MILP
11.04.07,07:20
Dobry den,
vcera som dostala do ruk fakturu, ktoru nam vystavil nas prenajimatel priestorov v obchodnom centre. Text faktury znie:
Fakturujeme Vám vstupny portal (dvere) v sume 40000,- Sk. Neviem, ako mam tuto fa zauctovat, aby to bolo jasnejsie, tato suma nam bude vratena pri ukonceni najomnej zmluvy. Je to vlastne iba taky preddavok, keby sa dvere rozbili alebo inym sposobom poskodili. A potom sa jedna este o vyfakturovanie obchrannych prvkov proti kradezi v sume 7000,- Sk. Dakujem za rychlu radu.
ucetni_fantozzi
11.04.07,05:30
pozriet sa na fakturu v kontexte zmluvy. ak skutocne ide o zabezpeku pre pripad poskodenia, poziadat dodavatela, aby fakturu formuloval presnejsie (t.j. v sulade so zmluvou) - ak to je zabezpeka, ma to charakter zalohy, resp. pohladavky...
Paula
11.04.07,05:31
Dobry den,
vcera som dostala do ruk fakturu, ktoru nam vystavil nas prenajimatel priestorov v obchodnom centre. Text faktury znie:
Fakturujeme Vám vstupny portal (dvere) v sume 40000,- Sk. Neviem, ako mam tuto fa zauctovat, aby to bolo jasnejsie, tato suma nam bude vratena pri ukonceni najomnej zmluvy. Je to vlastne iba taky preddavok, keby sa dvere rozbili alebo inym sposobom poskodili. A potom sa jedna este o vyfakturovanie obchrannych prvkov proti kradezi v sume 7000,- Sk. Dakujem za rychlu radu.

Ak je to na základe zmluvy (predpokladám, že je to zmluvne ošetrené) skutočne preddavok, potom sa mi nevidí text na faktúre - účtujú vám rovno vstupný portál .... faktúra je "zálohová"? A ochranné prvky ako? Po vašom prípadnom odchode ich od vás zasa odkúpia? Celá budúcnosť by mala byť v zmluve.
MILP
11.04.07,05:42
Ochranne prvky su uz nase. A fa na vstupny portal nie je zalohova, dokonca je na tie dvere vycislena DPH. Takze vobec neviem, ako na to....Prosim o radu.
durisovad
11.04.07,12:11
Ja by som poziadala majitela, aby fakturoval vstupne dvere ako majetok, ale v zmluve by som dohodla, ze po skonceni najmu ich odo mna v plnej hodnote odkupi. A tiez by som dohodla sposob odpisovania a pripadnych oprav.