gjana
27.01.05,11:39
Dňa 18.01.2005 som zaradila do používania osobný automobil Škoda Fabia Combi. Dňa 24.01.2005 boli na auto namontované zásterky (predné aj zadné) a tiež zámok na zadné dvere-kufor, aby sa moholi otvárať aj z vonka, nielen z vnútra. Chcela by som poprosiť o radu, či ide o technické zhodnotenie tohto vozidla, ak ano ako to zaúčtovať, keď suma v tomto roku určite nepriesiahne 30.000,- Sk, lebo už sa nič podobné neplánuje.
babenko1
27.01.05,23:57
kľudne to daj na 511
Paula
01.03.05,17:02
V treťom roku (2004) zrýchleného odpisovania došlo k technickému zhodnoteniu OA. Pri výpočte odpisu k 31.12.04 pripočítam hodnotu technického zhodnotenia k zostatkovej cene k 31.12.03? :)
Manual
01.03.05,17:25
Ano, a z toho vypočítaš odpis pre rok 2004
Pekný večer...
Paula
01.03.05,17:44
Manual, ďakujem... aj tebe pekný večer :)
Manual
01.03.05,18:05
Manual, ďakujem... aj tebe pekný večer :)Podobne, aj keď pracovný...
Paula
06.03.05,16:14
Prosím, poraďte mi, ako mám zaradiť a odpisovať autorádio nad 30.000,-, keď bolo kúpené do OA, ktorého lízing sa v r. 2004 nekončil kúpou za zost.cenu(ani za korunu, nemám ho zaradené v majetku, pretože neviem ako :) ) .
Manual
06.03.05,16:23
Odpisovať ako iný majetok na 4 roky, predpokladám že lízing bol ešte z r. 2003.
Pekný deň želám...
Evanka
06.03.05,16:29
Prosím, poraďte mi, ako mám zaradiť a odpisovať autorádio nad 30.000,-, keď bolo kúpené do OA, ktorého lízing sa v r. 2004 nekončil kúpou za zost.cenu(ani za korunu, nemám ho zaradené v majetku, pretože neviem ako :) ) .Pokial viem, dodatocne zakupene autoradio kontrolori neuznavaju ako vydavok ovplyvnujuci zaklad dane. Uznatelny je podla nich iba v pripade ak bol sucastou kupovaneho automobilu. Takze zvaz!
Manual
06.03.05,16:34
Pokial viem, dodatocne zakupene autoradio kontrolori neuznavaju ako vydavok ovplyvnujuci zaklad dane. Uznatelny je podla nich iba v pripade ak bol sucastou kupovaneho automobilu. Takze zvaz!Evanka, veď Paula ho nechce dať jednorázovo ako VOD. U mňa pri kúpe autorádia ako technickom zhodnotení OA a odpisovaní neboli pri kontrole problémy.
Pekný večer...
alušik
06.03.05,16:38
Dňa 18.01.2005 som zaradila do používania osobný automobil Škoda Fabia Combi. Dňa 24.01.2005 boli na auto namontované zásterky (predné aj zadné) a tiež zámok na zadné dvere-kufor, aby sa moholi otvárať aj z vonka, nielen z vnútra. Chcela by som poprosiť o radu, či ide o technické zhodnotenie tohto vozidla, ak ano ako to zaúčtovať, keď suma v tomto roku určite nepriesiahne 30.000,- Sk, lebo už sa nič podobné neplánuje.
Cisto moj nazor - ja by som upravila vstupnu cenu vozidla. Vsak rocny odpis budes ratat az v sumare za rok zo vstupnej ceny. Technicke zhodnotenie nad 30 tis. posudzujem az od druheho roku. Mala som totiz auta zaradovane v minulom roku a na jednom z nich som dodatocne dokupila komunikacne zariadenie a douctovala som to ako sucast vstupnej ceny. Auditorka mi na to nepovedala nic.Bolo to v pohode.
Paula
06.03.05,17:01
Tak ako vravíš Manual, chcem ho odpisovať 4 roky. Len mám zádrhel dať ho ako technické zhodnotenie k niečomu, čo nemá kartu. Aj tak by som to auto mala rada v majetku, veď na neho sú náklady účtované. Lenže na radu kedysi som rozpúšťala lízing 36 mesiacov cez NBO a minula som sa s účtom 022. Keby aspoň bola tá posledná faktúra hoci za korunu, na 022 by som to rádio prilepila :) .
Evanka
06.03.05,17:03
Evanka, veď Paula ho nechce dať jednorázovo ako VOD. U mňa pri kúpe autorádia ako technickom zhodnotení OA a odpisovaní neboli pri kontrole problémy.
Pekný večer...Manual, to som pochopila, ale poznam pripady, kedy dodatocne zakupene radio neuznali. Odovodnovali to, ze taky isty prijem by si dosahoval aj keby si v aute radio nemal. Netvrdim, ze zdielam ten isty nazor. Ale zial, to je skusenost. Iba odovzdavam.
Paula
06.03.05,17:08
Evanka, myslíš tak, že by malo byť pripočítateľnou položkou k ZD?
dom
06.03.05,17:23
Prosím, poraďte mi, ako mám zaradiť a odpisovať autorádio nad 30.000,-, keď bolo kúpené do OA, ktorého lízing sa v r. 2004 nekončil kúpou za zost.cenu(ani za korunu, nemám ho zaradené v majetku, pretože neviem ako :) ) .

Píšete, že lízing sa nekončil kúpou za zostatkovú cenu. Ale v majetku ho máte, netreba ho i tak zaradiť na kartu napr. v lízovanej cene , respektíve v reprodukčnej, a aj zaúčtovať na 02 a oprávky 08.
Podľa mňa autorádio nemusí byť nedaňovým nákladom, keď presvedčíme daniarov, že pri pracovných cestách musíme počúvať napr. stav na cestách, na hran. priechodoch a pod.
Manual
06.03.05,17:25
Manual, to som pochopila, ale poznam pripady, kedy dodatocne zakupene radio neuznali. Odovodnovali to, ze taky isty prijem by si dosahoval aj keby si v aute radio nemal. Netvrdim, ze zdielam ten isty nazor. Ale zial, to je skusenost. Iba odovzdavam.Prepáč, nedá mi to ešte pár slov. Viem, že máš skúsenosť, ale ich názor nemá oporu v zákone, pretože zákon o DZP hovorí aj o technickom zhodnotení. Podla ich názoru, by sa žiadny HIM nemohol zhodnocovať - "pretože to nemá vplyv na príjem firmy..." aká je to logika??? Veď podnikatel investuje vlastné financie.
Pekný večer želám...
Paula
06.03.05,17:42
Mne dve daň. poradkyne to rádio odsúhlasili, len DPH som neuplatnila (čoby príslušenstvo)....
Manual
06.03.05,17:44
Mne dve daň. poradkyne to rádio odsúhlasili, len DPH som neuplatnila (čoby príslušenstvo)....To je ono...
Evanka
06.03.05,17:50
Prepáč, nedá mi to ešte pár slov. Viem, že máš skúsenosť, ale ich názor nemá oporu v zákone, pretože zákon o DZP hovorí aj o technickom zhodnotení. Podla ich názoru, by sa žiadny HIM nemohol zhodnocovať - "pretože to nemá vplyv na príjem firmy..." aká je to logika??? Veď podnikatel investuje vlastné financie.
Pekný večer želám...Uplne s tebou suhlasim. Napisala som tu iba skusenost. Takze Paula, beriem spat, daj do nakladov a bojuj! Mate uplnu pravdu, ze by to malo byt uznatelne.