martinaj
27.01.05,12:17
Musí nezisková organizácia podávať daňové priznanie k dani z príjmu PO, ak nemala v roku 2004 žiaden príjem?
Veselá
27.01.05,13:18
V § 41 ods. 1 zákona o daniach z príjmov sa píše:
Občianske združenia nemusia podávať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43,
a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods.2 písm. b).

Teda z toho vyplýva, že keď nemáš žiadne príjmy - nepodáva sa DP.

Ja by som ale poslala na DÚ list, o tom, že občianske združenie nemalo
v zdaňovacom období 2004 žiadne príjmy a preto nepodáva DP.
KAIS spol. s.r.o.
30.03.11,04:57
Zdravím, chcem sa popýtať, známa má neziskovku, kde príjmy za cely rok boli príspevok od VUC 1000 eur a prijem za prenajom xboxov zhruba 500 eur.
teraz nevie, ci príjem z prenájmu z tých Xboxov je príjem oslobodeny od dane alebo nie, kedze je to prenajom majetku neziskovej organizacie.
"Prijmy oslobodene od dane
b) rozpočtových organizácií z prenájmu a z predaja majetku zahrnuté v rozpočte zriaďovateľa okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43 a okrem príjmov z prenájmu a z predaja majetku zahrnutého v rozpočte zriaďovateľa, ak zriaďovateľom tejto rozpočtovej organizácie je obec alebo vyšší územný celok,... "
maska2
15.01.12,17:01
Možem dostať info ohľadom neziskovky? Máme založené OZ a vedieme JU a podavam DP za pravnické osoby...je to tak správne, ci je povinnosť už viesť podvojné účto? A výkazy zostávajú nezmenené? Dakujem za odpovede Andrea / využívam kamar.nick/
Silkov
29.01.14,06:51
Aj ja by som potrebovala inf. Vediem JÚ pre n.o. rok 2013 a neviem aké všetky tlačiva potrebujem podať na DÚ? Ďakujem....