fipina
10.04.07,10:50
Exekútori nás ako zam-teľa čoraz častejšie bombardujú žiadosťami o doručenie exekúcii pre zamestnancov. Máme pocit, že robíme prácu za nich, stojí nás to čas a peniaze (máme prevádzky aj v iných okresoch). Môžeme sa nejako brániť? Patrí do súčinnosti pri výkone rozhodnutia aj doručovanie?
fipina
10.04.07,09:49
Nikto mi neporadí?
katarina.j
10.04.07,12:28
Dľa mojho názoru- NIESTE povinný doručovať svojím zamestnancom zásielky a pod. Ste povinnný začať strhavať exekúciu z platu ale v žiadnom prípade Nemusíte za nimi behať s poštou. Inak je to nejaké čudné, lebo čo ja poznám takéto prípady, tak exekútori posielajú policajtov aby odovzdali takúto poštu.
fipina
10.04.07,12:40
Áno, aj s tým sme sa už stretli. Ale v poslednej dobe nám často chodia takého zásielky. Tiež si myslím, že nie sme ani pošta ani policajný orgán, máme kopu inej práce ako naháňať zamestnancov. Obťažuje nás to, no nechceli by sme niečo porušiť alebo zanedbať, preto sa obraciam na Váš odborný názor a skúsenosti.
Vopred ďakujem.
anaman
10.04.07,12:44
Súčinnosť a doručovanie sú dva rozdielne pojmy. Zamestnávateľ nemá žiadnu povinnosť danú zákonom, aby doručoval exekútorskú poštu svojmu zamestnancovi. Prvá pošta, ktorú exekútor doručuje povinnému je predsa Upovedomenie o začatí exekúcie a k tomu môže zo zákona povinný podať námietky. Exekučný príkaz sa vydáva až po zamietnutí námietok resp. po márnom uplynutí času na podanie námietok. Dávam do pozornosti ustanovenie § 66 a násl. exekučného poriadku.