janpavlik
05.04.07,12:59
Dobry den, chcel by som sa s Vami poradit ohladom zalozenia s.r.o. Pri vytvaranii s.r.o som volil medzi neznamou spolocnostou, ktora sa zaobera zakladanim s.r.o a doporucenim na isteho pravnika (bohuzial). S pravnikom sme sa dohodli na ciastku 10 000, pricom som dostal len navrh na zapis do OR SR (jedna strana A4, ktoru som aj tak mal). Neviem ako dalej postupovat, ake doklady su potrebne na zalozenie s.r.o? Mam zakladatelsku listinu od notarky, zivnostensky list na PO, navrh na zapis do OR SR, v zakladatelskej listine som ustanoveny ako spravca vkladu, je mozne vydat aj cestne vyhlasenie, ze disponujem imanim a vlozil som ho do firemnej kasy, pripadne je potrebne sa zdrzovat s vypisom? (dost to suri). Ake dalsie dokumenty este potrebujem? Dakujem za Vas cas.
Gido
05.04.07,16:09
Je potrebné vyhlásenie, že spoločník, v tomto prípade jediný - zakladateľ, splatil ZI v plnej výške podľa podmienok stanovených v zakladateľskej listine pred podaním návrhu na zápis do OR.
Gido
05.04.07,16:12
Návrh na zápis sa podáva na tlačive, ktoré dostať v podateľni súdu alebo si možno stiahnuť napr. na www.orsr.sk.
helas
22.04.07,15:03
Dobrý deň,
tiež som dostala návrh na založenie s.r.o. od začiatku.Ide o to, že jeden zo spoločníkov je cudzinec a tak sa ma pýtajú, čo je pre ńho lepšie, či byť len spoločníkom alebo konateľom.Počuli vraj, že ke%d bude konateľom, tak potrebuje výpis z registra trestov z ich krajiny, priznám sa vôbec som ešte s.r.o. nezakladala, teóriu možno aj ovládam, ale tie behačky. Zakladateľsku zmuvu už majú, teraz s ňou je treba ísť na ŽU, ďalej sídlo firmy, chce ho mať vo vlastnom byte /je to možné?/ on totiž nič nevyrába, len sprostredkováva cez PC. A ešte niečo, musí si to vybaviť sám, alebo mi môže dať splnomocnenie.Poviem vám, už tri dni poriadne nespím. Čím viac čítam tých príspevkov, tým viac som zmagorená, možno je to len strach z neznámeho.
Vdaka za vypočutie.
Danila
22.04.07,15:26
Dobrý deň,
tiež som dostala návrh na založenie s.r.o. od začiatku.Ide o to, že jeden zo spoločníkov je cudzinec a tak sa ma pýtajú, čo je pre ńho lepšie, či byť len spoločníkom alebo konateľom.Počuli vraj, že ke%d bude konateľom, tak potrebuje výpis z registra trestov z ich krajiny, priznám sa vôbec som ešte s.r.o. nezakladala, teóriu možno aj ovládam, ale tie behačky. Zakladateľsku zmuvu už majú, teraz s ňou je treba ísť na ŽU, ďalej sídlo firmy, chce ho mať vo vlastnom byte /je to možné?/ on totiž nič nevyrába, len sprostredkováva cez PC. A ešte niečo, musí si to vybaviť sám, alebo mi môže dať splnomocnenie.Poviem vám, už tri dni poriadne nespím. Čím viac čítam tých príspevkov, tým viac som zmagorená, možno je to len strach z neznámeho.
Vdaka za vypočutie.Osobne by som si netrúfla bez právnej asistencie prijať ponuku na založenie s.r.o. Ak sa Ti jedná o s.r.o., v ktorej je viac spoločníkov, ide o spoločenskú zmluvu/nie zakladeteľskú/. Zakladateľská listina sa spisuje pri jednoosobovej s.r.o. Rozhodnúť sa či byť spoločníkom a konateľom je na samotnom spoločníkovi, sú to postavenia veľmi rozdielne. K tomu Ti prikladám link, a zistíš, že o tejto problematike tu na Porade už bolo napísané takmer všetko. A že to je vec vcelku náročná. Zadaj si do vyhľadávania s.r.o. http://www.porada.sk/t44264-spoloc-zml-sro-zahranicna-fyz-osoba-ako-spolocnik.html
helas
24.04.07,07:31
No veď práve, že je to náročné a bez právnika to ani robiť nebudem, ale aj tak rozmýšľam, že sa na to nedám, moje nervy mi za to nestoja.Zatieľ to odložili, odcestoval na dva týždne do Nemecka. No aspoň pozisťujem čo a ako, lebo on sa ma pýta telefonicky také veci, ako keby som bola expert pre zakladanie s.r.o a ja som len účtovníčka.