LenkaSlnka
27.01.05,10:37
Chcem Vás poprosiť o názor.

Na našom zariadení bola spôsobená škoda inou firmou (A). Odstránenie škody nám čiastočne zabezpečila externá firma (B) a časť sme odstránili sami (C).

Teraz potrebujeme vyfakturovať tieto náklady firme (A). Budeme jej fakturovať náklady vyčíslené firmou (B) + naše (C) a budem k týmto nákladom účtovať aj DPH?

Firma (A) tvrdí, že pri náhrade škody nedochádza k dodaniu služby, teda nie je možné fakturovať s DPH???
jozef35
27.01.05,13:40
Odstránenie škody je predsa oprava niečoho nefunkčného. Takže samozrejem s DPH.
Pokiaľ nie je táto služba uvedená v par. 28-48, tak nech si firma A prečíta zákon. Alebo sa mýlim?
LenkaSlnka
28.01.05,05:05
Ja som to tiež nenašla v oslobodených plneniach.... Keď som sa ich pýtala na paragraf, tak mi povedali že nevedia, ale že isto to má byť bez DPH. Splietali voľačo o tom, že je to rovnako, ako keď si uplatňuješ náhradu škody v poisťovni a u vinníka, že to je tiež bez DPH!?!
jozef35
28.01.05,13:30
pretože poistné plnenia sú oslobodené od dane, ale opravy nie. Platba DPH nie je škodová udalosť, pretože si ju odpočítam. Vinník mi tiež nemusí platiť DPH, pretože DPH, ktorú som ja zaplatil, si odpočítam, ale pre firmu, ktorá vykoná opravu nejakého zariadenia, je to ekonomická činnosť a dodanie služby v tuzemsku.
Anču
01.06.06,10:56
A keď si následky škody odstránime sami, tiež budeme fakturovať s DPH?
Jana Acsová
01.06.06,11:10
Pozrite aj:
http://www.porada.sk/t18883-koda-a-uly-zisk-v-tuzemsku.html
http://www.porada.sk/t18878-fakturacia-kody-do-zahranieia.html

Upozorňujem, že v príspevkoch 2-4 je náhrada škody rozoberaná nesprávne.
marcik
27.12.06,09:13
Hľadala som v porade tému škody,ale asi najbližšia je táto,ak nie tak ma prosím presmerujte. Chcem vedieť ako budem účtovať nasledovné.Naša firma pri výkone svojej práce urobila škodu jednej firme na budove a aj súkr.osobe na vozidle. Túto škodu sme sľubili nahradiť ako to budem účtovať? Bude fakt.so servisu,a taktiež od stavebnej firmy za opravu na budove. Ešte pripomeniem že činnosť našej firmy je nepoistiteľná! Žiadna poisšovňa nechce uzavrieť poistku.Takže jedná sa škoda ako náklad?
marcik
27.12.06,09:50
nik neporadi?
Jana Acsová
27.12.06,10:30
Naša firma pri výkone svojej práce urobila škodu jednej firme na budove a aj súkr.osobe na vozidle. Túto škodu sme sľubili nahradiť ako to budem účtovať?Sľub je sľub. Ale dá sa náhrada škody sľúbiť? Resp. je to uznanie škody a postačuje to na jej preukázanie? O akú škodu sa jednalo a koho?

K škode by mala byť dokumentácia, uznanie, vyčíslenie atď. a ostatné je vecou, akou formou sa dohodne na jej úhrade a fakturácii. Kto? Komu? Čo?

