kyblik
05.04.07,14:29
Mam problem. Byvam v jednej obci a chcel by som tam stavat dom. Mame pozemok v extravilane, tzn. nie su tam siete, ani plan zony. Je to na okraji zastavanej casti. Siete by nebol problem potiahnut ale rada mesta sa rozhodla, ze nepovoli a odporucaju mi stavat v inej - okrajovej casti(cena za m2 je tam 700 Sk). Dokonca som navrhol, ze si siete potiahnem k domu na vlastne naklady. Neuspesne.Co robit? Potrebujem na kazdu stavbu Stavebne povolenie? :(
lefty
05.04.07,12:40
Dá sa zrealizovať aj čierna stavba a neskôr sa dá zlegalizovať, dokonca je to častý postup pri problémových miestach. Otázkou ostáva napojenie na siete. Ale úplným odborníkom nie som. :-(
kyblik
05.04.07,17:06
No ja skor nejako legalne...
Jana Motyčková
05.04.07,17:24
Mam problem. Byvam v jednej obci a chcel by som tam stavat dom. Mame pozemok v extravilane, tzn. nie su tam siete, ani plan zony. Je to na okraji zastavanej casti. Siete by nebol problem potiahnut ale rada mesta sa rozhodla, ze nepovoli a odporucaju mi stavat v inej - okrajovej casti(cena za m2 je tam 700 Sk). Dokonca som navrhol, ze si siete potiahnem k domu na vlastne naklady. Neuspesne.Co robit? Potrebujem na kazdu stavbu Stavebne povolenie? :(
Na každú stavbu potrebuješ povolenie. Asi Ti neporadím.
servus
05.04.07,18:10
http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif ak je to pozemok v extraviláne, tak je to asi orná pôda, alebo podobne. V tom prípade by musela byť /tá parcela/ vyňatá z pôdneho fondu. Informuj sa na obecnom úrade, alebo na katastri.
Charon
07.04.07,16:35
Zhruba je to takto: Malá stavba (pôdorys 16 m2) je potrebná oznamovacia povinnosť - nie je tak náročná ako žiadosť o stavebné povolenie.

Všetky väčšie stavby musia mať stavebné povolenie. Pozrite si Stavebný zákon. http://www.zbierka.sk a podobne
Brajana
06.07.07,08:07
Tiez mame pozemok, na ktorom by sme chceli stavat v extravilane obce. Oproti cez cestu stoja nove RD. Pozemok je vedeny ako vinica a i ked nie je zapisany v evidencii ÚKSUP, Odboru vinarstva a vinohradnictva, v rozhodnuti nam oznamili, ze je mozne ho vyuzivat len na dany ucel - vinohrad. Paradoxom je, ze cez 20 rokov pozemok lezi burinou a nikto tam vinohrad nepamata:cool: . Vyjadrenie vyssie spomenutého úradu je potrebne k vynatiu pozemku z pôdneho fondu a nasledne pre vyjadrenie mesta. Zdlhavy proces, kde pozitivny koniec je neisty:mad: