vanilka
10.04.07,11:30
Ahojte vsetci chcela by som sa informovat ohladom cerpania soc. fondu, mali sme v praci opekacku mohli by sa blocky z nej /nakup masa, piva, plastovych poharov atd./ Je to mozne? a ak ano a tna tych blockoch je aj DPH mozem si ho uplatnit?

Dakujem
Tweety
10.04.07,09:47
Ahojte vsetci chcela by som sa informovat ohladom cerpania soc. fondu, mali sme v praci opekacku mohli by sa blocky z nej /nakup masa, piva, plastovych poharov atd./ Je to mozne? a ak ano a tna tych blockoch je aj DPH mozem si ho uplatnit?

Dakujem
Opekačku aj s dph rozpočítať na každého opekaného:--- a zdaniť.:cool:
daniek
10.04.07,10:02
v žiadnom prípade nie je nárok na odpočítanie dph pri čerpaní sociálneho fondu.
vanilka
10.04.07,10:27
dakujem za pomoc s tym dph som si to myslela len som sa chcela uistit takze to zauctujem do dennika ako dph neovplyvnujuce v danej sume a zaroven mi to program zaradi medzi vydavky ovpl ZD
Tweety
10.04.07,10:30
dakujem za pomoc s tym dph som si to myslela len som sa chcela uistit takze to zauctujem do dennika ako dph neovplyvnujuce v danej sume a zaroven mi to program zaradi medzi vydavky ovpl ZD
Ak to bude zo SF tak to budú VNOZD.
vanilka
10.04.07,11:14
tak potom ako sa to zdani? nerozumiem
Tweety
10.04.07,11:15
tak potom ako sa to zdani? nerozumiem
Zdaní sa to jednotlivým zamestnancom v ich mzde, ako nepeňažné plnenie.
vanilka
10.04.07,11:22
aha a ak zamestnanci neplatia dan kedze maju len minimalnu mzdu?
Tweety
10.04.07,11:24
aha a ak zamestnanci neplatia dan kedze maju len minimalnu mzdu?
AK im daň nevyjde, pretože NČ je vyššia ako samotná mzda plus nepeňažné plnenie podielahajúce zdaneniu, nie je problém. Podstatná je skutočnosť, že to budú mať zahrnuté k mzde na zdanenie.
vanilka
10.04.07,11:33
takze ak tomu spravne rozumiem tak celkovu sumu daneho cerpania rozpocitam na zamestnancov a navysim ich VZ ? a dam danu sumu do PD ako cerpanie soc fondu
Tweety
10.04.07,11:40
takze ak tomu spravne rozumiem tak celkovu sumu daneho cerpania rozpocitam na zamestnancov a navysim ich VZ ? a dam danu sumu do PD ako cerpanie soc fondu
Pripočítaš k mzde ako nepeňažné plnenie a zdaníš, nákup vecí zo SF bude aj s dph výdavkom NOZD, ako som už písala skôr.