retko
10.04.07,09:21
chcel by som si otvoriť bazár (možno aj komisionálny predaj, ale zatial len bazár). predával by som iba používané veci. treba mi registračnú pokladňu ? ak niečo od niekoho kúpim stačí dávať výdavkové bločky ? treba aj kúpnu zmluvu ? alebo stačí napísať na bloček meno predávajúceho ? vedel by mi niekto presnejšie popísať postup ako to funguje ? ako sa rieši ak by som tovar posielal poštou na dobierku ?

vdaka
Liptáčik
10.04.07,09:30
Registračnú pokladňu potrebuješ v každom prípade. Ak neberieš tovar na komis, ale na priamy predej, doporučujem vytvoriť si samostatné PPD, kde bude uvedené, že predávajúci je majiteľom danej veci, že má viac ako 18 rokova vyplníš číslo OP. Mimochodom, neviem si dosť dobre predstaviť, že si niekto objedná tovar z bazaru, ak nemal možnosť ho vidieť. Ak predsa len budeš predávať takýmto spôsobom, k cene tovaru si pripočítaj hodnotu dobierky ako poštovné.
retko
10.04.07,13:42
to do tej pokladnice budem kazdy den nahadzovat X novych veci ? ked z kazdeho bude pochopitelne len 1ks ?

uz som v bazari parkrat kupoval a dostaval som vzdy len prijmove blocky.
zzuza
10.04.07,14:55
Keď od niekoho - nepodnikateľa kupiš bazarový tovar, musíš s ním spísať kupno predajnú zmluvu a výdavkový blok. A zákazník , ktorý si ten bazarovy tovar kúpi, tomu daš blok z pokladne.
retko
10.04.07,15:03
tak to je zaujimave, pretoze zatial som v ziadnom bazari nedostal ziaden blok z reg. pokladne ked som tam nieco kupoval.
Paula
10.04.07,15:13
tak to je zaujimave, pretoze zatial som v ziadnom bazari nedostal ziaden blok z reg. pokladne ked som tam nieco kupoval.

Ale to je ich problém......nemali by sme k podnikaniu pristupovať spôsobom deťúreniec v škole "veď ani on tak nerobí" ;) .... v dobrom tento príklad ber.
retko
11.04.07,05:55
ja to neberiem ako problem. skor som chcel poukazat ze asi sa to da aj inac.

a vratim sa k polozenej otazke:
to do tej pokladnice budem kazdy den nahadzovat X novych poloziek aj ked z kazdeho mam len 1ks ?
Liptáčik
11.04.07,10:50
Všetko, čo predáš, predáš s bločkom RP. Keď nechceš, nemusíš, ale ideš do rizika. Známy má bazár a už zopárkrát mal kontrolu práve na bločky z RP. Takže rozhodni sa sám.
svk_businessman
12.02.10,23:27
Ja by som sa chcel spytat ze ked od niekoho nieco kupim a potom by som to predal niekomu (napr nejaku elektroniku) tak musim dat potom na to aj zaruku alebo nie? Dik
retko
22.02.10,13:11
samozrejme musis, minimalne 1 rok na pouzite veci, je to v zakone
peter1339
17.01.11,09:19
Keď od niekoho - nepodnikateľa kupiš bazarový tovar, musíš s ním spísať kupno predajnú zmluvu a výdavkový blok. A zákazník , ktorý si ten bazarovy tovar kúpi, tomu daš blok z pokladne.

Tato veta m a dost zaujala,ked spravim zmluvu s tym co tu vec do bazaru da a ja mu vystavim pokladnicny blok,musi na nom byt ta 20% dan??alebo to bude bez dane??Kolko si predajca uctuje rabat za jednu vec,ak je to od ceny??