mischa
11.04.07,21:01
Poraďáci, máte skúsenosti z čerpania grantov z EÚ? Možno moja trúfalá otázka: je možné získať nejaký grant na stavbu domu rodinného typu, poprípade odkúpenie budovy na účely opatrovateľstva detí? Teda na podnikateľské účely? Viem, že v EÚ frčí všetko, čo sa týka ekológie. A ak by som chcela túto stavbu vylepšiť čo najviac eko: napr. čistička odpadových vôd, slnečné kolektory na ohrev vody a kúrenia, ... ani vtedy by nebolo možné získať grant?
Ak nie, poraďte, prosím, nejaký vhodný úver pre chudého začínajúceho podnikateľa. Ďakujem za každú odpoveď.:)
misomiso
11.04.07,19:22
Myslis chudeho, alebo chudobneho??:)
Halli
11.04.07,19:42
Myslis chudeho, alebo chudobneho??:)

no to je na pováženie :D :D
mischa
12.04.07,13:46
misomiso, pred desiatimi kilami aj chudého, ale hlavne chudobného.
misomiso
12.04.07,14:05
Bohuzial pre chdobnych len plac a drina. Je to paradoxne, ale aj pozicat peniaze si moze iba bohaty. Co sa tyka nejakych grantov na ekologiu, tak pokial viem, SR nepodporuje podobne projekty o nic viac ako Vietnam. Ziadna podpora slnecnych kolektorov, ziadna podpora tepelnych cerpadiel a ti, co chcu stavat veterne elektrarne su povazovani za spolocensky neziaduce osoby.
1janka
13.04.07,06:29
najväčší problém je zohnať vysoko kvalifikovaného projktorého manažéra na tvorbu projektu načerpanie fondov z EU a druhá vec je velmi dôležité aby si mal vo schvalovacej komisii niekoho kto ti práve ten tvoj projekt pretlačí a ktorému to samozrejme zaplatíš...takto to tam funguje....
misomiso
13.04.07,07:53
A ked si toto vsetko dobre uvazis, tak zistis, ze rychlejsie a dalej zajdes ked sa budes spoliehat vylucne na vlastne sily a zdroje.
mischa
14.04.07,19:56
Asi máte obaja pravdu. Až mám z tej pravdy husiu kožu. Úplne mi padli všetky optimistické myšlienky. K svojmu rodinnému domu sme dávali čističku odpadových vôd a na životnom prostredí sa na nás pozerali jak na mimozemšťanov. Tvrdili nám, že čistá voda nemôže potom odtekať do kanála pred domom. Mohlo by to škodiť prostrediu...Takže bojím sa, že máte pravdu. Ekológia našu krajinu len obchádza a každý to slovo len rád vyslovuje..
misomiso
14.04.07,20:10
Preco Ti padli optimisticke myslienky? My sme tu iba opisali realitu. Kazdy stat niekde nastavi hranicu toho, co garantuje pre obcanov (v oblasti ekologie, vzdelania, zdravotnoctva...) a ostatne si musi clovek obstarat za vlastne.

Ta ekologia je tema na zalozenie celeho noveho interentoveho portalu. Ale ak to mam skratit do jednej vety, asi by nas nemalo trapit ci nam stat prispeje na kolektor ale skor by nas malo znepokojovat, ze dochadza ropa, planeta sa otepluje a ludia si zvykaju na stale vacsiu spotrebu. S tym sa bohuzial neda nic robit. Je to jednoducha rovnica. Otazka: preco sa nic nerobi? Odpoved: Pretoze ludia su pohodni egoisti a politik, ktory by co i len spomenul nejake uskromnovanie v spotrebe by nemohol ratat ani s takou podporou, aku malo vo volbach ANO. Toto samozrejme plati celosvetovo, nie len na Slovensku.

Ty si ale na zaciatku spominala nejake podnikanie s detickami. To s ekologiou moc nesuvisi, takze nie je dovod na pesimizmus a treba vysukat rukavy...
mischa
15.04.07,16:19
úplne pesimisticky som neskončilia, ale dúfala som, že má niekto skúsenosti s podobným problémom a vie kam sa obrátiť. S ekológiou nášho sveta s tebou úplne súhlasím. Ja učím v škole malé deti. Boli sme sa spolu prejsť po našom obecnom potoku, aby videli koľko "bordelu" je v ňom. Deti majú úprimné srdiečka a dobré nápady. Škoda, že nemôžu ísť do politiky.
dadkapo
11.05.08,07:49
Ahojte poradaci nemate niekto skusenosti s podavanim projektu?! Lebo ja uz mam jeden vyhotoveny len neviem ci spravne a ci ma pochopia co chcem...
hoya_bella
13.05.08,16:38
Myslim, ze EU vyhlasuje oblasti-uverejnuje vyzvy, kde vie a moze poskytnut grant. Tusim je to ziv. prostredie, ako ste tu uz menovali, doprava a regionalny rozvoj. Takze, ak spadas do obsahu niektorej vyzvy, tak sa da. Ako to ale funguje, neviem. Ja s tym nemam skusenosti, aj ked mam jednu znamu, ktora uz caka na peniaze odtial...