sybila3
10.04.07,11:12
Ahojte, prosím Vás o radu? Prišiel teraz za mnou jeden pánko, či mu spravím daňové priznanie, som sa zasmiala, že je po termíne, on že nevadí. Že on si neviedol nič celý rok, má len bločky, nejaké zálohové faktúry, neodovzdával ani štvrťročné priznania k dph? Ani nevedel povedať, či JU alebo PU, ale je živnostník, tak asi JU-čo vy nato? Ďalej ma zaujíma, či zálohové faktúry, sa zarátavajú do dph, alebo čo s nimi, lebo ako? čo mi poradite?
Ja som mu len povedala, nech mi donesie, všetko, čo k tomu má-bločky, faktúry, výpisy z účtu. A že večer ked to pozriem, uvidím.
liba2
10.04.07,09:28
Pokiaľ na faktúrach vyčíslil dph, tak by ju mal aj odviesť.
Ala
10.04.07,09:35
Ak je platiel DPH, tak mu treba podat vykazy DPH /bohužial dvetisicky ho neminu za 1 ks/. Ak vystavil zalohovu fakturu a bola uhradená, tak bol povinny vystavit fakturu-vyuctovanie zalohovej faktury, ak on platil zalohu, tak opacne. Do dane z prijmov sa zalohove faktury neuvadzajú, nemá to vplyv na zaklad dane.
Aljok
10.04.07,09:43
ZoDPH
§ 19
Daňová povinnosť
pri dodaní tovaru a služieb
(4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.
Paula
10.04.07,10:09
Ahojte, prosím Vás o radu? Prišiel teraz za mnou jeden pánko, či mu spravím daňové priznanie, som sa zasmiala, že je po termíne, on že nevadí. Že on si neviedol nič celý rok, má len bločky, nejaké zálohové faktúry, neodovzdával ani štvrťročné priznania k dph? Ani nevedel povedať, či JU alebo PU, ale je živnostník, tak asi JU-čo vy nato? Ďalej ma zaujíma, či zálohové faktúry, sa zarátavajú do dph, alebo čo s nimi, lebo ako? čo mi poradite?
Ja som mu len povedala, nech mi donesie, všetko, čo k tomu má-bločky, faktúry, výpisy z účtu. A že večer ked to pozriem, uvidím.


mimotemy ...ešte, že vie aspoň to, že je živnostník......na toto by som nemala ani silu ani odvahu ;) .....aj do tmy ma môžte poslať :)
sybila3
10.04.07,10:26
Takže čo by som sa nato nemala dať? A aké účto by tam malo byť myslím, že JU, nie?
No uvidím, pozriem mu večer tie papiere a uvidím. Ale že ho to vyše roka netrápilo? moje nervy.