slabikar
06.04.07,00:21
zalozim sro a chcem do nej vlozit sukromny majetok. je to mozne? aby som tento sukromny majetok po vlozeni v sro pouzival? pripadne je mozne si to nejako dat aj do nakladov?
Paula
06.04.07,04:34
zalozim sro a chcem do nej vlozit sukromny majetok. je to mozne? aby som tento sukromny majetok po vlozeni v sro pouzival? pripadne je mozne si to nejako dat aj do nakladov?

Môžeš vložiť do majetku s.r.o. svoj súkromný (auto, stroj, prístroj, nehnuteľnosť....), do nákladov pôjdu v závislosti od vstupnej ceny napr. formou odpisov, ďalej výdavkami na ich opravy a údržbu, poistenie, atď . rovnako, ako keby boli spoločnosťou zakúpené ....samozrejme za prepokladu, že budú používané za účelom dosahovania príjmov s.r.o.
Zužu
30.07.07,11:10
Keď do s.r.o. vkladám súkromný majetok - auto, je potrebný znalecký posudok a prepis u policajtov. Zaradí sa do majetku cenou znaleckého posudku. Auto má 5 rokov. Je možné auto odpisovať? Má niekto s tým skúsenosť?
JanaF
30.07.07,11:30
ano, pokial vlozis auto potrebujes na to znalecky posudok:)
Johanka
30.07.07,11:42
Keď do s.r.o. vkladám súkromný majetok - auto, je potrebný znalecký posudok a prepis u policajtov. Zaradí sa do majetku cenou znaleckého posudku. Auto má 5 rokov. Je možné auto odpisovať? Má niekto s tým skúsenosť?
Ide o nepeňažný vklad do základného imania?
Zužu
30.07.07,11:48
Veď práve v tomto by som potrebovala poradiť. Keď budem zvyšovať ZI musím robiť zmenu v obchodnom registri a to by som nerada. Proste konateľ a zároveň spoločník chce svoje auto vložiť do s.r.o.. Môže to urobiť darovaním? V tomto prípade má nárok na uplatňovanie výdavkov napr. PHM opravy a pod. ?
Johanka
30.07.07,11:51
Ak ide o MV, ktoré nemal vložené do obch. majetku (napr. ako živnostník), príp. uplynulo 5 rokov od jeho vyradenia z OM, najjednoduchšie je s.r.o.-čke ho predať. Príjem z predaja by bol o dane oslobodený a s.r.o. by ho odpisovala z obstarávacej ceny.
Zužu
30.07.07,11:52
Bol zaradený v obchodnom majetku SZČO, neuplynulo ešte 5 rokov od vyradenia.
Johanka
30.07.07,11:58
Aká bola zostatková cena pri vyradení ?
Zužu
30.07.07,11:59
nulová......