fialka m
05.04.07,13:51
Ahojte, co s takym zamestnancom, s ktorym som podpisala pracovnu zmluvu mesiac dopredu a on mi proste potom zavola, ze nenastupi?
Mozem ho nejako sankcionovat alebo nie?

dakujem
Lydka R
05.04.07,12:03
Ahojte, co s takym zamestnancom, s ktorym som podpisala pracovnu zmluvu mesiac dopredu a on mi proste potom zavola, ze nenastupi?
Mozem ho nejako sankcionovat alebo nie?

dakujem
Mali sme taký prípad, dokonca už bola prihlásená aj v poisťovniach, takže som mala roboty navyše so stornovaním.
Ono sa s tým veľmi nedá čo robiť, nakoľko prac. pomer vzniká až dňom dohodnutým v prac. zmluve ako deň nástupu.
judita1971
05.04.07,12:18
v zmysle § 19 ods. 2 ZP možno od pracovnej zmluvy odstúpiť kým zamestnanec nenastúpi do práce.
Anja111
05.04.07,12:24
Ahojte, co s takym zamestnancom, s ktorym som podpisala pracovnu zmluvu mesiac dopredu a on mi proste potom zavola, ze nenastupi?
Mozem ho nejako sankcionovat alebo nie?

dakujem
Žiaľ, nie. Mne sa to už tiež párkrát stalo. Dokonca ani nezavolali, len jednoducho nenastúpili...
fialka m
05.04.07,12:27
dakujem vsetkym :)
Evanka
05.04.07,12:36
ZP umožňuje odetúpenie od pracovnej zmluvy....

Citujem ZP § 19 ods 2)
Od pracovnej zmluvy možno odstúpiť, len kým zamestnanec nenastúpi do práce v dohodnutý deň bez toho, že by mu v tom bránila prekážka v práci, alebo do týždňa neupovedomí zamestnávateľa o tejto prekážke.
fialka m
19.11.07,07:45
Ahojte poradaci, mam takyto problem, kamaratka podpisala pracovnu zmluvu dopredu, datum nastupu je az 26.11.2007. S touto zmluvou este podpisala dodatok, ktory hovori, ze ked neodpracuje 4 tyzdne, musi zaplatit pokutu vo vyske 18.000 sk.
Problem je v tom, ze spolocnost v ktorej aktualne pracuje, jej ponukla viac a ona nechce teda odist. Ako to bude s tou pokutou, je to pravne podlozene, budu to od nej chciet, alebo ako to je?

Dakujem vsetkym
Gabi03
19.11.07,07:49
1. Veľmi sa mi nepáčia takéto a podobné dodatky. Je to v podstate vydieranie ZCa. No chápem aj ZĽov, že sa zrejme iba bránia. :( Ale to je len môj názor.
2. Neviem, ako by to bolo z právneho hľadiska, ale ... Tým, že nenastúpi do pracovného pomeru toho 26.11.2007 ani nevznikne pracovný pomer, hoci PZ je podpísaná. A ak je ten dodatok formulovaný tak, že musí odpracovať xy hodín, tak by som sa neobávala.
azuz
19.11.07,11:22
V zákone som našla toto:
§46 - Pracovný pomer vzniká odo dňa, ktorý bol dohodnutý v pracovnej zmluve ako deň nástupu do práce.
V § 19 je uvedená aj možnosť odstúpenia od zmluvy.
Súhlasím s Gabi03, že si treba dať pozor na formuláciu dodatku a podľa toho konať.
fialka m
19.11.07,15:58
Dakujem Vam velmi pekne.