gutan52
05.04.07,00:36
Ešte nechcem výpoveď , lebo ma chcu ako študenta do PP v istej banke. Vraj len na 6 hodín.
Takže ma idú prijať do PP. Nie výpoveď z PP !
Ale.... čo to zamýšľajú so mnou ? Veď ešte dobrý rok mám študovať na VŠ?!
Čo si o tom myslíte ? Mam to prijať alebo už Výpoveď?! Čo je lepšie - vziať tentoka PP , alebo dať tomu ešte pokoj ? Poraďte mi, prosím Vás ....Jóžin
endrju
05.04.07,05:19
Ešte nechcem výpoveď , lebo ma chcu ako študenta do PP v istej banke. Vraj len na 6 hodín.
Takže ma idú prijať do PP. Nie výpoveď z PP !
Ale.... čo to zamýšľajú so mnou ? Veď ešte dobrý rok mám študovať na VŠ?!
Čo si o tom myslíte ? Mam to prijať alebo už Výpoveď?! Čo je lepšie - vziať tentoka PP , alebo dať tomu ešte pokoj ? Poraďte mi, prosím Vás ....Jóžin

Rozumie tomuto príspevku niekto iný okrem autora? :eek:
gutan52
05.04.07,11:41
Rozumie tomuto príspevku niekto iný okrem autora? :eek:

Asi nerozumie!? Tak teda - lapidárne "endrju"

Ako študenta 4. roč. EU ma už chcú v banke prijať do PP . Vraj len na 6 hodín. To sa ako mám zachovať? Však potrebujem ešte ukončiť štúdium. Škola mi dá zabrať a na skúšky sa dosť učím. Tak kedy mám chodiť na tých 6 hodín robiť?
Potom sa môže stať, že už školu neukončím a budem len ..... Tak. Budem potom hladať na PORADE - aké tlačivo mám podať na rozviazanie PP? Ide mi o to, či niekto z Vás nemá skúsenosť s podobnou okolnosťou, "Keď vtáčka lapajú"... Pritom ma dosť prehovárajú. Čiastočne rozumoem ich "bankovej politike", ale ak odmietnem teraz PP, ..... Možno osobný pohovor viac ukáže.

TEN kolotoč: kedy a kto prihlási do SP, ZP
skúšobná doba v PP / 1 - 3 mes/, a potom možné odskočenia; a znova SP, ZP - odhlásenia a návrat na pozíciu "študent"
Skúšobná doba - ráta sa do odprrac. rokov ... Možno, že to sú smiešne otázky pre mnohých, ale ja som len "bažant"... Preto sa radím. Alebo mi poviete - bude to dobre "mladý" - ber to a nerozmýšlaj... prepáčte mi moje rozpaky...
Gabi03
05.04.07,11:48
Asi nerozumie!? Tak teda - lapidárne "endrju"

Ako študenta 4. roč. EU ma už chcú v banke prijať do PP . Vraj len na 6 hodín. To sa ako mám zachovať? Však potrebujem ešte ukončiť štúdium. Škola mi dá zabrať a na skúšky sa dosť učím. Tak kedy mám chodiť na tých 6 hodín robiť?
Potom sa môže stať, že už školu neukončím a budem len ..... Tak. Budem potom hladať na PORADE - aké tlačivo mám podať na rozviazanie PP? Ide mi o to, či niekto z Vás nemá skúsenosť s podobnou okolnosťou, "Keď vtáčka lapajú"... Pritom ma dosť prehovárajú. Čiastočne rozumoem ich bankovej politike, ale ak odmietnem teraz PP, ..... Možno osobný pohovor viac ukáže.

1. Endrju pravdepodobne myslel, že tvoj prvý príspevok nejako nenadväzuje na predchádzajúce príspevky, alebo dokonca vôbec nesúvisí s témou. Myslela som si to tiež a aj preto som bola ticho.
2. Čo je na tom zlé, ak budeš hladať na Porade nejaké tlačivo?! :eek: Si predstav, po niekoľkoročnej praxe a VŠ ja stále niečo hľadám na Porade. Myslím, že ten zostávajúci jeden rok ti už až tak veľa nedá do praxe.
3. Chceš ísť robiť? Chceš len dokončiť štúdium? Vieš, o čom je ich banková politika? 6 hodín je pre teba veľa či málo? Čo sa stane, ak teraz odmietneš?

