Tatiana
08.04.07,11:06
Prikladám obrázky koláčikov, ktoré som napiekla. Ďakujem Vám dievčatá za dobré recepty: Maríne, Zite4, Ivanke, 1 Janke.... Koláčiky chutia každému. Piekla som juhoslovanský krémeš, orechový zákusok, punčový zákusok a taktiež kokosové rezy.
katarina53
08.04.07,10:55
Zákusky sú naozaj vydarené, blahoželám.
HEBA
08.04.07,11:52
Si naozaj šikovná. Prajem príjemné sviatky
jamis
08.04.07,14:02
Ja som v živote nič nedokázala napiecť. Som na také niečo antitalent.
Ake zato si viem opraviť aj práčku.
janasv
09.04.07,06:54
Ja som v živote nič nedokázala napiecť. Som na také niečo antitalent.
Ake zato si viem opraviť aj práčku.

Volny preklad mimotemy:
Ten robi to a ten zas ono a vsetci spolu urobime vela....:---:---:---

PS. Kolaciky su krasne ;)
DanielaSL
09.04.07,10:24
Ja som v živote nič nedokázala napiecť. Som na také niečo antitalent.
Ake zato si viem opraviť aj práčku.

Ani ja som nikdy nevedela piecť tak, aby to aj vyzeralo...ale napriek tomu , že pečenie neznášam, tak som sa vždy snažila, aby deti mali upečené domáce a nie z obchodu kúpené koláče. A vieš čo mi povedali, keď sa mi niečo nepodarilo? Že to nevadí, že im to chutí aj tak. A vždy zjedli. Takže....niekedy na tom nezáleží..... :) ;)
Tatiana
10.04.07,07:06
Zákusky sú naozaj vydarené, blahoželám.

Ďakujem;) za pochvalu, keby som tak mohla Všetkých Vás poraďákov aj ponúknuť, možnože nabudúce - lebo už nie sú, sú všetky spapané.:---
DanielaSL
10.04.07,12:33
Ďakujem;) za pochvalu, keby som tak mohla Všetkých Vás poraďákov aj ponúknuť, možnože nabudúce - lebo už nie sú, sú všetky spapané.:---

Táni môžeš ponúknuť..upeč aspoň jeden a príď s ním na nemkrahule...:) ;)
Tatiana
11.04.07,18:23
Táni môžeš ponúknuť..upeč aspoň jeden a príď s ním na nemkrahule...:) ;):mad:Ó Danka, vieš ako by som rada prišla, ale moja polovička v tom by vôbec nemala pochopenie, keby som mu tak povedala, že idem na Krahule. V tej mužskej hlave sa rodí všeličo /aj keď proti svojej polovičke nemám fakt nič/, ale nechcem potom ešte počúvať, že čo bolo, ako bolo, kto tam bol atď... a mať tichú domácnosť. A fakt v tichosti závidím Vám, keď Vaše polovičky Vás pustia. No, ale čo už, taký je niekedy život.
DanielaSL
11.04.07,18:59
:mad:Ó Danka, vieš ako by som rada prišla, ale moja polovička v tom by vôbec nemala pochopenie, keby som mu tak povedala, že idem na Krahule. V tej mužskej hlave sa rodí všeličo /aj keď proti svojej polovičke nemám fakt nič/, ale nechcem potom ešte počúvať, že čo bolo, ako bolo, kto tam bol atď... a mať tichú domácnosť. A fakt v tichosti závidím Vám, keď Vaše polovičky Vás pustia. No, ale čo už, taký je niekedy život.

Na prvé Krahule som nešla, lebo jeden dôvod bol, že som tu bola ešte nová a neokukaná a druhý ten, že som nevedela ako by moja polka zareagovala. Nakoniec to dopadlo tak, že v čase Krahúl som trčala sama doma, lebo deti boli fuč a moja polka mala stretnutie zo školy. A tak som si povedala, že keď si môže moja polka organizovať svoje aktivity, ja si budem svoje...a na ďaľšie Krahule som išla...a veru neľutujem...:) ;) . A dnes je to tak, že si na tie moje aktivity zvykla aj tá moja polka..
Tatiana
11.04.07,19:18
Na prvé Krahule som nešla, lebo jeden dôvod bol, že som tu bola ešte nová a neokukaná a druhý ten, že som nevedela ako by moja polka zareagovala. Nakoniec to dopadlo tak, že v čase Krahúl som trčala sama doma, lebo deti boli fuč a moja polka mala stretnutie zo školy. A tak som si povedala, že keď si môže moja polka organizovať svoje aktivity, ja si budem svoje...a na ďaľšie Krahule som išla...a veru neľutujem...:) ;) . A dnes je to tak, že si na tie moje aktivity zvykla aj tá moja polka..No asi budem musieť niečo podniknúť, ako píšeš...Keď sa tak zamyslím, tak som tak mohla robiť už od začiatku nášho manželstva. Ty máš aktivity na 1-2 dní, môžem mať aj ja . Lenže ja som si nejak svoje aktivity zariadila stále tak, že som v ten istý deň bola stále doma. Neviem ako ostatní Vaši manželia, ale vidím, aký je nespokojný keď idem na SC a prídem neskoro v noci, ale keď on je aj niekoľko dní /napr. aj dnes išiel na 3 dní/, ja to mám brať ako normálnu vec. Ale ja to aj tak beriem. Ale svoju polovičku už v tomto asi ťažko zmením.
kukučka
11.04.07,19:26
nemusíš polovičku, zmeň seba ;) :D :)
Melnick
11.04.07,20:05
nemusíš polovičku, zmeň seba ;) :D :)

