AlaNR
11.04.07,10:03
Zasa si na mňa tie potvory vymysleli jednu habaďúru:

Pracovníci z dvoch firiem (mimochodom otec so synom) boli na služobnej ceste. Pri vybavovaní víz nám na velvyslanectve dali spoločný doklad pre obidvoch, pretože majú rovnaké meno a na veľvyslanectve ich nenapadlo povedať, že potrebudú dva doklady, pretože sú zamestnaní v rôznych firmách.

Teraz mám v ruke doklad na víza, kde je uvedený 2x poplatok a potrebujem jeden poplatok prefakturovať.

Mám to považovať ako poskytnutú službu a vyfakturovať to s DPH?
Alebo to môžem fakturovať bez DPH?

Diky za radu!
Ala NR
pantani
12.04.07,09:09
V súlade s § 69 ods. 1 zákona o DPH platiteľ, ktorý dodáva tovar alebo službu v tuzemsku je povinný platiť daň. V prípade ak zdaniteľná osoba pri obstaraní služby koná vo svojom mene, ale na účet inej osoby (§ 9 ods. 4 zákona o DPH), potom na účely DPH platí, že obstarávateľ je prijímateľom a zároveň aj poskytovateľom obstaranej služby a svoju odmenu za obstaranie služby osobitne nezdaňuje, ale zahrnie ju do ceny obstaranej služby. Ide najmä o obstaranie služby na základe komisionárskej zmluvy.
Z uvedeného vyplýva, že pri refakturácii služby, ktorá je predmetom dane z pridanej hodnoty, platiteľ dane uplatňuje k cene dodanej služby daň bez ohľadu na skutočnosť, že prvý dodávateľ nebol platiteľom DPH.
nika.sum
17.07.11,18:37
Je to uz starsia tema, ale chcela by som sa spytat, lebo z odpovede som to nepochopila. Poplatok za víza sa fakturuje s DPH? Nie su poplatky za viza oslobodene? Aky § pouzit?
nika.sum
18.07.11,04:21
Prosim neviete mi poradit?
nika.sum
17.08.11,11:56
Je to uz starsia tema, ale chcela by som sa spytat, lebo z odpovede som to nepochopila. Poplatok za víza sa fakturuje s DPH? Nie su poplatky za viza oslobodene? Aky § pouzit?

Prosim Vas neviete mi odpovedat? Je poplatok za vybavanie viz oslobodene. Ide o poplatok, kt. bude vybavovat firma mimo EU nasledne fakturovat slovenskej firme a ta refakturovat do IČŠ. Takze v prvom rade budem mat problem ci samozdanit a potom podla akeho paragrafu fakturovat odberatelovi z ICS. Prosim poradte ak mate skusenost alebo vedomosti.
nika.sum
18.08.11,06:25
Nikto neviete nic o vizach?