Urči si priority a potom sa rozhodni. V tomto (a hlavne pri takýchto otázkach) ti nikto nemôže pomocť.
gutan52
05.04.07,12:03
Gabi03 - ďakujem Ti za tvoj pohľad. Aj takéto názory sú mi teraz dobré. Majsa
Evanka
05.04.07,13:07
Asi nerozumie!? Tak teda - lapidárne "endrju"

Ako študenta 4. roč. EU ma už chcú v banke prijať do PP . Vraj len na 6 hodín. To sa ako mám zachovať? Však potrebujem ešte ukončiť štúdium. Škola mi dá zabrať a na skúšky sa dosť učím. Tak kedy mám chodiť na tých 6 hodín robiť?
Záleží aj na tom, ako ti stanovia pracovnú dobu, či budeš môcť absolvovať prednášky, cvičká....
Potom sa môže stať, že už školu neukončím a budem len ..... Tak. Budem potom hladať na PORADE - aké tlačivo mám podať na rozviazanie PP?
Dohodni sa na čo najdlhšej skúšobnej dobe. V skúšobnej dobe, ktorá musí byť v zmluve presne vymedzená (najviac tri mesace) môžeš podať výpoveď bez udania dôvodu. Doručíš výpoveď písomne.
Citujem:
§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.
(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
Ide mi o to, či niekto z Vás nemá skúsenosť s podobnou okolnosťou, "Keď vtáčka lapajú"... Pritom ma dosť prehovárajú. Čiastočne rozumoem ich "bankovej politike", ale ak odmietnem teraz PP, ..... Možno osobný pohovor viac ukáže.

TEN kolotoč: kedy a kto prihlási do SP, ZP
skúšobná doba v PP / 1 - 3 mes/, a potom možné odskočenia; a znova SP, ZP - odhlásenia a návrat na pozíciu "študent"
Skúšobná doba - ráta sa do odprrac. rokov ... Možno, že to sú smiešne otázky pre mnohých, ale ja som len "bažant"... Preto sa radím. Alebo mi poviete - bude to dobre "mladý" - ber to a nerozmýšlaj... prepáčte mi moje rozpaky...
Ak by si bol zamestnaný v pracovno pravnom vzťahu, zamestnávateľ je povinný prihlásiť ťa do príslušných poisťovní. Odpracovaný čas počas skúšobnej doby sa počíta do odpracovaných rokov.
Mne osobne sa 6 hodín denne zdá dosť na to, aby človek mohol popri tom aj absolvovať uspešne štúdium. Záleží ale na tebe ako si to vieš zariadiť, prípadne, či by si mal individuálny plán štúdia.
Samozrejme nezanedbateľnou bude aj výška príjmov, ktoré ti budú z tohto zamestnania plynúť.

...............
Gabi03
05.04.07,13:09
Do odpracovaných rokov sa počíta aj sústavná príprava na povolanie. Takže aj VŠ.
gutan52
05.04.07,13:24
Do odpracovaných rokov sa počíta aj sústavná príprava na povolanie. Takže aj VŠ.

Gabika, bude to potom duplicita? Odpracovaný rok v PP počas denného štúdia, alebo je to skoro o tomto uvažovať. Už sedím na pohovore. Bol by som radšej, keby to bola len Dohoda. Lebo z 10 študentov je pomer 9:1 vprospech Dohodárov. Veď uvidím....
Gabi03
05.04.07,13:27
Duplicita to nebude, čas sa zapíčítava len jeden krát.
Tú dohodu som nepochopila. Ja by som brala radšej PP, máš skúšobnú dobu, a iné výhody ZCa, ktoré dohodári nemajú.
Je to o podmienkach.

