Žabinka
11.04.07,11:03
Pozdravujem všetkých a zároveň prosím o radu. Auto bolo kúpené na leasing v januári, doba nájmu 36.mes., rovnomerne sa leasingovo odpisuje 3 roky-prev.r.. Daňovo sa odpisuje 4 roky. Vo výkaze o majetku a záväzkoch sa ponižuje hodnota HIM o ktorý odpis-leasingový alebo daňový? A je rozdiel v odpisovaní a uvádzaní údajov vo výkaze o maj. a záv. keď je uvedený v TP ako vlastník leasing. spoločnosť, alebo prenájomca? Ďakujem za pomoc.
evina
11.04.07,09:10
Pozdravujem všetkých a zároveň prosím o radu. Auto bolo kúpené na leasing v januári, doba nájmu 36.mes., rovnomerne sa leasingovo odpisuje 3 roky-prev.r.. Daňovo sa odpisuje 4 roky. Vo výkaze o majetku a záväzkoch sa ponižuje hodnota HIM o ktorý odpis-leasingový alebo daňový? A je rozdiel v odpisovaní a uvádzaní údajov vo výkaze o maj. a záv. keď je uvedený v TP ako vlastník leasing. spoločnosť, alebo prenájomca? Ďakujem za pomoc.

1. V JÚ sa odpisuje daňovo. Leassing odpisuješ /istinu/ do prevádzkovej réžie 36. mesiacov.
2. Podľa bodu 1. vidíš, že vo výkaze je zostatková hodnota daňová
3. Nie je žiadny rozdiel, u každého leassingu je v TP uvedená leass. spoločnosť, v skutočnosti je auto majetkom lízing. spoločnosti, až do ukončenia leassingu a odpredaja predmetu leassingu nájomcovi.
helas
30.04.07,08:20
Dobrý deň, tiež mám lízing na 36 mesiacov, môžem aj v PÚ odpisovať len tri roky, alebo musím štyri. Ďakujem
Milan Benka
30.04.07,08:34
Dobrý deň, tiež mám lízing na 36 mesiacov, môžem aj v PÚ odpisovať len tri roky, alebo musím štyri. Ďakujem

Daňovo 36 mes., účtovne podľa odpisového plánu.
helas
01.05.07,06:21
Ďakujem, myslela som si