Dan1
11.04.07,10:59
Mám takú možno natvrdlú otázku, ale chcem sa ubezpečiť, nakoľko z DPH nepracujem tak neviem. Firme hrozí, že v apríli 2007 dosiahne príjem za 12 mesiacov celkom 1.600.000,-Sk. Viem, že je potrebné sa prihlásiť na daňák za plátcu DPH. ale chcela by som vedieť, či sa bude DPH odvádzať aj z tej poslednej 100tis. Sk faktúry, ktorá spôsibila presah tej hranice na plátcu DPh, alebo sa bude DPH odvádzať až z príjmov po registrácii za plátcu DPH? Ďakujem za objasnenie.
petovsan
11.04.07,09:06
Mám takú možno natvrdlú otázku, ale chcem sa ubezpečiť, nakoľko z DPH nepracujem tak neviem. Firme hrozí, že v apríli 2007 dosiahne príjem za 12 mesiacov celkom 1.600.000,-Sk. Viem, že je potrebné sa prihlásiť na daňák za plátcu DPH. ale chcela by som vedieť, či sa bude DPH odvádzať aj z tej poslednej 100tis. Sk faktúry, ktorá spôsibila presah tej hranice na plátcu DPh, alebo sa bude DPH odvádzať až z príjmov po registrácii za plátcu DPH? Ďakujem za objasnenie.
Po presiahnutí obratu 1.500.000,- Sk za posledných 12 kalend. mesiacov ste povinní do 20. dňa kalend. mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom ste tento obrat prekročili podať daň. úradu žiadosť o registráciu k DPH. Dňom uvedeným v osvedčení o registrácii pre DPH sa stávate platiteľmi tejto dane, t.z., že až týmto dňom uskutočňujete svoje zdaniteľné plnenia. Do tohto dátumu vystavujete svoje faktúry bez DPH, a taktiež nemáte nárok na odpočet DPH z prijatých plnení.
Dan1
11.04.07,09:09
Ďakujem veľmi za rýchlu pomoc.
betka
11.04.07,09:14
Keď sa presiahne obrat 1,5 mil. (dosiahne sa za najviac 12 predchádzajúcich posebe nasle.mes.) je povinnosť registrovať sa za plátcu DPH. Podáte žiadosť o registráciu, do 20.dńa kal. mesiaca po mesiaci, kedy ste dosiahli obrat. S DPH robím, keď ma zaregistrujú, keˇd budem mať pridelené IČ DPH.
Ak nebudem ešte mať na FA nebude daň.
Tým obratom sa myslí povinnosť registrácie. Nie že keď presiahnete sumu niečo nad 1,5 mil. už musíte na FA uvádzať DPH..., to nie .., až keď zaregistrujú...
asta
23.05.07,07:34
Ako je myslený § 9 DPH ? Výnosy resp. príjmy bez dane ? To znamená, že ako neplatca DPH by som sa mal registrovať až keď výnosy resp. príjmy presiahnem 1500000,- + 19% = 1784000,- Sk ?