PS: Držím palce. ;) Alebo nemám? :D
Evanka
05.04.07,13:34
Gabika, bude to potom duplicita? Odpracovaný rok v PP počas denného štúdia, alebo je to skoro o tomto uvažovať. Už sedím na pohovore. Bol by som radšej, keby to bola len Dohoda. Lebo z 10 študentov je pomer 9:1 vprospech Dohodárov. Veď uvidím....
Ak by to mala byť Dohoda o brigádnickej práci študenta, nemôže byť na 6 hodín denne. Ak by to mala byť dohoda o vykonaní práce, sotva by tiež mohla zmluva byť na určený pracovný čas denne. DoVP je vymedzená výsledkom práce. Do úvahy teda pripadá oba PP na skrátený pracovný čas.
gutan52
05.04.07,14:01
Ak by to mala byť Dohoda o brigádnickej práci študenta, nemôže byť na 6 hodín denne. Ak by to mala byť dohoda o vykonaní práce, sotva by tiež mohla zmluva byť na určený pracovný čas denne. DoVP je vymedzená výsledkom práce. Do úvahy teda pripadá oba PP na skrátený pracovný čas.

Evanka ako aj ostatní , čo nám radíte. PánBohzaplať za rady. Som už zvedavý, ako to dopadne na pohovore.
Gabika poradila - výhody PP, ale všetko má + i - . Dokonca PP ak je na viac ako 4 hodiny, potom by mohla byť aj strava za 89.-Sk?
Gabi03
05.04.07,14:04
Potom by musela byť strava, kde by si ZĽ mohol odpočítavať do daňových nákladov maximálne 55% z 89,- za jedlo, resp. stravný lístok. ;)
Evanka
05.04.07,14:31
Evanka ako aj ostatní , čo nám radíte. PánBohzaplať za rady. Som už zvedavý, ako to dopadne na pohovore.
Gabika poradila - výhody PP, ale všetko má + i - . Dokonca PP ak je na viac ako 4 hodiny, potom by mohla byť aj strava za 89.-Sk?
Áno, pri odpracovaní viac ako 4 hodín máš v tom dni nárok na zabezpečenie stravy buď gastrolístkami, alebo stravenkami v jedálni. Nepreplatia ti však celých 89,- Sk, ale iba 55% buď z ceny jedla (pri poskytnutí straveniek), alebo z tých 89,- Sk pri poskytnutí gastrolístkov. Želám veľa síl, aby si to zvládol v pohode.
gutan52
05.04.07,19:28
Áno, pri odpracovaní viac ako 4 hodín máš v tom dni nárok na zabezpečenie stravy buď gastrolístkami, alebo stravenkami v jedálni. Nepreplatia ti však celých 89,- Sk, ale iba 55% buď z ceny jedla (pri poskytnutí straveniek), alebo z tých 89,- Sk pri poskytnutí gastrolístkov. Želám veľa síl, aby si to zvládol v pohode. Máš pravdu, Evanka, dáko ma tie sily opúšťajú pri takýchto vážnych rozhodovaniach. Ale dúfam, že s pomocou Božou a Vašouu to zvládneme.

POHOVOR - máme za sebou.
Ako študentovi, mi idú v ústrety tak, že budem môsť v banke pracovať poobede od 14-ej do 20-ej hodiny. Je to dosť a nástup od 1.5.2007.
Plat primeraný - zohľadňuje sa i to, že nemám prax. Samozrejme, veď každý raz začať má.

Teraz uvažujem aj o DDS. Kam sa zaradiť - prihlásiť? Zdá sa mi, že do 30 dní sa treba zaradiť v 2.piliery. Poradíte mi aj v tomto ? Porúčam sa ...
Evanka
06.04.07,07:00
Zdá sa mi, že do 30 dní sa treba zaradiť v 2.piliery. Poradíte mi aj v tomto ? Porúčam sa ...
Áno, si povinný uzatvoriť zmluvu o starobnom dlchodkovom sporení do 30 dní odo dňa, v ktorom nastala skutočnosť podmieňujúca vznik účasti na starobnom dôchodkovom sporení.
Dávaj si v práci pozor aj na pravopis!!! v 2. pilieri http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif.