Martina12345
08.04.07,15:48
Nevedela som kam zaradiť tému : brat havaroval na aute, on nebol vinník. Škoda na aute je 160.000,-, auto je 7,5 ročné. Cena auta je 180.000 momentálne. Škodu platí Kooperatíva ( vinník mal Koperatívu poisťovňu) cez krycí list. Neviete koľko bude brat doplácať poisťovni, lebo tam mu nevedeli presne povedať, iba ževraj sa platí amortizácia náhradných dielov. Ale koľko to nevie a taktiež nemá peniaze navyše ??? Ďakujem.
misomiso
08.04.07,14:06
Ono velmi zalezi na konkretnom likvidatorovi. Je tam obrovska korupcia. Je pomerne bezne, ze je clovek kontaktovany istou osobou (sprostredkovatelom) s tym, ze likvidator chce vediet, kolko ste ochotni zaplatit za vypocet najvyssieho mozneho plnenia. Ak Vam naopak zrata najnizsie mozne plnenie, nedostanete prakticky nic.
Anna1974
08.04.07,14:54
Moja skusenost s poistnými udalostami je taka, že samozrejme odpočítavaju za každý rok životnosti z hodnoty opravy auta a je na to udajne nejaky presný výpočet.Nemáte makléra, ktorý zjednával poistku? Ten to určite bude vedieť. Mne to pripadá logické, pretože ak sa do staršieho auta daju nové náhradné diely, tak sa musí hodnota opotrebenia do času kedy sa stala nehoda samozrejme odpočítať a tak ťarcha prechádza na majitela...najlepšie je sa asi naozaj spojiť s likvidátorom.
misomiso
09.04.07,11:19
No logicke to nie je, pretoze burane auto (hoci opravene novymi dielmi) ma uz navzdy znizenu hodnotu oproti neburanemu. Napr. dnes sa pouzivaju uz iba zinkovane karoserie, ktore vyrdzia v pohode 20 rokov, ale po havarii a oprave sa objavi prva hrdza uz za 2 roky. A to ma este postovna tu drzost tvrit, ze majitel si auto "zhodnotil" novymi dielmi.
Martina12345
13.04.07,10:34
V poisťovni teraz po 2 mesiacoch zistili, že vinník nehody nemá zaplatenú zákonnú poistku, tak to ide na asociáciu poisťovní. Tá ma rozhodnúť čo ďalej ! Brat je zúfaly, auto je v servise a asi ďaľšie 2 mesiace tam bude a on bez auta !