Igorkoo
09.04.07,20:43
Prosím vás o pomoc v takejto veci.:
Priateľ je na starobnom dôchodku, má 68 rokov, dostáva dôchodok 8100 Sk, žije spolu so svojou dcérou ťažko telesne postihnutou v spoločnej domácnosti. V r. 2006 bola jeho dcéra na komisii a je na 90% postihnutá, nerozpráva, len ukazuje, ťažko sa pohybuje, sama sa o seba nevie postarať. Jeho dcéra má 45 rokov, dostáva invalidný dôchodok vo výške 6800 Sk. Má jej otec nárok na nejaké opatrovateľské na svoju dcéru ? Ak ano, čo je všetko k tomu treba ? Doteraz nič na ňu nepoberal.
Ďakujem za pomoc
Igor
willma
09.04.07,19:02
treba ísť na príslušný odbor sociálnych vecí a tam by mu mali povedať na čo má nárok
ajobs
09.04.07,19:16
Igorkoo
22.04.07,18:29
nikulik
26.11.07,07:20
Ahojte, potrebovala by som poradiť. Moji starí rodičia sa starajú cez zimu o babkine dve sestry. Chceli by si vybavit peniažky za opatrovanie. Môžte mi poradiť kde sa to vybavuje? V soc.poistovni alebo na urade prace? A najdem to niekde aj na internete alebo musim tam ist osobne sa pytat? Na linku ktory je uvedený vyššie som nič k opatrovaniu nenašla.
ZlaticaB
26.11.07,07:35
Vybavuje sa to na ÚPSVaR. Je tam lepšie zajsť osobne, lebo je potrebné výplniť viac tlačív a niektoré formuláre Ti dajú na ÚPSVaR.
nikulik
26.11.07,07:49
A da sa vybavit opatrovateľske len na trvaly pobyt, alebo stači ak tym babkinym sestram by sme tu nahlasili prechodny pobyt. Pretoze st.rodicia si ich beru len na zimu.
ZlaticaB
26.11.07,07:53
To Ti neviem povedať, ale ak im predložíš všetky doklady, ktoré požadujú. Pozvu si osobou na ktorú sa bude opatrovateľské poberať a musí tam vylniť znovu jeden dotazník, potom to všetko ide na posúdenie a potom dostanete upovedomenie o tom, či Vám opatrovateľské priznávajú alebo nie.
Katy a R
26.11.07,08:20
Príspevok je možné dostať pri starostlivosti o zdravotne postihnutých - Na UPSVaR posudzuje najskôr komisia (lekár) mieru zdravotného postihnutia (musí byť nad 50%) - potom sa doporučí nejaká kompenzácia.... príspevok na opatrovanie, prepravná služba, príspevok na dietne stravovanie (sú rôzne) ..... podľa konkrétneho postihnutia.
nikulik
26.11.07,08:32
Aha, takze to je nadlhšie. Ďakujem pekne za vaše rady. Určite tam zajdeme.