Majula
11.04.07,11:00
Prosím o radu. Ako má byt vystavená faktúra z CZ za prenájom kamionov slovenskej firme? Obidve aj česká aj slovenská firma sú platcami DPH, česká nie je zaregistrovaná v SK a slovenská nie je ako platca DPH zaregistrovaná v CZ. Dakujem
ALBO
11.04.07,12:10
česi prenajímajú kamion slovakovi, potom s českou DPH. U nás je to v § 15/8/f. Pri dop. pr. teda nie je miesto dodania Slovensko (nie je sídlo odberatela ako je to podľa § 15/7 lebo je tam "okremDP".

česi to majú vo svojom zákone v § 10/6/f
Majula
11.04.07,12:41
Dakujem, musím si preštudovat ten zákon
Majula
11.04.07,13:29
Ešte ma tak napadlo, čo s tou DPH, ktorá bude na fa z CZ?
ALBO
11.04.07,13:41
Ešte ma tak napadlo, čo s tou DPH, ktorá bude na fa z CZ?

O tú požiadajte na DU Praha cez tlačivo. Obdoba našeho § 56.
sta
02.05.07,07:39
Chcela by som Vás poprosiť o radu.
Prenajímame si nákladné auto od CZ firmy (platca DPH v ČR), my sme SKK firma (platca DPH v SR). Česká firma by nám mala fakturovať nájomné s českou DPH, ktorú si potom my môžeme požiadať od českého daňového úradu.
Pozerala som si §44 Zákona o DzP a nie som si istá, či som dobre pochopila nasledujúci odsek:
§44:
(4) Platiteľ príjmu nezrazí sumu na zabezpečenie dane podľa odseku 2, ak daňovník predloží potvrdenie od správcu dane, že platí preddavky na daň podľa § 34 alebo § 42, ak správca dane nerozhodne inak.

Čiže ak mi česká firma predloží potvrdenie od jej správcu dane, že v ČR platí preddavky na daň z príjmu, nebudeme musieť ovdádzať zabezpečovaciu daň nášmu DÚ? :o
Milan Benka
02.05.07,08:07
Chcela by som Vás poprosiť o radu.
..........................
Pozerala som si §44 Zákona o DzP a nie som si istá, či som dobre pochopila nasledujúci odsek:
§44:
(4) Platiteľ príjmu nezrazí sumu na zabezpečenie dane podľa odseku 2, ak daňovník predloží potvrdenie od správcu dane, že platí preddavky na daň podľa § 34 alebo § 42, ak správca dane nerozhodne inak.

Čiže ak mi česká firma predloží potvrdenie od jej správcu dane, že v ČR platí preddavky na daň z príjmu, nebudeme musieť ovdádzať zabezpečovaciu daň nášmu DÚ? :o

Česká firma by musela platiť preddavky správcovi dane v SR, nie českému v ČR.

Mimochodom, sme v téme DPH, nie daň z príjmu.
sta
02.05.07,08:11
ďakujem za odpoveď :)

Ospravedlňujem sa, že som mimotemy ale hľadala som vhodnú tému podľa názvu a nevšimla som si, že je to v DPH :o Skúsim pohľadať niečo v DzP.