Firma, ktorá bude realizovať opravu, firma, ktorej bola škoda spôsobená atď. Od toho sa odvíjajú aj súvisti.
marcik
27.12.06,10:35
Bola privolaná polícia a aj spísaná dokumentácia, zatiaľ je ešte všetko v šetrení, ale podľa všetkého našA FIRMA DOSTANE ZA CHYBU, stavebná činnosť, a sanácou budovy vzniko poškodenie cudzieho majetku. Len som chcela vedieť či je ten náklad uzanteľný pokiaľ dostaneme to za vinu.Keď bude uznaná inšpektorátom, ale jedná sa aj tak o problém ktorému sa nie vždy dá predísť.Takže ako sa ochrániť, ani poistenie ani ako náklad..vidím to ako stratu!
Jana Acsová
27.12.06,10:41
Takže ako sa ochrániť, ani poistenie ani ako náklad..vidím to ako stratu!Áno ... škoda nie je do daňovo uznaný náklad, ak nie je nezavinená a to vzniknutá v dôsledku živlu alebo neznámym páchateľom, prípadne nie je spojená s náhradou (do výšky prijatej náhrady).
Corina
03.01.07,06:35
Chcela by som sa i ja ktejto téme ešte spýtať.
Nám tak isto dodávateľ poškodil tovar.Vyčíslili sme škodu a túto mu fakturujeme.Dodávateľ nám škodu úhradí až v roku 2007.
Škoda vznikla v roku 2006.Je táto škoda v roku 2006 do výšky náhrady škody, uznaný daňový náklad aj keď bude platba až v roku 2007 ?
Ďakujem
ALBO
03.01.07,07:41
Chcela by som sa i ja ktejto téme ešte spýtať.
Nám tak isto dodávateľ poškodil tovar.Vyčíslili sme škodu a túto mu fakturujeme.Dodávateľ nám škodu úhradí až v roku 2007.
Škoda vznikla v roku 2006.Je táto škoda v roku 2006 do výšky náhrady škody, uznaný daňový náklad aj keď bude platba až v roku 2007 ?
Ďakujem
Podľa mojho názoru škoda bude nedaňová v roku 2006. Ale keďže náhrada bude prijatá až v 2007 , tak v 2007 by mala byť riešená ako odpočitateľná položka cez DP 2007. V učt je výnos odhad v 2006.
Milan Benka
03.01.07,07:54
Chcela by som sa i ja ktejto téme ešte spýtať.
Nám tak isto dodávateľ poškodil tovar.Vyčíslili sme škodu a túto mu fakturujeme.Dodávateľ nám škodu úhradí až v roku 2007.
Škoda vznikla v roku 2006.Je táto škoda v roku 2006 do výšky náhrady škody, uznaný daňový náklad aj keď bude platba až v roku 2007 ?
Ďakujem

Myslím si, že tu treba brať na zreteľ aj to, či došlo ku škode, alebo nie.
Zákon o dani z príjmu definuje nedaňový náklad v súvislosti so škodou v § 21/2e). Tento zákon však nedefinuje, čo je škoda. V spomenutom § je odkaz na zákon o účtovníctve, kt. v § 26/4 definuje škodu ako neodstraniteľné poškodenie alebo zničenie majetku.
V zmysle tohoto treba postupovať aj pri určovaní daňových a nedaňových nákladov. Došlo ku škode aj z hľadiska dane z príjmov?
Luba
02.11.07,09:03
Skúsila by som nadviazať na pôvodnú tému inou otázkou:

- firma mala v drobnom majetku (operatívna evidencia) mechanizmus, ktorý kúpila na kúpnu zmluvu (bez DPH) v r.2004 za 4000,- (starší, používaný)
- teraz pri akcii bol mechanizmus zapožičaný a tej druhej firme ho ukradli
- obaja sa dohodli na náhrade škody, ale vo výške, koľko by stál mový mechanizmus, a to 40.000,-

Viem, že pri náhrade škody sa nemá fakturovať DPH, ale čo v takomto prípade, keď reálna škoda bola povedzme 4000,- + nejaká vlastná práca na oprave toho staršieho mechanizmu, ale teraz má bzť náhrada v 10násobnej výške ... ?? DPH áno či nie?
betka
03.11.07,18:57
Skúsila by som nadviazať na pôvodnú tému inou otázkou:

- firma mala v drobnom majetku (operatívna evidencia) mechanizmus, ktorý kúpila na kúpnu zmluvu (bez DPH) v r.2004 za 4000,- (starší, používaný)
- teraz pri akcii bol mechanizmus zapožičaný a tej druhej firme ho ukradli
- obaja sa dohodli na náhrade škody, ale vo výške, koľko by stál mový mechanizmus, a to 40.000,-

Viem, že pri náhrade škody sa nemá fakturovať DPH, ale čo v takomto prípade, keď reálna škoda bola povedzme 4000,- + nejaká vlastná práca na oprave toho staršieho mechanizmu, ale teraz má bzť náhrada v 10násobnej výške ... ?? DPH áno či nie?

Z pohľadu DPH:
Predmetom dane je dodanie tovaru a služieb. Vo Vaom prípade došlo ku škode z titulu krádeže.
Uvedená škoda nie je predmetom DPH.

