duficek
11.04.07,21:55
v poslednej dobe sa mi stale castejsie dostavaju pod ruky blocky z ERP (ale obcas aj faktury), kde je namiesto IC DPH:SK2020XXXXXX uvedene DIC:SK2020XXXXXX.
je to tak v poriadku a mozem bez obav tento doklad zaradit do odpoctu DPH?
vdaka
evina
11.04.07,21:04
v poslednej dobe sa mi stale castejsie dostavaju pod ruky blocky z ERP (ale obcas aj faktury), kde je namiesto IC DPH:SK2020XXXXXX uvedene DIC:SK2020XXXXXX.
je to tak v poriadku a mozem bez obav tento doklad zaradit do odpoctu DPH?
vdaka

Určite to nie je v poriadku a takýto blok neobsahuje jednu z podstatných náležitosti dokladu, z ktorého vzniká nárok na odpočet DPH, t.j. DIČ SK..
duficek
11.04.07,21:29
priznam sa, z tejto odpovede som trochu v pomykove...ale ake DIČ SK je myslene?
poznam len oznacenie DIC a IC DPH, DIČ SK som este nevidel...
nie je uz potom jedno, ci je na blocku DIČ SK:SK2020XXXXXX alebo DIC:SK2020XXXXXX alebo len SK2020XXXXXX ?
evina
11.04.07,21:51
priznam sa, z tejto odpovede som trochu v pomykove...ale ake DIČ SK je myslene?
poznam len oznacenie DIC a IC DPH, DIČ SK som este nevidel...
nie je uz potom jedno, ci je na blocku DIČ SK:SK2020XXXXXX alebo DIC:SK2020XXXXXX alebo len SK2020XXXXXX ?

Nie samozrejme som mala na mysli IČ DPH a na Tvojom príspevku som sa nachytala:D, lebo som to pochopila , že tam nie je kompletne uvedené to číslo. Vôbec som neuvažovala smerom DIČ a IČ:D.
No v tomto prípade by som DPH odpočítala...To je ten nekonečný problém ako sa ľudia nevedia naučiť rozlišovať od seba pojmy. V minulosti to bol presne problém medzi DIČ a DRČ...
duficek
11.04.07,22:05
:)
dakujem.
pantani
13.04.07,12:59
Dal by sa este overit dany subjekt, ci je skutocne platcom DPH na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) podla uvedeneho cisla.
Ak k takemu cislu uvadzaju nazov subjektu zhodny s tym aky je na blocku, v tom pripade by som si DPH na vstupe uplatnil.
Za spravnost dokladu zodpoveda ten nestastnik, ktory si myli IC DPH s DIC a cojaviem s cim este.
V ramci dobrych vztahov ho na to mozete upozornit a povedat mu nech si precita nasledovne paragrafy:

§75,
(4) Za správnosť údajov vo faktúre a za včasnosť jej vyhotovenia zodpovedá platiteľ, ktorý dodáva tovar alebo službu, a to aj v prípade, ak je faktúra vyhotovená prostredníctvom inej osoby alebo zákazníkom.

+§71 nalezitosti faktury