evulik
27.01.05,09:30
Moze mi niekto poradit?
Ak chcem uplatnit sadzby dane pre vozidla splnajuce technicke podmienky EURO 2 a EURO 3, staci prilozit neoverenu kopiu certifikatu, resp. potvrdenie od vyrobcu, alebo od autoriz.dovozcu, alebo musi byt kopia overena notarom?
Dakujem
Luna
27.01.05,09:16
To chceš priložiť k daň.priznaniu? Ja by som nič k daň.priznaniu nedávala,keď budú mať pochybnosti na DÚ nech sa prídu pozrieť,alebo prilož kópie tech.preukazu.Mne pani na DÚ povedala,že iba vtedy si môžem uplatniť zníženú sadzbu dane, keď je EURO zapísané v tech.preukaze vozidla. Ináč treba podať na vyššiu sumu DP, potom si dať dodatočne dopísať do TP slovo EURO2,3,potom podať dodatočné DP.DÚ vráti rozdiel vzniknutý na dani.
Viera
27.01.05,09:48
My sme získali potvrdenie od dovozcu o tom, že naše nákl. auto má EURO 3.
V technickom to zapísané nemáme, lebo vtedy keď sme ho kúpili, sa to tam ešte nezapisovalo. Na daňovom nám potvrdli, že postačuje takéto potvrdenie, dokonca vraj môžu byť aj informácie z internetovej stránky výrobcu ( predajcu )
evulik
27.01.05,10:46
Vdaka, posunulo ma to dalej.
Zato vsak troskocem na stanoveni sadzby pre tahac s navesom (vysledok nic nepapania?), Chapem to nasledovne:
Tahac-2 napravy,18t - sadzba=23 400(Euro 3)
Naves-3 napravy,34t - sadzba=47 000(Euro 3)
Z hladiska urcenia sadzby dane sa zaradi do najblizsej nizsej danovej skupiny, nez do akej by patrilo podla celkovej hmotnosti uvedenej v technickom preukaze vozidla, osobitne pre tahac a osobitne pre naves.
Takze na tahac to bude 20 100 a na naves 42 400? (ak mate po ruke tabulku)
Osvietite mi to? Dakujem vopred.
Luna
27.01.05,11:38
Zas 2 daňové úrady a 2 výklady.TO JE SILA!!!!!