Z pohľadu DZP:
- účtujete predpis náhrady škody voči zodpovednej osobe.
Príjem z náhrady ško dy bude Vašim príjmom (daňovým príjmom)
Luba
03.11.07,19:20
Áno, ďakujem, aj ja si to myslím takto, len ma z pohľadu DPH mätie tá výška požadovanej náhrady, ktorá je taká vysoká oproti skutočne utrpenej škode...
betka
03.11.07,20:00
Len tak na zamyslenie. A keby bola nižšia? Napr. 2 tis.Sk?

Alebo mám HM (napr. auto), kt. ZC je nulová. A náhrada voči zodpovednej osobe by bola 100 tis. Sk. Stále ide o škodu. Veď to auto má i tak nejakú hodnotu v súčasnosti....
KEJKA
03.11.07,20:13
k súhlasom dodám, že výška škody nemá miasť. Ide o vecné posúdenie účtovného prípadu, nie o jeho hodnotu.
Naozaj nejde o dodanie v zmysle zákona o DPH.
Luba
04.11.07,17:00
OK, dobre, tak Vám obom veľmi pekne ďakujem.
učtovníčka
21.01.08,08:16
Mám situáciu keď firma dostala škodový protokol kde sa uvádza že pri preprave tovaru došlo k poškodeniu tovaru v dôsledku zlého upevnenia a uloženia tovaru. Tovar ktorý bol poškodený sa faktúruje na prepravcu.
K tomu je priložená faktúra za tovar s DPH.
Podľa toho čo som si naštudovala s predchádzajúcich príspevkov by malo ísť o fakturáciu bez DPH nakoľko nedošlo k dodaniu tovaru pre jeho úplné poškodenie. Musím im faktúru vrátiť na prepracovanie. Môže si dopravca uhradenú faktúru v JU zaúčtovať do daňových výdavkov? Ďakujem za dobrú radu.
mandula
21.01.08,09:03
Mám situáciu keď firma dostala škodový protokol kde sa uvádza že pri preprave tovaru došlo k poškodeniu tovaru v dôsledku zlého upevnenia a uloženia tovaru. Tovar ktorý bol poškodený sa faktúruje na prepravcu.
K tomu je priložená faktúra za tovar s DPH.
Podľa toho čo som si naštudovala s predchádzajúcich príspevkov by malo ísť o fakturáciu bez DPH nakoľko nedošlo k dodaniu tovaru pre jeho úplné poškodenie. Musím im faktúru vrátiť na prepracovanie. Môže si dopravca uhradenú faktúru v JU zaúčtovať do daňových výdavkov? Ďakujem za dobrú radu.

Škoda sa faktúruje bez dph. Keď ste prepravná firma, tak zo zákona musíte mať poistenie zodpovednosti cestného dopravcu (ľudovo CMR poistenie). Z tohto poistenia môžete uplatňovať náhrady škôd vznikajúcich pri preprave, spoluúčasť je váš výdavok NZD. V prvom rade by som sa ale zaujímala, kto vykonal nakládku tovaru, lebo nakladať by mal odosielateľ tovaru a v takom prípade aj zodpovedá za uloženie a upevnenie nákladu, vodič by mal nakládku dozorovať. Keď nakládku vykonal odosielateľ tovaru a máte to zaznamenané napr. v CMR, tak nemôže od prepravcu žiadať celú výšku škody.
irena249
01.10.10,12:08
prosím o radu:
- faktúru za opravu predajne na 549? v texte je uvedená oprava dverí, zámkov, kovania, okien a mreží. alebo by to mohlo ísť na 511? všetko bolo zničené pri vlámaní, je to zdokumentované a nahlásené na políciu. faktúru sme dostali s DPH, je to správne? môžeme si DPH odpočítať? Ďakujem
Tweety
01.10.10,12:12
prosím o radu:
- faktúru za opravu predajne na 549? v texte je uvedená oprava dverí, zámkov, kovania, okien a mreží. všetko bolo zničené pri vlámaní, je to zdokumentované a nahlásené na políciu. faktúru sme dostali s DPH, je to správne? môžeme si DPH odpočítať alebo ide tiež na 549? Ďakujem
Účtovanie je nesrpávne. Je to oprava, takže sú to služby s nárokom na odpočet dph.
irena249
01.10.10,12:21
tak to som šťastná, lebo sme to zaúčtovali na 511 , len nás tu spochybnila jedna pani. nahlásenú škodu sme zaúčtovali interným dokladom na 549. ĎAKUJEM
azla
01.10.10,12:37
tak to som šťastná, lebo sme to zaúčtovali na 511 , len nás tu spochybnila jedna pani. nahlásenú škodu sme zaúčtovali interným dokladom na 549. ĎAKUJEM

