petulo
27.01.05,11:41
Ahojte, rád by som vedel ako je to s brigádnikmy a ich príjmamy. Podľa zákona som aj ja zamestnanec, ale podľa zamestnávateľa som len brigádnik. Teda neplatí za mňa odvody ani zdravotné poistenie. Zdravotné si platím sám. Druhá otázka: dostávam mzdu očistenú o 19% daň z príjmov, ktorú mi strháva zamestnávateľ, môj príjem za mesiac nieje viac ako 6500 sk a za rok viac ako 19,2 násobok zivotného minima, chcem sa opýtať ak si podám DP FO za minulý rok, je možné že mi zaplatenú daň vrátia? Kedy spĺňam na to podmienky.
Ďakujem velmi pekne:)
Nike
27.01.05,14:48
Znamená to, že zamestnávateľ s tebou uzatvára dohodu o vykonaní práce?

Ak budeme hovoriť len o dani, a tvoj príjem je príjmom zo závislej činnosti (preto sa pýtam akú zmluvu máš) potrebuješ od zamestnávateľa " potvrdenie o vyplatenej mzde a zrazených preddavkoch na daň" a môžeš si podať daňové priznanie typA uplatniť odpočet na daňovníka a vysporiadať daň.

Ale moja odpoveď je len jedna z možností a striktne len na základe tvojej otázky.
Boaz
07.02.05,21:46
Vypytaj od zamestnavatela potvrdenie o vyplatenej mzde a zrazených preddavkoch na daň. Kup si danove priznanie - staci ti "A". Samozrejme, ze Ti zaplatenu dan vratia. Podla mna v plnom rozsahu, nezabudni si do odpoctov uplatnit aj zaplatene zdravotne poistenie. O preplatok musis pisomne poziadat.
SilviaS
19.02.09,08:31
Dobrý den poradáci:)
Prosím Vás veľmi pekne o pomoc máme dve študentky brigádničky,ktoré
u nás vo firme pracujú na dohodu o brig.práci študenta a teraz si chcú
podať daňové priznanie Typu A a nevieme ako to máme vypísať, aby to
bolo správne nevieme ktoré kolónky treba vypísať!!!
Daň bola vyberaná zrážkou...
Pomôžete prosím Vďaka pekne Silvia:)