Kukuč
11.04.07,12:20
Prosím Vás chcela by som sa opýtať, lebo na všetky ? otázky som našla odpovede, len nie nato, čo potrebujem len ja? Obňúrala som všetko ohľadom leasingu, ďakujem všetkým tým dušičkám, ktoré to vedia a pomáhajú ťažko chápajúcim, aj výpočtami aj dobre mienenými radami. Potrebujem vedieť ako to je s leasingom, keď zmluva je uzatvorená na 24 mesiacov. Istina sa dáva do nákladov za obdobie tých 24 mesiacov? Alebo sa aj to musí rozpočítať na obdobie nejakých koľkých ? mesiacov.Neviem nikde nájsť koľko musí trvať. Čítala som, že najmenej 3 roky ale platí to ? alebo platilo?
Moja druhá otázka znie: V minulom roku bol neplatca DPH. Má jednoduché účtovníctvo.Prihlásil sa ako platca DPH od januára - teraz ako štvrťročný platca DPH ide robiť DPH. Môžem mu odpočítať daň zo zásob pri registrácií za platcu DPH podľa inventúry k 31. 12. 2006? Majetok nemal žiadny, teda myslím nad 30 000, Sk a ten dal jednorazovo do nákladov. Ďakujem za odpovede. Nováčik
betka
11.04.07,17:26
Ak sa jedná o leasing, o kt. nám hovorí ZDP, musí byť najmenej na 36 mesiacov. Keďže máte utatvorený prenajom na 24 mesiacov nejde o klas. lizing, ale nákup na splátky...
Zákon nám hovorí, že finančným prenájmom je obstaranie hmotného majetku, kde má vlastnícke právo prejsť bez zbytočného odkladu po skončení nájmu na nájomcu a doba trvania nájmu je najmenej 60% doby odpisovania, t.j.:
1.0S- min. doba prenájmu 36 mesiacovň
2.0S- min 43.2 mes.
3.0S - min 86,4 mes.
4.0S - min. 144 mes.
Anja111
11.04.07,17:43
Prosím Vás chcela by som sa opýtať, lebo na všetky ? otázky som našla odpovede, len nie nato, čo potrebujem len ja? Obňúrala som všetko ohľadom leasingu, ďakujem všetkým tým dušičkám, ktoré to vedia a pomáhajú ťažko chápajúcim, aj výpočtami aj dobre mienenými radami. Potrebujem vedieť ako to je s leasingom, keď zmluva je uzatvorená na 24 mesiacov. Istina sa dáva do nákladov za obdobie tých 24 mesiacov? Alebo sa aj to musí rozpočítať na obdobie nejakých koľkých ? mesiacov.Neviem nikde nájsť koľko musí trvať. Čítala som, že najmenej 3 roky ale platí to ? alebo platilo?
Moja druhá otázka znie: V minulom roku bol neplatca DPH. Má jednoduché účtovníctvo.Prihlásil sa ako platca DPH od januára - teraz ako štvrťročný platca DPH ide robiť DPH. Môžem mu odpočítať daň zo zásob pri registrácií za platcu DPH podľa inventúry k 31. 12. 2006? Majetok nemal žiadny, teda myslím nad 30 000, Sk a ten dal jednorazovo do nákladov. Ďakujem za odpovede. Nováčik
A k druhej otázke:
Áno, môžeš mu odpočítať DPH zo zásob podľa inventúry k 31.12.2006. Prílohou budú faktúry, na základe ktorých bol tento tovar obstaraný. Samozrejme faktúry musia spĺňať všetky náležitosti, podľa Zákona o DPH.
Kukuč
12.04.07,05:51
Ďakujem a teraz čo s tým ako to mám účtovať? Ako dať do nákladov. Je to všetko rozpísané ako na leasingovú zmluvu. Budem rada, keď mi pomôžete. Už som z toho mako. Nováčik.