pupavienka
11.04.07,09:32
Ahojte,
mám zamestnankyňu, ktorá je na pretrvávajúcej PN od októbra dodnes. Dňa 5.3.2007 jej skončila platnosť pracovnej zmluvy (bola na dobu určitú). Je možné, aby bol jej ukončený pracovný pomer bol počas dlhotrvajúcej PN??? Neplatí tuná ochranná doba?
A ako jej mám potom prerátať zostatok dovolenky, aby sa jej preplatila? Nekráti sa náhodou nejako?
A ešte "perlička": na sociálnej poisťovni je už odhlásená k 5.3.2007, no nevedno, kto jej podpísal odhlášku...
Tweety
11.04.07,07:33
Ahojte,
mám zamestnankyňu, ktorá je na pretrvávajúcej PN od októbra dodnes. Dňa 5.3.2007 jej skončila platnosť pracovnej zmluvy (bola na dobu určitú). Je možné, aby bol jej ukončený pracovný pomer bol počas dlhotrvajúcej PN??? Neplatí tuná ochranná doba?
A ako jej mám potom prerátať zostatok dovolenky, aby sa jej preplatila? Nekráti sa náhodou nejako?
A ešte "perlička": na sociálnej poisťovni je už odhlásená k 5.3.2007, no nevedno, kto jej podpísal odhlášku...
PP končí dobou určitou. PN nie je prekážkou, ani OD tu neplatí. PN sa kráti za prvých 100 dní o 1/12, a potom za každých 22 dní tiež o 1/12. Ak bola odhlásená k 5.3.,vtedy PP aj skončil, ak nechcete PZ predlžiť.
pupavienka
11.04.07,07:46
PZ nechceme predĺžiť. Takže jej len preplatiť dovolenku a s ňou sme skončili...
Možeme jej preplatiť aj zostávajúcu dovolenku z minulého roka? "Nestihla" ju vyčerpať, keďže maródila...
Ďakujeeem :-) Pomohla si mi:-)
Tweety
11.04.07,07:49
PZ nechceme predĺžiť. Takže jej len preplatiť dovolenku a s ňou sme skončili...
Možeme jej preplatiť aj zostávajúcu dovolenku z minulého roka? "Nestihla" ju vyčerpať, keďže maródila...
Ďakujeeem :-) Pomohla si mi:-)
Áno, preplatíte ju pri ukončení PP, to je povinné.Krátiť nebudete, pretože to nebolo 100 dní.
pupavienka
11.04.07,07:56
a ešte ma napadla takáto vec:
prvá maródka bola od 13.10-31.10. a ďalšia začala od 1.11. a trvá doteraz. Za mesiac november jej NEPRINÁLEŽÍ preplatenie od zamestnávateľa prvých 10 dní, že? Ale jej to ďalej prepláca Sociálka, že? Je to ako pokračovanie maródky, mám pravdu?
VERONIKA6
11.04.07,08:04
Píšeš, že ďalšia maródka jej začala 1.11.2006. Pokiaľ bola tá predchádzajúca maródka ukončená a 1.11.2006 začala nová, preplácaš znovu prvých 10 dní.
Tweety
11.04.07,08:04
a ešte ma napadla takáto vec:
prvá maródka bola od 13.10-31.10. a ďalšia začala od 1.11. a trvá doteraz. Za mesiac november jej NEPRINÁLEŽÍ preplatenie od zamestnávateľa prvých 10 dní, že? Ale jej to ďalej prepláca Sociálka, že? Je to ako pokračovanie maródky, mám pravdu?
Pri prvej aj druhej za prvých 10 dní mala dostať náhradu príjmu počas PN, potom už prepláca SP nemocenské..