Prečo ste učtovali o nahlásenej škode ?? Nerozumiem.
Z hľadiska účtovného - škoda je neodstraniteľné poškodenie.
Vy ste poškodené veci opravili a účtujete o oprave a to je všetko.
irena249
01.10.10,13:33
napísala som to zle, to nie v súvislosti s touto faktúrou, ale odcudzenú hotovosť, dph z ukradnutých zásob a majetku. pani nás tvrdošijne presviedčala, že aj túto faktúru tam treba dať.
topper1
06.10.10,07:56
ahojte ,
na firemnom vozidle nam druhým vozidlom rozbili čelné sklo...nahlasili sme to poistovni a sklo sme dali opraviť...firma ktorá to opravila nam poslala faktúru s DPH. Môžeme DPH z tejto faktury uplatniť a odpočítať? alebo cena opravy aj s DPH pojde do nakladov? ako zaúčtovať túto faktúru na 549? alebo 511? Poisťovna nám na základe predloženej faktúry preplatila náklady vyčíslene vo faktúre bez DPH.
ďakujem za pomoc
Tweety
06.10.10,08:49
ahojte ,
na firemnom vozidle nam druhým vozidlom rozbili čelné sklo...nahlasili sme to poistovni a sklo sme dali opraviť...firma ktorá to opravila nam poslala faktúru s DPH. Môžeme DPH z tejto faktury uplatniť a odpočítať? Áno. alebo cena opravy aj s DPH pojde do nakladov? ako zaúčtovať túto faktúru na 549? alebo 511? 511AE. Poisťovna nám na základe predloženej faktúry preplatila náklady vyčíslene vo faktúre bez DPH.
ďakujem za pomoc
Odpovede v texte. Ešte doplním, aj o poistnom plnení je potrebné účtovať.
azla
06.10.10,09:19
napísala som to zle, to nie v súvislosti s touto faktúrou, ale odcudzenú hotovosť, dph z ukradnutých zásob a majetku. pani nás tvrdošijne presviedčala, že aj túto faktúru tam treba dať.


odcudzená hotovosť .......................569/211
dph z ukradn. zásob a majetku...........549/343
zuzanna
07.10.10,13:10
chcem vas poprosit aj ja o radu mam tiež škodovy protokol od poistovne kde nám uznali len čiastočnú opravu automobilu pri havarii
fa za opravu bola 3000 511/
DPH 570 343/
spolu 3570 /321 tak sme ju zauctovali do nákladov fy

uznali nám z výšky 3000 eur len 2100 dôvod niektore súčiastky pri oprave sa nedaju uznať poisťovnou + 10% naša spoluúčast
zaúčtovali sme 2100 378A/648A

a co ten rozdiel 900 eur to bude VNZD alebo s tym nic nerobim neviete mi poradit:confused:
azla
08.10.10,07:44
Naučtuješ presne tak ako si napísala. :)

v nákladoch je 3000 .....učet 511
vo výnosoch 2100 .....učet 648

Nemusíš sa zamýšľať nad rozdielom, že náklady sú vyššie. V tomto prípade je to v poriadku.
Rozdiel medzi prijatou náhradou a nákladom si všímaš iba pri škode ( 549 ), čo nie je tvoj prípad, ty si učtovala o oprave a účtovala si správne.:)
zuzanna
10.10.10,12:52
no nebola to skoda bola to havaria automobilu s inym automobilom a jednalo sa o opravu toho automobilu a jeho spojazdnenie na dalsie podnikanie tak azla dakujem velmi pekne
veronikasad
10.10.10,13:10
Môže zamestnávatel faktúrovať dnes už bývalému zamestnancovi škodu spôsobenú haváriou osobného mot. vozidla, zaradeného do obchodného majetku živnostníka ? Auto opravoval svojpomocne, nemá faktúru zo servisu, na základe ktorej by urobil prefakturáciu.

Živnostník nema havarijné poistenie, zamestnanec mal uzatvorenú poistku zodpovednosti za škodu pri výkone povolania v komerčnej poisťovni.

