sway
27.01.05,12:55
Prosím máte niekto tabuľku - sadzby dane z mot. vozidiel, kde nájdem výšku dane z mot. vozidla akú :rolleyes: :eek: mám uhradiť?? - alebo odkaz kde to nájsť??? - dííííííííík
saman
27.01.05,11:59
mam ju pred sebou z poradcu podnikatela, povedz aky si kraj a kolko mas cm3
Daphne
27.01.05,12:04
evulik
27.01.05,12:33
a mne by niekto samansky sarmantne mohol pomoct so sadzbami pre tahace a naves ... som z toho jelen
Dakujeeem
saman
27.01.05,12:44
V prilohe posielam oscanovanu tabulku, snad vam to pomoze!
sway
27.01.05,17:29
:) :D :p :o :) :D
V prilohe posielam oscanovanu tabulku, snad vam to pomoze!

bola som potom už mimo net - móóóóó vďaka - toto som potrebovala - spm šťastná že vás všetkých mám!!!
sladká lentilková odmena: :p ;) :D :o :) :p :( :D :o :) :D :p :D :) :o :D
kurierko
18.04.05,13:43
Sadzobnik moc pomohol. Dakujem. Pekny den. Juraj
luba3
18.04.05,14:18
Prosím Vás o radu.
Združenie FO 2 členovia.Jeden člen vzal na leasing na svoje IČO 21.3.2005 Jeep Mitsubishi Pajero kat.N1.Dnes im pridelili značky.Musia zaplatiť daň z mot.vozidla,ak si nechcú dávať do nákladov PHM,ani odpočítavať DPH z bločkov PHM.Len budú platiť leasing.splátky.
Zita5
18.04.05,14:21
Musia zaplatiť aj cestnú daň . Pokiaľ nie , tak splátky si nemôžu uplatniť vo výdavkoch /nákladoch/ .
ALDA
18.04.05,14:40
Prosím Vás o radu.
Združenie FO 2 členovia.Jeden člen vzal na leasing na svoje IČO 21.3.2005 Jeep Mitsubishi Pajero kat.N1.Dnes im pridelili značky.Musia zaplatiť daň z mot.vozidla,ak si nechcú dávať do nákladov PHM,ani odpočítavať DPH z bločkov PHM.Len budú platiť leasing.splátky.

Veď píšeš,že si ho vzal na svoje IČO.Potom je auto v podnikaní, takže musí
zaplatiť daň z mot. vozidiel.
Zita5
18.04.05,14:43
ALDA já keď si auto zoberiem na svoje IČ tak nie je to podmienené , že ho musím dať do majetku , to je moje rozhodnutie . Žiadny zákon mi neprikazuje tak urobiť . Ale keď sa rozhodnem , že áno , tak cestnú daň zaplatiť som podľa zákona povinná , pokiaľ si uplatňujem na také auto zahrnuté v majetku výdavky .A splátky lízingu sú týmto pre mňa výdavky .
ALDA
18.04.05,15:11
ALDA já keď si auto zoberiem na svoje IČ tak nie je to podmienené , že ho musím dať do majetku , to je moje rozhodnutie . Žiadny zákon mi neprikazuje tak urobiť . Ale keď sa rozhodnem , že áno , tak cestnú daň zaplatiť som podľa zákona povinná , pokiaľ si uplatňujem na také auto zahrnuté v majetku výdavky .A splátky lízingu sú týmto pre mňa výdavky .
Ale asi ho budú používať na podnikanie, tak som to mylela,takže musi platiť
daň z MV.Nie?/aj keď nie je v majetku/.
Už nehovoriac o tom leasingu!
Zita5
18.04.05,15:18
Ale asi ho budú používať na podnikanie, tak som to myslela,takže musi platiť
daň z MV.Nie?/aj keď nie je v majetku/.
Už nehovoriac o tom leasingu!
Já som okomentovala tvoj príspevok ohľadom toho IČ , že to nemusí byť vždy tak .Myslela som tým to , že sú aj ľudkovia , ktorý kúpia na lízing motorové vozidlo len kvôli tomu , aby im prešiel lízing , čo sa týka výšky príjmu atď . / čisto zo špekulácie /, splácali by ho , ale by o ňom neúčtovali . Vtedy CD neplatia .

Pokiaľ o príslušnom aute budú účtovať tak jasné , že musia platiť CD . A v neposlednom rade musia viesť aj evidenciu jázd a taktiež aj spotrebu PHM .
ALDA
18.04.05,15:26
OK dík, už som sa nalakala!
Ahoj prajem veľa dobrých rád a pochopení.
Vevey
28.04.05,14:05
Musia zaplatiť aj cestnú daň . Pokiaľ nie , tak splátky si nemôžu uplatniť vo výdavkoch /nákladoch/ .
Coze? Treba zaplatit aj cestnu dan aj dan z motorovych vozidiel?
lenkak
28.04.05,16:40
Najprv bola cestná daň potom sa to premenovalo na daň z motorových vozidiel. Cestná daň je starší názov.
Vevey
08.06.05,05:05
Dakujem, Lenka. Nasla som i letacik z DU, ktory zacínal: od 1.1.2005 dan v MV nahradza cestnu dan...