bendži
10.04.07,19:06
Ahojte,

potrebujem vystaviť faktúru za službu, ktorú slovenský platca DPH dodal v Nórsku - ide o kladenie umelých športových povrchov v Nórsku (nie je členom EÚ, čiže ide o vývoz služby?).

Váham pri DPH - čo tu dať, ak 0% - oslobodenie na základe ktorého paragrafu.. alebo zdaniť 19% na Slovensku?

vopred ďakujem za rýchlu radu
bendži
10.04.07,17:32
Uvažujúc nad danou otázkou mala by som zrejme doplniť, že slovenský platiteľ DPH dodáva aj materiál ktorý je pri kladení športového povrchu použitý. Znamená to teda, že vlastne nejde o službu, ale o dodanie tovaru s montážou do krajiny mimo EÚ?
ALBO
11.04.07,07:14
No , potom podľa § 13/1/b miesto dodania je Nórsko a potom to nie je predmetom dane u nás.
pantani
12.04.07,07:42
Podla mojho nazoru Norsko patri do EU, ale to z tohto pohladu nic nemeni na sposobe riesenia dodanej sluzby, ktora sa samozdanuje v Norsku.
Vladimír Ozimý
12.04.07,07:50
norsko nie je členom EU takže ide podľa mňa táto služba nie je predmetom dane na území SR...
Monika Kováčová
12.04.07,07:57
Vývoz tovaru, par. 47 Zákona o DPH - oslobodenie.
pantani
12.04.07,08:37
To som z toho pako, fakt to Norsko neni v EU. Dalsi izolanti na svete popri svajciaroch, a to som si myslel ze skandinavci su taki spolocensky a sudzrny s europou :-)).
emgeton
12.04.07,09:28
Vývoz tovaru, par. 47 Zákona o DPH - oslobodenie.

Ak má byť nejaké plnenie oslobodené, muselo by byť predmetom dane. Dodanie tovaru s montážou (v popisovanom prípade) nemôže byť oslobodené od dane (podľa §47), pretože nie je predmetom dane (podľa §2).