Indické príslovie hovorí: Ak neukážeš , kto si, v pravej chvíli,neskôr Ti na to neostanú sily.
Tatiana
12.04.07,06:15
nemusíš polovičku, zmeň seba ;) :D :)Posnažím sa;) :)
DanielaSL
12.04.07,07:45
Posnažím sa;) :)

Držím palce...:)
MIJA
12.04.07,11:59
Zákusky sú krásne, iste boli aj chutné. Na tie kokosové rezy by som sa potešila aj receptu.
DanielaSL
12.04.07,12:44
Zákusky sú krásne, iste boli aj chutné. Na tie kokosové rezy by som sa potešila aj receptu.

Táňa ďakuje aj Maríne , tak pozri tu...hneď prvý príspevok od Maríny nejaké kokosové rezy sú.....

http://www.porada.sk/t10865-rozne-zakusky-overene.html?highlight=kokosov%E9+rezy
ondrejvla
13.04.07,18:33
Priložím aj ja, piekla som pred Veľkou nocou ale na svadbu...
Elena Navrátilová
13.04.07,18:35
Krásne Vlastička, hneď mám aspoň čo pregĺať ;) ružičku sú len na ozobu? Nevyzerajú byť jedlé, ale foto môže klamať.
ondrejvla
13.04.07,18:38
Krásne Vlastička, hneď mám aspoň čo pregĺať ;) ružičku sú len na ozobu? Nevyzerajú byť jedlé, ale foto môže klamať.

Ružičky sú jedlé, aj vtáčiky na srdiečku.
Elena Navrátilová
13.04.07,18:40
Ružičky sú jedlé, aj vtáčiky na srdiečku.
Sú marcipánové? Sú krásne lesklé.
ondrejvla
13.04.07,18:44
Sú marcipánové? Sú krásne lesklé.

Nie z falošného marcipánu.
Elena Navrátilová
13.04.07,18:55
Tak preto sú také lesklé. Vlastička nebola by si taká milá a recept naň "pricapila"? Ďakujem
ondrejvla
14.04.07,18:50
Tak preto sú také lesklé. Vlastička nebola by si taká milá a recept naň "pricapila"? Ďakujem

Elenka pohľadám, ale priznávam bez mučenia, že mi ich tvarovala švagrinká, ona má väčší cit v rukách.
semagi
15.04.07,07:05
Ozdoby z falošného marcipánu si robím sama a to nasledovne: rovnaké množstvo práškového cukru a sušeného mlieka - najlepšie plnotučné, pár kvapiek potravinové farbivo a podľa potreby vodu. Vodu pridávať veľmi opatrne - len po kvapkách a riadne vypracovať, aby bol marcipán naozaj lesklý. Ak sa stane, že je riedky vždy radšej pridať trošku mlieka ako cukru a zas poriadne vypracovať. Pridávam niečo z mojich výtvorov.
Elena Navrátilová
15.04.07,07:19
Úžasné....... robíš na objednávky? Je to neskutočne krásne. Ďakujem. ;)
semagi
15.04.07,08:04
Ak mi to čas dovolí zoberiem aj objednávku, ale musím to včas vedieť aby som si to zariadila časovo, ale viac robím len pre blízkych. Ináč ďakujem som len samouk.
ludmilla
16.04.07,09:43
Priznám sa, že som pred chvíľou riešila problém či zjesť tiramisu, čo som včera deťom pripravila, alebo nie. Nakoniec mi zrkadlo prezradilo, že radšej nie, tak som vám ten posledný kúsok odfotila a vrátila som ho opäť do chladničky.
drobeceva
16.04.07,10:00
Máš nejaký dobrý recept na TIRAMISU?
ludmilla
16.04.07,11:02
Mám 3 recepty všetky odskúšané a veľmi dobré.

