1janka
11.04.07,16:34
ahojte poradáci, akurát som sa dozvedela od jednej danovej poradkyni, ktorá bola na školení pred pár dnami že stravné pre podnikateľov sa uznáva len tých 55%...viete o tom niekto niečo?
Tweety
11.04.07,14:44
ahojte poradáci, akurát som sa dozvedela od jednej danovej poradkyni, ktorá bola na školení pred pár dnami že stravné pre podnikateľov sa uznáva len tých 55%...viete o tom niekto niečo?
Je to poplašná, nepravdivá správa.
Paula
11.04.07,14:49
Zákonom č. 688/2006 Z.z., ktorý novelizoval zákon o dani z príjmov, bola vykonaná zmena ustanovenia § 19 ods. 2 písm. p). S účinnosťou od 1. januára 2007 sa za daňový výdavok považuje stravné vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške ustanovených na kalendárny deň pre časové pásmo 5 až 12 hodín podľa zákona č. 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách v znení neskorších predpisov. Aj naďalej zostáva v platnosti, že stravné podľa § 19 ods. 2 písm. p) daňovník nemôže uplatniť do daňových výdavkov vtedy, ak mu súčasne vzniká nárok na príspevok na stravovanie podľa ZP v súvislosti s výkonom závislej činnosti alebo ak uplatňuje výdavky (náklady) na stravovanie podľa § 19 ods. 2 písm. e) zákona o dani z príjmov. Naďalej tiež platí, že výdavky vynaložené na stravné musí daňovník preukázať dokladom o nákupe stravných lístkov, stravovacích poukážok a pod. Nejde teda o paušálne uplatňovanie výdavkov, ale o ich uplatňovanie v súlade s § 19 ods. 1 zákona o dani z príjmov

.....o percentách tu zmienka nie je:)
Melnick
11.04.07,15:07
ahojte poradáci, akurát som sa dozvedela od jednej danovej poradkyni, ktorá bola na školení pred pár dnami že stravné pre podnikateľov sa uznáva len tých 55%...viete o tom niekto niečo?
Janka ,už sa s ňou nikdy neraď .:) :) :)
Jozef Mihál
11.04.07,15:21
1janka
11.04.07,16:02
dakujem za odpovede, potešili ste ma...:) a nebudem sa radiť s nou už nikdy...:D , radšej tu s vami...:)
katarina.j
12.04.07,20:10
No tá pani daňová poradkyňa musí byť asi nejaká vymletá , inak neviem čo si o nej myslieť
betka
13.04.07,06:02
Nie každý daňový poradca vie o všetkom, môže byť dobrý v určitých smeroch, a v niektorých oblastiach má medzery. Priznám sa, nemala by som to vravieť, ale ešte ani raz som si na porade neotvorila mzdovú oblasť, mám v nej medzery a veťké, ak si chcem niečo naštudovať, odložím to radšej na druhý deń
ivni
14.04.07,20:45
Aj ja som to čítala ze len 55 % ide do nákladov časopise mzdy a účtovníctvo tiež som sa nad tým pozastavila. Tak všetky noviny píšu že živnostníci si môžu dať do nákladov celé stravné teda tých 89 SK, a tam som sa dočítala, že len 55 %, Tiež ma to zmiatlo. Dúfam , že to dávam správne celých 89 Sk.
Paula
14.04.07,20:52
Správne. To, čo uvádzam v príspevku vyššie ,nájdeš aj na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) , ak si klikneš na často kladené otázky :)
účtovník 007
15.04.07,12:59
Správne. To, čo uvádzam v príspevku vyššie ,nájdeš aj na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) , ak si klikneš na často kladené otázky :)

teda pauli, ja som myslela, ze si to napisala ty. Aj bodík som ti dala.:D posli ten bod na drsr:D
Pepa
15.04.07,13:12
Nie každý daňový poradca vie o všetkom, môže byť dobrý v určitých smeroch, a v niektorých oblastiach má medzery. Priznám sa, nemala by som to vravieť, ale ešte ani raz som si na porade neotvorila mzdovú oblasť, mám v nej medzery a veťké, ak si chcem niečo naštudovať, odložím to radšej na druhý deń
Súhlasím - ale ak nevie, nech radšej nepovie nič akoby mal povedať somarinu.
ivni
15.04.07,20:31
Ak ma živnostník zamestnancov a obedy sú fakturované spolu, dúfam, že to môže byť spolu. Ja to rozratávam z faktúry, ale neviem, či je to správne, keď to je spolu na jednej faktúre.
imino
15.04.07,21:45
Súhlasím - ale ak nevie, nech radšej nepovie nič akoby mal povedať somarinu.Kolkokrat ani nevedia, ze trepu somarinu...
Paula
16.04.07,03:49
Ak ma živnostník zamestnancov a obedy sú fakturované spolu, dúfam, že to môže byť spolu. Ja to rozratávam z faktúry, ale neviem, či je to správne, keď to je spolu na jednej faktúre.


Nie je to nesprávne .