádzky? Potvrdenie zo strednej,príp.vysokej školy, aby mohol vzniknúť nárok na daňový bonus?! Ja myslím, že áno.
lenkak
08.03.05,19:27
Pokiaľ aj ja viem, toto potvrdenie dávali až Stredné školy, nie Základné školy. Pre školopovinné deti - ZŠ stačila kópia rodného listu.
Kači
08.03.05,21:58
K DP FO, ak si chce uplatniť daňový bonus vo výške 4 800,-- na každé dieťa stačí potvrdenie zo školy, ktoru dieťa navštevuje?


Dobre som to pochopila?
K daň. priznaniu pri uplatň. bonusu treba kópia rodných listov a ud etí nad 16 rokov potvrdenie o návšteve školy.
brm
09.03.05,07:33
Karkulka a nemá to byť náhodou len pri deťoch po skončení povinnej školskej dochádzky? Potvrdenie zo strednej,príp.vysokej školy, aby mohol vzniknúť nárok na daňový bonus?! Ja myslím, že áno.
tu ide skôr o princíp...ide o neochotu a aroganciu štátnych úradníkov platených z našich daní...