SZČO je platitel DPH, faktúra bola vystavená s DPH
zuzanna
29.10.10,12:03
prosím o pomoc ako to zúčtovať dňa 11.11.2010 došlo k havárii 2 kamiónov, jeden kamión náš, druhý nemecký, stalo sa to v nemecku, vina bola zo strany nášho šoféra
prišla fa od nemcov za vyproštenie kamióna za odstránenie z cesty a náklady spojené z odťahom vozidla môžem túto faktúru zaúčtovať do nákladov na 518 bude to náš VOZD??? keď ta havária bola spôsobená vinnou nášho zamestnanca???
zuzanna
02.11.10,15:40
prosím o pomoc ako to zúčtovať dňa 11.11.2010 došlo k havárii 2 kamiónov, jeden kamión náš, druhý nemecký, stalo sa to v nemecku, vina bola zo strany nášho šoféra
prišla fa od nemcov za vyproštenie kamióna za odstránenie z cesty a náklady spojené z odťahom vozidla môžem túto faktúru zaúčtovať do nákladov na 518 bude to náš VOZD??? keď ta havária bola spôsobená vinnou nášho zamestnanca???
neviete poradit???:confused:
Tweety
02.11.10,15:52
prosím o pomoc ako to zúčtovať dňa 11.11.2010 došlo k havárii 2 kamiónov, jeden kamión náš, druhý nemecký, stalo sa to v nemecku, vina bola zo strany nášho šoféra
prišla fa od nemcov za vyproštenie kamióna za odstránenie z cesty a náklady spojené z odťahom vozidla môžem túto faktúru zaúčtovať do nákladov na 518 bude to náš VOZD??? keď ta havária bola spôsobená vinnou nášho zamestnanca???
Sú to služby 518AE. Nie je to náhrada škody.
zuzanna
04.11.10,06:16
tak budú to naše náklady???
Tweety
04.11.10,06:18
tak budú to naše náklady???
Budú.
Iwett
16.12.10,09:30
Dobrý deň, poradí mi niekto?
Prepravná spoločnosť nám viezla tovar, ktorý poškodila, a vyfakturovala nám cesty dovoz tovaru, vrátenie poškodeného tovaru a dovoz nového tovaru. Volala som do firmy, nech vydobropisujú tie dve cesty a účtovníčka vo firme mi povedala, že to máme dať do škodnej fatkúry a vyfakturovať my im. Je to správny postup? Podľa môjho názoru cesty vyfakturovali, tak by ich mali vydobropisovať a nie my im fakturovať.
Ďakujem
KEJKA
16.12.10,09:39
oni fakturovali, lebo dodanie služby sa uskutočnilo, aj keď nie so žiadúcim výsledkom. výsledkom je pre vás škoda, ktorú si uplatníte u nich vystavením škodovej faktúry. Tá s DPH nemá už nič spoločné, zahrniete tam všetky položky, ktoré pre vás predstavujú "neužitočné" náklady.
Svoju faktúru si započítate s ich faktúrami a prípadný rozdiel sa vyrovná bankovým prevodom.
Iwett
16.12.10,09:49
Ďakujem pekne Kejka, takže mám vystaviť škodnú faktúru a v nej uviesť cestu, ktorú nám oni fakturovali a faktúra bude bez DPH.
KEJKA
16.12.10,09:51
.............a poškodenie tovaru?
Iwett
16.12.10,10:08
Áno Kejka, aj s poškodením tovaru, to mi je jasné, len tú prepravu som nevedela. Ďakujem
alusa783
17.12.10,12:33
len sa chcem uistiť v mojom prípade, boli nám dodané zlé diely z kooperácie dali sme ich zinkovat a poslali odberatelovi ten nám ich vrátil (cestu sme hradili my) diely sme pretriedili (zaplatili robotníkovi za triedenie) a poslali znovu odberatelivi, zvyšné dieli mam na sklade

teraz chcem vyfakturovat poškodené diely ktoré máme nasklade nášmu dodavatelovi a k tomu prirátať aj mzdu za triedenie, a prepravu, tieto sumy zaučtujem s dph??? môže požadovať firma kde idem fakturovať náklady spojené s dodaním zlých dielov žiadať fakúry ktorými by sme dokázali že ta preprava stála tolko koľko im fakturujeme?
yvica
24.02.13,22:27
potrebovala by som poradiť, do haly, ktorá bola skolaudovaná v decembri sa vlámali, poškodili dvere, ktoré pri výstavbe boli účtované na 042, teraz sú nepoužiteľné, dali sme vyrobiť nové kde na fa je výroba,dodávka,montáž plast.dverí ako zaúčtujem na 511? zatiaľ od poisťovne nič neprišlo. dík
azla
25.02.13,07:24
Áno, zaúčtuj to ako opravu. Celé bude daňový náklad.(bez ohľadu náhrady od poisťovne).

