monika-s
10.04.07,07:35
Dobrý deň, môže si manžel uplatňovať na svoju manželku, ktorá spĺňa všetky stavené podmienky daňový bonus?
katkaj
10.04.07,05:46
Dobrý deň, môže si manžel uplatňovať na svoju manželku, ktorá spĺňa všetky stavené podmienky daňový bonus?

Daňový bonus si uplatňuje rodič na dieťa. Manžel si bude môcť uplatniť maximálne odpočítateľnú položku na manželku pri ročnom vyúčtovaní dane za rok 2007
endrju
10.04.07,12:36
Dobrý deň, môže si manžel uplatňovať na svoju manželku, ktorá spĺňa všetky stavené podmienky daňový bonus?
Spĺňa podmienky podľa akého zákona?
Manželstvo medzi priamymi príbuznými (otec + dcéra alebo syn + matka) je podľa slovenskej legislatívy zakázané.
katarina.j
10.04.07,13:14
Ak je jeho manželka zároveň aj jeho dcérou a splňa ostatné náležitosti dľa zákona, tak može si uplatniť daňový bonus, chichi
Janka6685
10.04.07,15:15
Tu bude pár príspevkov v tme, vrátane môjho, ale......napadlo ma, či si môže otec uplatňovať DB na nevlastné dieťa? Bol ženatý s matkou, tá umrela, potom si vzal jej dcéru, ktorá je tak zároveň jeho nevlastnou dcérou aj manželkou, a tak si na ňu môže uplatňovať DB.:D :D :D :D ....moja konšpiračná teória:rolleyes:
Zoltán Kovács
10.04.07,15:58
Tu bude pár príspevkov v tme, vrátane môjho, ale......napadlo ma, či si môže otec uplatňovať DB na nevlastné dieťa? Bol ženatý s matkou, tá umrela, potom si vzal jej dcéru, ktorá je tak zároveň jeho nevlastnou dcérou aj manželkou, a tak si na ňu môže uplatňovať DB.:D :D :D :D ....moja konšpiračná teória:rolleyes:

Jedine ak osvojil to nevlastné dieťa, by sa považovalo za dieťa na ktoré sa dá uplatniť DB.
Pepa
10.04.07,16:29
Jedine ak osvojil to nevlastné dieťa, by sa považovalo za dieťa na ktoré sa dá uplatniť DB.
:D:D ee - nemusí si osvojiť - je to dieťa manžela/ky.
vysokan
29.01.08,10:42
tato tema ma zaujima. mam podobnu otazku.

mam zamestnanca, ktory sa v roku 2007/02 ozenil. jeho momentalna manzelka mala uz jedno dieta. v celom roku 2007 nepracovala, bola dobrovolne nezamestnana. moze si na jej dieta uplatnit v rocnom zuctovani danovy bonus?

podla predoslych slov, je to uz zaroven povazovane za dieta manzela/manzelky, takze ano?

za odpoved vopred dakujem :)
Evanka
29.01.08,10:57
tato tema ma zaujima. mam podobnu otazku.

mam zamestnanca, ktory sa v roku 2007/02 ozenil. jeho momentalna manzelka mala uz jedno dieta. v celom roku 2007 nepracovala, bola dobrovolne nezamestnana. moze si na jej dieta uplatnit v rocnom zuctovani danovy bonus?

podla predoslych slov, je to uz zaroven povazovane za dieta manzela/manzelky, takze ano?

za odpoved vopred dakujem :)
Môže si uplatniť bonus, aj keď dieťa nie je jeho, ale je terajšej manželky, s ktorou žije v spoločnej domácnosti.

Za vyživované dieťa daňovníka (na účely uplatnenia daňpvého bonusu) sa považuje dieťa:
vlastné,
osvojené,
dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu alebo
dieťa druhého z manželov.