1. s vajcami - robím len občas kvôli strachu zo salmonelózy

2. bez vajec - ten je aj na obrázku, robím najčastejšie ale používam
tam Qimiq, ktorý
kupujem v Rakúsku - je dostať vo všetkých potravinách

3. ovocné tiramisu - je u nás úplne najobľúbenejšie, je to ľahký
osviežujúci dezert, veľmi odporúčam

pripájam recepty.
drobeceva
16.04.07,11:16
Ďakujem, potom dám vedieť, pre ktorý som sa rozhodla.
janasv
15.05.07,19:13
Mám 3 recepty všetky odskúšané a veľmi dobré.

1. s vajcami - robím len občas kvôli strachu zo salmonelózy

2. bez vajec - ten je aj na obrázku, robím najčastejšie ale používam
tam Qimiq, ktorý
kupujem v Rakúsku - je dostať vo všetkých potravinách

3. ovocné tiramisu - je u nás úplne najobľúbenejšie, je to ľahký
osviežujúci dezert, veľmi odporúčam

pripájam recepty.

Sorry:---. Was ist das Qimiq? To pre nas neznalych problematiky :mee:.....:confused:
Slahacka v pasku, krem v prasku alebo susene vajicka...:confused:
ludmilla
18.05.07,12:48
Sorry:---. Was ist das Qimiq? To pre nas neznalych problematiky :mee:.....:confused:
Slahacka v pasku, krem v prasku alebo susene vajicka...:confused:


Pls:o Qimiq ist ein natürliches Rahmprodukt:D :D :D ale vážne obsahuje 15 % tuku, je to smotanový produkt - 99 % sladká smotana a 1 % želatíny, predáva sa v malých krabičkách ako naša trvanlivá šľahačková smotana, nemusí byť v chladiacich boxoch. Keď ho vyberieš z balenia je to taká biela tehlička konzistencie ako vychladnutý tuhší puding. Dajú sa z neho robiť fantastické dobroty. Cena okolo 1 Eur.

klikni si na stránku http://www.qimiq.com/ a tam sa o ňom dozvieš alles.
janasv
19.05.07,12:48
Dakujem za vysvetlenie. :--- Na stranke som uz bola, len im ALLES nemrozumiem....:D:D:D:D
Ale vyzera to tam zaujimavo......:rolleyes:
ludmilla
21.05.07,12:45
Dakujem za vysvetlenie. :--- Na stranke som uz bola, len im ALLES nemrozumiem....:D:D:D:D
Ale vyzera to tam zaujimavo......:rolleyes:

Ak budeš niečo z toho Alles potrebovať kľudne napíš:D :D :D :D
ondrejvla
10.06.07,16:21
Sľúbila som recept na fološný "marcipán" na ozdoby. Dúfam, že sa vám vydarí:

15 dkg Cera – stuž.tuk
15 dkg prášk.cukru
25 dkg sušeného mlieka
5 kvapiek mandľovej arómy
Postrúhame stužený tuk, pridáme cukor a sušené mlieko. Všetko spolu zamiešame a vypracujeme tuhší valček. Odporúčam pri poslednom miesení si naolejovať dlane, bude krásne lesklý. Necháme v chladničke odpočinúť a vyrábame rôzne ozdoby, farbivo pridávame len po kvapkách do oddelenej časti hmoty. A teraz už len hrať sa ako s plastelínou...
anmary
03.07.07,06:09
Ludmilla do toho ovocného tiramisu nepoužívaš stužovač šľahačky. Drží to?:confused:
ludmilla
03.07.07,17:19
Ludmilla do toho ovocného tiramisu nepoužívaš stužovač šľahačky. Drží to?:confused:

Anmary vobec nepouzivam stuzovac, ale ak ho tam das, urcite nic nepokazis, samozrejme toto tiramisu nie je konzistenciou podobne tym so zelatinou. zato chutovo je naozaj uuuuzasne.
ondrejvla
19.07.07,15:14
Pre inšpiráciu pridávam čo som piekla na svadbu.
Ale aj na narodeniny.
ludmilla
19.07.07,15:31
Pre inšpiráciu pridávam čo som piekla na svadbu.
Ale aj na narodeniny.

Vlasti, ty máš zlaté ruky, úúúúžasnééé, klobúk dolu!
Andyke
19.07.07,17:11
Pre inšpiráciu pridávam čo som piekla na svadbu.
Ale aj na narodeniny.

Škoda, že tak ďaleko bývaš, hneď by som objednala. Si veľmi šikovná.
Mňam... určite sú aj chuťovo fantastické.
ondrejvla
21.07.07,18:36
Vlasti, ty máš zlaté ruky, úúúúžasnééé, klobúk dolu!

Ľudka ďakujem, voľakedy to bol jeden z mojich koníčkov, teraz sa už musím namakať ako kôň a zabudla som, čo to vlastne tie koníčky boli...
Elena Navrátilová
22.07.07,15:36
A nie len ruky, ... o srdiečku vyčítaš mnoho.