Ak Ti to poisťovňa uhradí potom bude 378/648; 221/378
nika.sum
20.05.13,09:39
ahoj, prepravna firma dostala skodovu fakturu za strateny tovar/kradez, tato skodova faktura je pre prepravcu danovy naklad v celej sume. Likvidacia skodovej udalosti poistovnou len vo vyske 50% z ceny skody je zdanitelny prijem. Ci?
skodova faktura 12/2012 (548/321) zauct.v r.2012 a likvidacia od poistovne 4/2013 (378/648) v 2013 ?
KEJKA
20.05.13,13:28
...............skodova faktura 12/2012 (548/321) zauct.v r.2012 a likvidacia od poistovne 4/2013 (378/648) v 2013 ..............
tá likvidácia patrí ešte do roku 2012
Daniela81
28.01.14,13:32
Ahojte, v suvislosti s DPH a skodovymi fakturami:

dosla skodova faktura vystavena od zakaznika bez DPH - 548/321

1) o DPH uctujem ako o 0%nej sadzbe a vstupuje mi do danoveho priznania k DPH? Ak ano, podla akeho paragrafu zakona o DPH?
2) uctujem ako "volny zaklad" a tento doklad mi vobec nevstupuje do danoveho priznania k DPH?
3) v suvislosti s kontrolnym vykazom k DPH - vstupuje mi takato faktura do oddielu A.1?

takuto doslu skodovu fakturu dalej v celej jej vyske refakturujeme partnerovi - sme platci DPH - uctujem 648/311:

- otazka suvisi s horeuvedenymi - vystavim fakturu bez DPH s 0% sadzbou DPH (na zaklade akeho §) alebo s "volnym zakladom" a nevstupuje mi takato faktura nikde do DP? V suvislosti s kontrol. vykazom k DPH takuto fakturu nasmerujem do ktoreho oddielu B?

Vopred dakujem za odpovede.
Rozalka
28.01.14,13:41
Ahojte, v suvislosti s DPH a skodovymi fakturami:

dosla skodova faktura vystavena od zakaznika bez DPH - 548/321

1) o DPH uctujem ako o 0%nej sadzbe a vstupuje mi do danoveho priznania k DPH? Ak ano, podla akeho paragrafu zakona o DPH?
2) uctujem ako "volny zaklad" a tento doklad mi vobec nevstupuje do danoveho priznania k DPH?
3) v suvislosti s kontrolnym vykazom k DPH - vstupuje mi takato faktura do oddielu A.1?

takuto doslu skodovu fakturu dalej v celej jej vyske refakturujeme partnerovi - sme platci DPH - uctujem 648/311:

- otazka suvisi s horeuvedenymi - vystavim fakturu bez DPH s 0% sadzbou DPH (na zaklade akeho §) alebo s "volnym zakladom" a nevstupuje mi takato faktura nikde do DP? V suvislosti s kontrol. vykazom k DPH takuto fakturu nasmerujem do ktoreho oddielu B?

Vopred dakujem za odpovede.
Nedošlo k dodaniu, ani DP DPH, ani KV.
Daniela81
28.01.14,13:55
Ahojte, v suvislosti s DPH a skodovymi fakturami:

dosla skodova faktura vystavena od zakaznika bez DPH - 548/321

1) o DPH uctujem ako o 0%nej sadzbe a vstupuje mi do danoveho priznania k DPH? Ak ano, podla akeho paragrafu zakona o DPH?
2) uctujem ako "volny zaklad" a tento doklad mi vobec nevstupuje do danoveho priznania k DPH?
3) v suvislosti s kontrolnym vykazom k DPH - vstupuje mi takato faktura do oddielu A.1?

takuto doslu skodovu fakturu dalej v celej jej vyske refakturujeme partnerovi - sme platci DPH - uctujem 648/311:

- otazka suvisi s horeuvedenymi - vystavim fakturu bez DPH s 0% sadzbou DPH (na zaklade akeho §) alebo s "volnym zakladom" a nevstupuje mi takato faktura nikde do DP? V suvislosti s kontrol. vykazom k DPH takuto fakturu nasmerujem do ktoreho oddielu B?

Vopred dakujem za odpovede.
Nedošlo k dodaniu, ani DP DPH, ani KV.

dakujem ti, cize zostavam na "volnych zakladoch"